|

بخوانید :

کدخبر: 288922

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

سقوط سنگین بورس / فولاد صدرنشین شد + نقشه بازار

بورس در معاملات ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۱۰۱۷۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۷۸۵ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد سقوط سنگین بورس / فولاد صدرنشین شد + نقشه بازار

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. اسفند ماه اما روند بازار و شاخص کل صعودی شد و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات اولین سومین هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از رشد افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش ۴ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فولاد، میدکو، رمپنا، شپنا، تاپیکو، شبندر و فارس با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۵ اسفند ۱۴۰۱

نقشه-بازار

 شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  رشد کاهشی شد تا با رشد ۸۳۴ واحدی به ۵۳۸ هزار و ۳۹۷ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۱۰ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۵,۶۵۸,۳۵۰.۷۷۵ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۶۹,۳۷۸.۰۱۲۴ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۱.۰۲۴ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز انتخاب، بپاس، فرز، فغدیر، هرمز، ساوه و آریا هستند.

نمادهای-بورسی

  • رضا ارسالی در

    بورس با دلاره دلار داره ریزش میکنه پس بورس و طلا هم میاد پایین یه محاسبه سادس

  • حسن ارسالی در

    برای اقتصاد دستوری...

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...