|
کدخبر: 180640

دلار گران شد/سکه مرز حساس را پس گرفت

سکه امامی که در آخرین ساعات معاملات روز گذشته مرز حساس ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را از دست داده بود، امروز صبح دوباره بالای این مرز قرار گرفت.

اقتصاد دلار گران شد/سکه مرز حساس را پس گرفت

قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته پشت مرز ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی متوقف شده بود و روی ۲۳ هزار و ۷۴۰ تومان قرار داشت. در شروع معاملات امروز اما قیمت دلار از این مرز عبور کرده و روی ۲۳ هزار و ۸۸۰ تومان قرار گرفته بود. نشانه‌های افزایش قیمت پیش از این در معاملات پشت خطی به چشم می‌خورد. دلار آمریکا معاملات نیمه اول روز را با قیمت ۲۳ هزار و ۹۳۰ تومان به پایان رساند.

دیدار وزیر امور خارجه با رئیس جمهور جدید

از اخبار مربوط به مذاکرات که توجه فعالان بازار را به خود جلب کرد می‌توان به دیدار وزیر امور خارجه با رئیس جمهور جدید برای بحث راجع به برجام و اظهارات امیدوارکننده سخنگوی وزات خارجه در مورد عدم ابهام متن توافق اشاره کرد.

خطیب‌زاده متن تنظیم‌شده توافق را فاقد ابهام می‌داند و معتقد است مذاکره در مقطع کنونی به تصمیم سیاسی طرفین وابسته است، اما رئیس تیم مذاکره کننده ایران معتقد است بخش دشوار مذاکرات هنوز باقی مانده است.

ارزش ذاتی سکه روی ۱۰ میلیون تومان قرار گرفت

سکه در آخرین ساعات معاملات روز گذشته مرز حساس ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را از دست داده و روی ۱۰ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان قرار گرفته بود. قیمت سکه در شروع معاملات امروز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش بالای این مرز ایستاد.

طلای جهانی در ساعت ظهر امروز بخشی از افت قیمت پایان هفته گذشته را جبران کرده بود و روی ۱۷۷۷ دلار قرار داشت، اما با فرکانس بالا در حال نوسان بود و نشانه‌ای از این که در مسیر صعودی معناداری قرار گرفته است به چشم نمی‌خورد. قیمت سکه امامی در ساعت ۱۲ صبح نسبت به عصر روز گذشته ۱۰۰ هزار تومان بالاتر بود و روی ۱۰ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان قرار داشت. قیمت دلار در این زمان ۲۳ هزار و ۸۸۰ تومان بود. با این حساب اندازه حباب سکه که در روز گذشته بزرگتر از ۴ درصد بود کوچک شد و در حوالی ۲.۹ درصد قرار گرفت. ارزش ذاتی سکه تقریبا روی مرز ۱۰ میلیون تومان قرار گرفته بود. فعالان بازار سکه روند قیمتی طلای جهانی و دلار را زیر نظر داشتند تا شاید افزایش قیمت این دو کمک کند که سکه قدری از افت شدید ابتدای هفته را جبران کند.

بازار ارز

به طور خلاصه در معاملات صبح امروز دلار به بالای مرز حساس ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی بازگشت و سکه که در آخرین ساعات معاملات روز گذشته مرز حساس ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را از دست داده بود، امروز قدری رشد کرد، به ارزش ذاتی خود نزدیک شد و دوباره بالای مرز حساس قرار گرفت.

در مورد اخبار مربوط به مذاکرات که برای بازار ارز و سکه مهم است نیز می‌توان به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران اشاره کرد. خطیب‌زاده معتقد است متن تنظیم شده فاقد ابهام است و حصول توافق در حال حاضر به تصمیم سیاسی طرفین بستگی دارد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...