|
کدخبر: 318184

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | توکن BLUR

حرکت انتحاری بلور بازار NFT ها را بهم ریخت

طبق گزارش‌ها، بلور از ژوئن ۲۰۲۳، ۵۳۴ میلیون واحد از توکن‌های خود را در پلتفرم مذکور بارگذاری کرده است. بر این اساس، تقریبا یک سوم از کل عرضه BLUR آنلاک شده است. رویداد آنلاک بعدی نیز حدود ۰.۰۸ درصد از توکن‌های عرضه‌شده را آزاد خواهد کرد. این فرآیند آنلاک به مدت چهار سال ادامه خواهد داشت.

اقتصاد حرکت انتحاری بلور بازار NFT ها را بهم ریخت
توکن BLUR توکنی حاکمیتی روی شبکه BLUR که به کاربران حق رأی در مورد آینده پروژه و تصمیمات مهم را می‌دهد. پروتکل Blend: پروتکل وام‌دهی NFT روی شبکه BLUR که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های خود را به عنوان ضمانت قرض دهند یا بگیرند.

بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بلور تقریبا ۵۰ میلیون توکن‌ BLUR به ارزش ۳۲.۲۹ میلیون دلار را از قرارداد واگذاری خود آنلاک و با استفاده از آدرس چند امضایی به کوین‌بیس پرایم (Coinbase Prime) ارسال کرده است.

طبق گزارش‌ها، بلور از ژوئن ۲۰۲۳، ۵۳۴ میلیون واحد از توکن‌های خود را در پلتفرم مذکور بارگذاری کرده است. بر این اساس، تقریبا یک سوم از کل عرضه BLUR آنلاک شده است. رویداد آنلاک بعدی نیز حدود ۰.۰۸ درصد از توکن‌های عرضه‌شده را آزاد خواهد کرد. این فرآیند آنلاک به مدت چهار سال ادامه خواهد داشت.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، آنلاک توکن‌های BLUR برای شرکت‌کنندگان اصلی، سرمایه‌گذاران و مشاوران در ژوئن ۲۰۲۷ به پایان خواهد رسید. آن‌ها به ترتیب ۸۷۰ میلیون دلار، ۵۶۴ میلیون دلار و ۳۶ میلیون دلار BLUR با قیمت‌های فعلی دریافت خواهند کرد. لازم به ذکر است که حداکثر عرضه بلور ۳ میلیارد توکن است و بر اساس داده‌های اتراسکن (Etherscan)، این ارز دیجیتال در حال حاضر ۵۱۴۱۵ هولدر دارد.

بازار بلور در سال ۲۰۲۲ تأسیس و راه‌اندازی شد و در ابتدا تولیدکنندگان محتوای حرفه‌ای را هدف قرار داد. این بازار در اوایل دسامبر ۲۰۲۳، تقریبا ۸۰ درصد از حجم معاملات NFT را به خود اختصاص داد. در مقابل، بازار اوپن‌سی (OpenSea) تنها مسئول ۱۷ درصد از معاملات NFT است.

در این راستا، متیو هایلند، متخصص داده‌های کلان رمزارز معتقد است که چندین شاخص نشان‌دهنده تجدید حیات NFTها هستند.

وی بیان داشت:

NFTها نمرده‌اند و با قدرت باز خواهند گشت. این امر من را به یاد فضای کریپتو در سال ۲۰۱۶ می‌اندازد.

در همین حال، قیمت BLUR و NFT کریپتوپانکز (CryptoPunks) افزایش یافته است و بر طبق گزارش‌ها، کلکسیون محبوب NFT، پاجی پنگوئن‌ها (Pudgy Penguins) رکوردهای تاریخی قیمت خود را شکسته است. قیمت فعلی BLUR در حدود ۰.۷۱ دلار است که در ۲۴ ساعت گذشته، تقریبا ۱۸ درصد رشد داشته است.

حجم بازارهای NFT سولانا (SOL) نیز در ماه‌های نوامبر و دسامبر رشد قابل توجهی داشت، به‌طوری که این رقم در ۳۰ نوامبر ۹.۳ میلیون دلار بود. علاوه بر این، در پی افزایش حجم NFTها، متعاقبا فعالیت کلی در شبکه سولانا نیز افزایش پیدا کرد.

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بلور

این رمزارز از زمان بریک آوت از خط مقاومت نزولی خود در اکتبر ۲۰۲۳، در حال افزایش بوده است.

blur-unlock-benefit-nft-resurgence

بلور برای مدتی تلاش کرد تا از ناحیه مقاومت افقی ۰.۵۵ دلار خارج شود. در ادامه، این ارز دیجیتال از خود انعطاف‌پذیری نشان داد و در این هفته موفق به بریک آوت شد. این رمزارز اکنون در تلاش است تا کندل خود را بالای ۰.۵۵ دلار ببندد و از اوج‌های قبلی نیز فراتر رود.

اگر بریک آوت مذکور ادامه یابد، قیمت BLUR می‌تواند ۸۵ درصد افزایش یابد و به مقاومت بعدی در ۱.۲۵ دلار برسد. با وجود این پیش‌بینی صعودی، بسته شدن کندل قیمت زیر ۰.۵۵ دلار، بریک آوت را باطل کرده و می‌تواند باعث سقوط ۵۵ درصدی این رمزارز تا نزدیک‌ترین سطح حمایتی آن در ۰.۳۰ دلار شود.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها