|
کدخبر: 317754

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت دوج کوین

جزئیات جدید درباره فرود دوج کوین روی کره ماه / نهنگ ها حمله کردند!

در همین حال، با اعلام تاریخ فرود ماه‌نورد حامل دوج‌کوین در ۲۳ فوریه، این میم کوین بار دیگر توجه‌ها را به خود جلب کرد.

اقتصاد جزئیات جدید درباره فرود دوج کوین روی کره ماه / نهنگ ها حمله کردند!

رمزارز دوج کوین (Dogecoin)، آلت کوینی همتا به همتا (Peer to Peer) و متن‌باز است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و با لوگوی سگی از نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) توسعه پیدا کرد. درواقع پس از رواج پیدا کردن استفاده از بیت کوین و جدی‌‌تر شدن این ارز دیجیتال، تیم توسعه‌دهنده Dogecoin که به این موضوع انتقاد داشتند، تصمیم گرفتند تا رمزارزی راه‌اندازی کنند تا به اندازه بیت کوین جدی نبوده و حتی کمی هم سرگرم‌کننده باشد.

اکنون که با ماهیت ارز دوج کوین و تاریخچه آن آشنا شدیم، نوبت آن است که به این سوال بپردازیم که عملکرد دوج کوین چیست و بر چه اساسی کار می‌کند؟ توکن دوج کوین (DOGE)، بر اساس ارز دیجیتال لایت کوین ساخته شده و از فناوری مشابه‌ الگوریتم اثبات کار، برای سازوکار اجماع خود استفاده می‌کند؛ به این معنی که استخراج‌کنندگان Dogecoin نمی‌توانند از الگوریتم SHA-۲۵۶ که شامل تجهیزات استخراج بیت کوین می‌شود، استفاده کنند.

توسعه‌دهندگان توکن دوج کوین (DOGE)، عقیده داشتند که دنیای رمزارزها بیش از حد جدی است و تنها به پول محدود می‌شود، پس دوج کوین را به عنوان رمزارزی برای شوخی و سرگرمی ایجاد کردند. این آلت کوین که برای سرگرمی ایجاد شده بود، حالا به رمزارزی مهم تبدیل شده که جامعه کاربری غنی و وفاداری دارد.

رمزارز دوج کوین (DOGE)، ارز دیجیتالی مبتنی بر میم سگی ژاپنی از نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) به نام دوج است. این رمزارز توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر به عنوان ارزی برای سرگرمی توسعه داده شد و قرار بود به عنوان پول مجازی شبکه‌های اجتماعی برای ارسال پاداش و انعام و پرداخت‌های نفربه‌نفر در این فضا استفاده شود.

حدود یک میلیارد دلار دوج کوین (DOGE) از صرافی بایننس (Binance) به یک کیف پول ناشناخته منتقل شد.

در همین حال، با اعلام تاریخ فرود ماه‌نورد حامل دوج‌کوین در ۲۳ فوریه، این میم کوین بار دیگر توجه‌ها را به خود جلب کرد.

با قیمت‌های فعلی، این انتقال عظیم ۷۸.۸۵ میلیون دلار ارزش دارد. چیزی که باعث جذابیت این انتقال می‌شود، انتقال سریع ۱۸.۵ میلیون DOGE از همان کیف پول مرموز به آدرس دیگر، بلافاصله پس از دریافت مبلغ مذکور است.

این اولین باری نیست که چنین مبلغ قابل توجهی از میم کوین‌های مبتنی بر سگ در این کیف پول خاص فرود می‌آید.

معامله مشابهی در ۲۶ دسامبر سال گذشته انجام شد، به گونه‌ای که توکن‌های پراکنده‌ای به چندین آدرس ناشناخته در سه معامله جداگانه، انتقال یافتند.

جزئیات مربوط به کیف پول مرموز هنوز تکمیل نشده، اما فعالیت‌های اخیر نشان می‌دهند که موجودی اولیه آن فقط دو هفته پیش، در پایان دسامبر تغییر کرده است.

در این دوره کوتاه، این کیف پول ۲.۲۱۵ میلیارد دوج کوین معادل ۱۹۴.۳ میلیون دلار را جمع‌آوری کرده است. همزمان، یک حجم سنگین ۱.۲۳ میلیاردی DOGE به ارزش ۱۰۶.۴۶ میلیون دلار برداشت شد و کیف پول نگه‌دارنده خود را که حاوی ۹۸۱.۴۵ میلیون دوج کوین به ارزش ۷۷.۶۹ میلیون دلار است، ترک کرد.

در این میان، سفر ۲.۵ هفته‌ای DOGE به فضا و فرود بلندپروازانه آن بر روی سطح ماه جالب توجه است.

طبق گزارش‌ها، چند ساعت قبل از این واقعه، ۳۳۲.۹۳ میلیون دوج کوین معادل ۲۶.۶ میلیون دلار از یک کیف پول ناشناخته به بایننس منتقل شد.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها