|

بخوانید :

کدخبر: 288312

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

سرعت رشد بورس کاهش یافت / معرفی نمادهای تاثیرگذار + نقشه

بورس در معاملات ۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ با رشد ۶۵۵۲۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۳۰۳ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد سرعت رشد بورس کاهش یافت / معرفی نمادهای تاثیرگذار + نقشه

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات سومین روز هفته را با رشد خوبی آغاز کرد در ادامه این حجم از صعود افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۶۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فارس، تاپیکو، میدکو، پارس، پارسان، خودرو و کچاد با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۸ اسفند ۱۴۰۱

نقشه-بازار

 شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند کاهش بیشتر شد تا با ریزش ۱۹۰۷ واحدی به ۵۳۴ هزار و ۴۶۸ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بیش از ۴ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۶,۵۲۳,۰۵۴.۲۸۹ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۱۱۱,۹۱۱.۴۹۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۲۵.۷۳۷ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز کگهر، آریا، هرمز، زاگرس، فغدیر، بپاس و انتخاب هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...