|

بخوانید :

کدخبر: 288095

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

صعود انفجاری بورس / معرفی نمادهای تاثیر گذار + نقشه

بورس در معاملات ۶ اسفند ماه ۱۴۰۱ با رشد ۸۱۱۸۸ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۷۸۲ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد صعود انفجاری بورس / معرفی نمادهای تاثیر گذار + نقشه

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات اولین روز هفته را با رشد خوبی آغاز کرد در ادامه این حجم از صعود افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۱۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فولاد، فملی، فارس، وغدیر، شپنا، پارسان و وامید با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۶ اسفند ۱۴۰۱

نقشه-بورس

 شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند افزایش بیشتر شد تا با رشد ۲۲۴۶۰ واحدی به ۵۲۵ هزار و ۶۶۳ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بیش از ۸۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۳,۹۳۶,۳۵۴.۹۱۹ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۱۰۳,۹۲۱.۱۳۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۶.۸۷۵ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، بپاس، کگهر، هرمز، زاگرس، مارون و فجهان هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...