|
کدخبر: 318550

حقوق کارگران / حقوق بازنشستگان / افزایش حقوق

شبیخون مجلس به جیب کارگران / سالی سخت در راه است

ین عضو شورایعالی کارگری درباره اقدامات اخیر مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس کلیات بودجه دولت را به بهانه در نظر نگرفتن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگی رد کرد. در مرحله دوم این کلیات با تصویب یک درصد ارزش افزوده تأیید شد و به صورت آشکارا در این مرحله با تصویب یک درصد، به جیب کارگران شبیخون زد.

اقتصاد شبیخون مجلس به جیب کارگران / سالی سخت در راه است

در پاسخ به وضعیت کارگران در سال آینده، آیت اسدی عضو شورای عالی کار گفت که هر دو دولت و مجلس در زمینه تعیین حقوق و دستمزد کارگران بد عمل کردند و با توجه به تورم بالا، سال آینده کارگران با سختی‌هایی مواجه خواهند شد.

وی در ادامه افزود: تصویب افزایش یک درصدی مالیات ارزش افزوده و افزایش سن بازنشستگی بر جامعه کارگری فشار اقتصادی بیشتری تحمیل می‌کند. هر چند که بسیاری از نمایندگانی که درتصویب افزایش سن بازنشستگی نقش داشتند بعد از اینکه با اعتراض جامعه کارگری مواجه شدند اعلام برائت کردند و گفتند ما حواسمان نبوده و خیلی کارشناسی نکردیم و اشتبا‌هاً به این طرح رای مثبت داده‌ایم . به این نمایندگان باید گفت، الان که متوجه اشتباه خود شده اید چرا جبران نمی کنند. با یک طرح دو فوریتی اشتباهشان را اصلاح کنند.

مجلس به جیب کارگران شبیخون زد!

این عضو شورایعالی کارگری درباره اقدامات اخیر مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس کلیات بودجه دولت را به بهانه در نظر نگرفتن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگی رد کرد. در مرحله دوم این کلیات با تصویب یک درصد ارزش افزوده تأیید شد و به صورت آشکارا در این مرحله با تصویب یک درصد، به جیب کارگران شبیخون زد.

حداقل انتظارمان از دولت این است که از کسی که زیر خطر فقر است مالیات نگیرد

وی در انتقاد به مواضع نمایندگان مجلس افزود: این چه مجلسی است که عصاره ملت در آن به بدنه ملت نارو می‌زنند. وقتی هزینه‌های مردم بالا می‌رود و خط فقر تغییر می‌کنند حداقل انتظارمان از دولت این است که از کسی که زیر خطر فقر است مالیات نگیرد و حتی کمک معیشتی هم داشته باشد نه اینکه بیاییم و یک درصد ارزش افزوده هم به این کسورات بیفزاییم.

حقوق را بر اساس نرخ تورم تصویب کنند

اسدی بیان کرد: از نمایندگان مجلس انتظار داریم در این کلیات حقوق کارکنان دولت را بر اساس قوانین خدمات کشوری که خودشان تصویب کردند و بر اساس نرخ تورم تصویب کند دست شورایعالی کار باز می‌شود و می‌تواند افزایش کند و دیگر اینکه از کارگری که زیر خط فقر است مالیات نگیرد. البته از این مجلس چیزی در نمیاد و مجلس آینده هم که اصلاً معلوم نیست تشکیل شود یا خیر.

رئیس جمهور به حقوق کارگران ورود کند تا جامعه حقوق بگیر زنده بمانند

وی افزود: رئیس جمهور در شعار‌های انتخاباتی اعلام کرد که دستمزد کارگران را بر اساس تورم تعیین می‌کند؛ الان هم که رئیس جمهور شده است انتظار می‌رود در این وضوع شخصاً ورود کند و تعیین حقوق و دستمزد جامعه کارگری را به عهده بگیرد، نظارت کند تا جامعه حقوق بگیر حداقل زنده بمانند. اوضاع کارگران خرب است.

ارز ۴۲۰۰ حذف شد اما نرخ تورم کالاها کنترل نشد

این نماینده کارگری معتقد است: مجلس آمد ارز ۴۲۰۰ را حذف کرد و گفت کالا‌ها را به نرخ ۱۴۰۰ عرضه می‌کند اما این اتفاق هم نیفتاد و نرخ تورم کالا‌ها را نتوانستند کنترل کند.

وی از وزاری اقتصادی تقاضا کرد به جای دخالت در تعیین حقوق و دستمزد کارگران تورم را کنترل کنند و بگذارند تعیین حقوق و دستمزد توسط کارشناس‌های مستقل و فعالین جامعه کارگری بررسی و تعیین شود.

منبع: رکنا
 • کارگر ارسالی در

  بزودی کارگران در انتخابات جواب می دهند.چ را باید به وکیلی که ضد موکلش است رای بده یم

 • محسن ارسالی در

  کشور به یک امیر کبیر نیاز دارد او اصلاح ات رو از دربار شروع کرد جلوی بریز و بپاش های حاکمان را گرفت ، ولی مسئولان ما فقط به کارگر و بازنشسته فشار می آورند ، مدی ران باید سه چهار برابر آدم های عادی حقو ق بگیرند نه اینکه ده بیست برابر ! !

 • ناشناس ارسالی در

  این همه کارمند و کارگر بدبخت بریزن بیرو حق خود را بگیرن فقط با یک تف هر کارگر سی ل کل این مجلس و دولت رو میبره وگرنه روز به روز دهن کارگر بیشتر سرویس خواهد شد

 • ناشناس ارسالی در

  جناب آقای ذوالنور،نایب رئیس محترم مجلس د ر مصاحبه فرمودید،اشتباهی رای دادید و تصو یب طرح افزایش سن بازنشستگی برای افرادی ک ه در حال حاضر طرف قرارداد صندوق هستند غی رشرعی است،ولی مشاهده فرمودید با تایید مج لس نسبت به حقوق کارگران بی مهری شد و علی رغم اعتراض جامعه کارگری طرح تصویب شد. خد اوند خود بین کارگران و بانیان و تصویب کن ندگان قضاوت فرماید.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها