|

بخوانید :

کدخبر: 213556

بخش صنعتی رکوردار استخراج غیر مجاز رمزارز

مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز گفت: بیشترین کشفیات رمز ارز در کشور مربوط به بخش صنعتی و سپس خانگی بوده است.

خدادای مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز گفت: بر اساس برآورد انجام شده، اردیبهشت ماه امسال برای استخراج رمز ارز غیرمجاز، مصرف ۲ هزار مگاوات برق، گزارش شده است.

او ادامه داد: امسال ۱۰ هزار مگاوات برق در فصل تابستان مصرف شد، به طوری که حدود ۲۰ درصد کمبود برق که حجم قابل توجهی هم است ناشی از مصرف برق توسط استخراج کنندگان غیرقانونی رمز ارز‌ها بوده است.

مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز افزود: در فصل سرد امسال حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون متر مکعب در روز کمبود گاز خواهیم داشت. نیروگاه‌های ما برای اینکه برق تولید کنند، مجبور هستند گاز یا گازوئیل بسوزانند و این دو هزار مگاوات معادل ۱۵ میلیون لیتر گازوئیل در روز است، یعنی ۱۰ درصد کمبود گاز ما در زمستان متأثر از سوء استفاده استخراج کنندگان غیر مجاز رمز ارز است.

خدادادی بیان کرد: بیشترین کشفیات رمز ارز در کشور مربوط به بخش صنعتی و سپس خانگی بوده است، همچنین برخی از افراد هم از برق موجود در پشت کنتور استفاده می‌کنند که البته این دست از مشترکان هم شناسایی شدند و با آن ها برخورد می شود.

او اضافه کرد: ما در برخورد با سودجویان که از پشت کنتور برق می گیرند، هیچ ملاحظه‌ای نداریم و برای ما هم بخش خانگی، دولتی و … فرقی ندارد، چون بحث تامین امنیت انرژی پایدار برای هموطنان برای صنعت برق بسیار مهم است. بر این اساس مشترکان متخلف را شناسایی و با آن‌ها برخورد می‌کنیم. در حال حاضر هرجا به ما گزارش دهند و یا خودمان اطلاع پیدا کنیم با افراد متخلف برخورد می‌کنیم.

خدادادی در پایان گفت: در بخش دستگاه‌های دولتی هم اگر مواردی مانند استخراج رمز ارز غیر مجاز و یا استفاده از برق پشت کنتور کشف شود با شخص و نفر اول برخورد لازم صورت می گیرد و در نهایت به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

 

 

منبع: انتخاب

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...