|
کدخبر: 318057

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | شبکه سویی

سرمایه شبکه سویی از بیت کوین جلو زد!

بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای، اخیرا ارزش کل دارایی قفل شده (TVL) در شبکه سویی از TVL بیت کوین پیشی گرفته است.

اقتصاد سرمایه شبکه سویی از بیت کوین جلو زد!

در همان حینی که پروژه اپتوس (Aptos) توانست توجهات زیادی را به خود جلب کند، یک پروژه لایه ۱ دیگر نیز سر و صدای زیادی کرد. این شبکه نیز از همان زبان برنامه‌نویسی آپتوس استفاده می‌کند و حتی تیمی که هر دو پروژه از آن مشتق شده‌اند نیز یکسان است. نام این پروژه Sui است و از زبان برنامه‌نویسی Move استفاده می‌کند و این شبکه هم درست مثل اپتوس جذب سرمایه سنگینی داشته است.

شبکه Sui یک بلاکچین لایه ۱ بدون نیاز به مجوز و پلتفرمی برای ایجاد قرارداد هوشمند است که مقیاس‌پذیری افقی (Horizontally) دارد و می‌تواند تراکنش‌ها را به صورت موازی پردازش کند. مقیاس‌پذیری افقی بدین معناست که هر تراکنش به چند بخش تقسیم می‌شود و هر بخش توسط یک نود پردازش می‌شود و نودها دیتاهای کامل تراکنش را در اختیار ندارند.

این شبکه از اجماع برای تراکنش‌های ساده (ارسال دارایی‌ها) چشم‌پوشی می‌کند و از اصول ساده‌تر و با تاخیر کمتر برای تراکنش‌های پرداختی و انتقال دارایی‌ها استفاده می‌کند. این موضوع می‌تواند تعدادی از برنامه‌های کاربردی جدید حساس به تاخیر، از بازی گرفته تا پرداخت خرده‌فروشی در نقاط فیزیکی فروش را امکان‌پذیر کند؛ زیرا رسیدن به اجماع در نودها مقداری زمان‌بر است و عدم استفاده از این سیستم، می‌تواند سرعت فرآیندها را افزایش دهد.

سویی با زبان برنامه‌نویسی Rust (زبان سولانا) نوشته شده و اسمارت کانترکت‌های آن نیز با زبان Move نوشته می‌شوند. برنامه‌های نوشته شده با Move، عملیات مختلف مربوط به دارایی‌ها را تعریف می‌کنند؛ عملیاتی مانند قوانین شخصی‌سازی شده برای ساخت دارایی‌ها، انتقال دارایی‌ها بین مالکان جدید و عملیاتی که دارایی‌ها را تغییر می‌دهد.

توکن بومی بلاکچین سویی (SUI) بار دیگر توجه زیادی را در سطح جهانی به خود جلب کرده و موجی از گمانه‌زنی‌ها را در بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال پدید آورده است.

بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای، اخیرا ارزش کل دارایی قفل شده (TVL) در شبکه سویی از TVL بیت کوین پیشی گرفته است.

طبق داده‌ها، سویی اکنون در بین تمام زنجیره‌ها رتبه سیزدهم را در اختیار دارد. این امر باعث خوش‌بینی زیاد فعالان بازار نسبت به توکن اصلی این بلاکچین غیرمتمرکز شده که با افزایش قیمت آن نیز همسو شده است.

طبق داده‌های منتشرشده، ارزش کل دارایی قفل‌شده در شبکه SUI تا امروز به رقم خیره‌کننده ۳۳۴.۹۴ میلیون دلار رسیده است. این موضوع نشان‌ از دستاوردهای تاریخی این پلتفرم در زمان‌های اخیر دارد.

همچنین، با توجه به مجموعه‌ای از پیام‌ها در رسانه‌های اجتماعی، ادغام آتی پروتکل سولند (Solend) در سویی‌لند (Suilend) این شتاب را بیشتر می‌کند. در حالی که TVL بیت کوین دیروز رقم ۲۹۵.۶۳ میلیون دلار را ثبت کرد، این رقم امروز به ۲۹۲.۲ میلیون دلار کاهش یافت.

به طرز جالبی، این سقوط در تضاد با احساسات بازار بوده که ماحصل تأییدیه صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین است.

با این وجود، افت TVL بیت کوین، همسو با کاهش قیمت این رمزارز پس از دریافت تأییدیه مذکور، بیشتر به موقعیت سویی در لیست ارزش TVL شبکه‌ها کمک کرده است.

در زمان نگارش این خبر، قیمت SUI افزایش ۱۰.۵۸ درصدی را در ۲۴ ساعت گذشته به نمایش گذاشت و در حال حاضر در محدوده ۱.۴۱۹ دلار معامله می‌شود.

لازم به ذکر است که قیمت این رمزارز در هفته گذشته، رشد قابل‌توجه ۸۴.۶۳ درصدی را ثبت کرده است.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها