|
کدخبر: 318348

قیمت خودرو | بازار خودرو | خودروهای وارداتی

قیمت روز خودروهای داخلی و خارجی + جدول

کوییک دنده‌ای R از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته افزایش جزئی داشته، اما امروز بدون تغییر روی نرخ 398 میلیون تومان معامله می‌شود.

اقتصاد قیمت روز خودروهای داخلی و خارجی + جدول

قیمت خودرو امروز، جمعه، 29 دی 1402 هیچ تغییری ندارد. تمامی محصولات داخلی و مونتاژی در ثبات کامل به سر می‌برند که دلیل اصلی آن، تعطیلی بنگاه‌های خرید و فروش خودروست.

قیمت خودرو امروز جمعه 29 دی 1402 هیچ تغییری ندارد. با آغاز دوباره روند معاملات از امروز، بازار خودروهای داخلی و مونتاژی روند آرامی به خود گرفته و تمامی محصولات بازار، بدون نوسان نسبت به روز گذشته خرید و فروش می‌شوند.

با وجود تعطیلی بازار از روز گذشته، تنش میان پاکستان و ایران بالا گرفت که همین امر می‌تواند با آغاز دوباره روند معاملات، نرخ دلار را افزایشی کند. افزایش نرخ دلار نیز تأثیر مستقیمی روی قیمت خودرو دارد، اما برخی کارشناسان بر این باورند که نبود خریدار در بازار تا حدودی از رشد پیوسته قیمت‌ها جلوگیری می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از آغاز امروز تغییری ندارد.

کوییک دنده‌ای R از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته افزایش جزئی داشته، اما امروز بدون تغییر روی نرخ 398 میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که از هفته گذشته به بالای کانال 600 میلیون تومانی صعود کرده بود، امروز تغییری ندارد و با 665 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو به شمار می‌رود که هیچ تغییری نداشته و با قیمت 670 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU5 از هم رده‌های سمند سورن بوده اما به دلیل محبوبیت بیشتر در بازار، از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. این خودرو همانند روز گذشته با نرخ 734 میلیون تومان معامله می‌شود.

1

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز همانند داخلی‌ها، هیچ تغییری ندارد.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری ارزان‌ترین کراس‌اوور مونتاژی در بازار محسوب می‌شود که با نرخ 760 میلیون تومانی روز گذشته درحال معامله است.

جک J4 آپشنال یکی دیگر از خودروهای اقتصادی و مونتاژی بوده که توسط کرمان موتور تولید می‌شود. این خودرو نیز با قیمت 870 میلیون تومانی هفته گذشته خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم پنج نفره از کراس‌اوورهای مونتاژی بهمن موتور بوده که همانند دیگر خودروهای بازار، با نرخ یک میلیارد و 815 میلیون تومان روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

هایما 8S که از جدیدترین خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که امروز، بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت یک میلیارد و 870 میلیون تومان معامله می‌شود.

2

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو توضیح داد: قیمت خودرو در هفته گذشته بالا رفت، اما خرید و فروش چندانی در بازار صورت نمی‌گیرد که می‌تواند ناشی از ترس بالای مردم از سرمایه‌گذاری دوباره روی این بازار باشد. در حال حاضر هم با توجه به صحبت‌های اخیر وزارت صمت و خودروسازان، دوباره یک التهابی در بازار شکل گرفته که خودروهای داخلی را حدود 20 الی 90 میلیون تومان و خودروهای مونتاژی را حدود 200 میلیون تومان گران کرده است.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که خودروهای گران شده در بازار باز هم خرید و فروش نمی‌شوند و در هفته آینده نیز با توجه به نزدیکی بازار شب عید، احتمال می‌رود که این قیمت‌ها پایداری خود را حفظ کنند، اما به نظر می‌رسد کسانی به سمت بازار خودرو می‌روند که خریدار واقعی باشند و سرمایه‌گذار چندانی به سوی آن نمی‌آید.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها