|
کدخبر: 158780

خبری خوش درمورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افتتاح مراکز مثبت زندگی بهزیستی گفت: امروز ۲۴۹۲ مرکز ارائه خدمات به وسیله ۱۱ هزار مددکار، جامعه شناس و روانشناس آن هم از متخصصان بومی که به زبان و آداب و رسوم مردم منطقه آشنا هستند به مردم خدمت ارائه می دهند.

اقتصاد خبری خوش درمورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

محمد شریعتمداری در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی رئیس جمهور اظهار کرد:  یکی از طرح های مهمی که امروز افتتاح می شود، عظیم پروژه اجتماعی دولت تدبیر و امید و بهزیستی در محلات یا مثبت زندگی است. در واقع سازمان بهزیستی را به محلات کشور بردیم.

وی افزود:  تا کنون همه خدمات بهزیستی در عرصه های گوناگون در حداکثر ۳۰۰ نقطه از کشور ارائه می شد اما امروز ۲۴۹۲ مرکز ارائه خدمات به وسیله ۱۱ هزار مددکار، جامعه شناس و روانشناس آن هم از متخصصان بومی که به زبان و آداب و رسوم مردم منطقه آشنا هستند خدمت ارائه می دهند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با این کار، تحول بزرگی در عرصه فعالیت های اجتماعی کشور رخ داده گفت:  امروز را یکی از بهترین روزهای کاری و زندگی خودم می دانم زیرا همکارانم موفق شدند این مجموعه عظیم را با دانش و تخصص و مهارت دایر کرده و برای ارتقای سطح ارائه خدمات در جامعه به کار بگیرند.

حضور بهزیستی در محلات و خانه ها با راه اندازی مراکز مثبت زندگی

کاهش ۲۱ میلیون سفر با ایجاد این مراکز

شریعتمداری ادامه داد:  ۶۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه مردم وارد این طرح شده است. یک آزمون سراسری برگزار شد و ۱۱ هزار جوان با ۲۰۰۰ موسس در این مجموعه مشغول به کار شده اند. در اجرای آزمایشی طرح، ۲.۵ میلیون بازدید خانه به خانه انجام شده و تا دو ماه آینده به ۵ میلیون خواهد رسید که به معنای حضور بهزیستی در خانه ها است.

وی با بیان اینکه کاهش حرکت ماشین تولید فقر و محرومیت و معلولیت را با غربالگری ها و آموزش ها دنبال کرده و پیشگیری را بهتر از درمان می دانیم گفت:  مراکز مثبت زندگی مراکزی برای آموزش خانواده ها و توانمندسازی آنها هستند و به لحاظ اقتصادی راه اندازی این مراکز، ۲۱ میلیون سفر را کم کرده اند که می توانند فعالیت پرافتخار اجتماعی را سامان دهند.

تلاشمان را برای تامین رفاه و رفع دغدغه بازنشستگان فولاد به کار می بندیم

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه صندوق بازنشستگی فولاد یکی از پنج صندوق مهم بازنشستگی کشوری تحت مدیریت وزارت تعاون است گفت:  بازنشستگان این صندوق تلاشگران پرافتخار زنجیره فولاد کشور از معادن سنگ آهن در کرمان و بافت تا تولیدکنندگان فولاد در ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه، از کارگران سختکوش در عمق معادن تا همجواری آنها در کنار کوره های ذوب فولاد و هم مدیران و مهندسان و سازندگان کارخانجات فولاد کشور هستند که برای ما اهمیت فوق العاده ای دارند.

وی افزود:  در نیم قرن اخیر این مردان آهنین ما درتامین فولاد مورد نیاز کشور و تامین آهن مورد نیاز برای صنعت ساختمان، صنایع خودروسازی و پروژه های عظیم زیرساختی نقش بی بدیلی داشتند. مهمتر از همه ساخت و راه اندازی یکایک کارخانجات تولید فولاد در کشور است که تجلی از توانمندی و شایستگی فنی و مدیریتی این سرزمین است. همه سعی و همت خود را برای تامین رفاه و رفع دغدغه آنها به کار بسته و خواهیم بست.

شرایط زندگی بازنشستگان از ابتدای سال ۱۴۰۰ مطلوبتر می شود

شریعتمداری با اشاره به اینکه خوشبختانه با هدایت رئیس جمهور و اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در سطح کشور، آرزوی ۱۴ ساله مجموعه بازنشستگان سراسر ایران محقق شد و نواقص آن در ماه های باقی مانده رفع خواهد شد تاکید کرد:  از ابتدای سال ۱۴۰۰ شرایط مطلوب تری را در زندگی آنها خواهیم داشت.

تسویه مطالبات معوق بازنشستگان فولاد

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی افزود:  مدیریت خردمندانه بر دارایی های صندوق ها به ویژه در صندوق فولاد منجر به ایجاد درآمد پایدار و بلندمدت مناسبی شده و پرداخت معوقات بازنشستگان صندوق فولاد که از سال ۹۳ باقی مانده بود و ۴۰۰ میلیارد تومان بود، از محل منابع داخلی صندوق تسویه شد. افزایش سه برابری حاصل از فعالیت های صندوق ها در این ایام نشان دهنده اقدامات خوب انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه فولاد، ۳۰ درصد سهم بازار محصولات فولادی کشور متعلق به شرکت های زیرمجموعه صندوق های ماست که سهام خرد و کلان دارند گفت:  همچنین ۳۷ درصد از بازار سنگ آهن کشور و ۷۰ درصد تولید زغال سنگ متعلق به صندوق های بازنشستگی است. همین حالا حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه در سطح کشور در صندوق ها و شرکایشان در دست اجرا دارند.

شریعتمداری با اشاره به اینکه امروز پروژه گندله سازی سه چاهون یزد توسط رئیس جمهور به بهره برداری رسید گفت:  این پروژه با ۹۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری دلار و یورو و ریال در مجموع طی ۳۶ ماه یکی از پرافتخارترین پروژه ها از زمان گشایش اعتبار اسنادی است. این پروژه در نوع خودش بزرگترین پروژه گندله سازی در کشور است و به وسیله صنعتگران ایرانی انجام شده است. به دلیل تحریم و کرونا، مهندسان ژاپنی و چینی از پروژه خارج شده اند و ادامه کار توسط صنعتگران ایرانی به سرانجام رسیده است.

 مسرور، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد نیز در این مراسم جزئیاتی از پروژه گندله سازی سه چاهون یزد که امروز به بهره برداری رسید ارائه کرد و گفت:  گندله سازی سه چاهون یزد، بزرگترین پروژه به روش آلیس چالمرز در کشور و سومین در دنیاست و ارزش روز سرمایه گذاری آن ۹۳۰۰ میلیارد تومان بوده که از منابع صندوق تامین شده است.

وی افزود:  ظرفیت پروژه ۵ میلیون تن است و تکنولوژی بخش اصلی مربوط به ژاپن و در بخش انتقال مواد مربوط به کشور آلمان است. ۸۰۰ نفر به طور مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به طور غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.

مسرور با بیان اینکه کیفیت محصولات تولیدی بسیار بالاست گفت:  متالیزاسیون پروژه بالای ۹۶ بوده است و در بازارهای جهانی امکان رقابت خوبی خواهد داشت. با آغاز جنگ اقتصادی اخیر و شیوع کرونا و خروج مهندسان خارجی، نه تنها خللی در سرعت کار ایجاد نشد بلکه با عزم متخصصان ایرانی کار در موعد مقرر به بهره برداری رسید و تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار تن گندله تولید شده که باکیفیت هستند.

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد یکی از سیاست های مورد حمایت وزیرتعاون این بوده که از خام فروشی پرهیز کنیم. این اقدام در راستای سودآوری بیشتر صورت گرفته است. امروز در راستای زنجیره ارزش فولاد این پروژه را اجرایی کردیم و دو پروژه بعدی تولید آهن اسفنجی و دیگری ایجاد ظرفیت دومیلیون کنسانتره است که شروع خواهد شد.

منبع: ايسنا
 • پنجعلی ارسالی در

  فقط زر ..زر...زر..زر

 • ناشناس ارسالی در

  دروغ دروغ دروغ

 • فاطمه فردوسی ارسالی در

  با عرض سلام وادب خدمت مسئولین معظم کشور .به استحضار ان مقام عالی می رسانم خودتان شاهد هستید تدریس بدون معلم وon line چقد رضربه به سیستم اموزشی کشور زده است ما خو دمون شاهدیم ومی شنویم که اصلا با تفکر قر یب به اتفاق نسل جدیدرویه ی اجتماعی واقتص ادی وطنمان را که بارها از چنگ تجاوزگران نجات داده ایم ایا روبه صعود می رود؟من بع د از ۲۷ سال کار مجدانه که تمامی انها با سندومدرک می باشد ودارای مدرک فوق هموزش ز بان انگلیسی وتا حدودی تبحردرزبان فرانسه هستم ودرحال ساختن اختراعی جهت دانش آموز ان کم شنواوتحقیقات ومقالات isi درمرحله a ccept وچاپ دوکتاب شعر میباشم درسال ۹۸ مت اسفانه تنها فرزندم تصادف شدیدی کرد ومن آ نقدر صجر کشیدم درحالیکه تازه خانه ای که باخون جگر ساخته بودیم را از دست داده بود یم ومشکلات دیگر که بیشتر زندگی را برای م ا سختر نمود درحالیکه همسرم هم حالش خوب ن یست ومن اصلا متوجه نشدم چه زمانی همسرم ب ازنشستگی مرا گرفت وحتی به مصاحبه دکترا ک ه قبول شده بودم نرسیدم وبعد از عید بستری شدم خودتون را جای من بگذارید این همه سخ تی را درعرض چندماه آن هم بعداز این همه ف عالیت وتلاش می توانید تحمل نمایید کنکورد کترای امسال هم که وقت بسیارکم بود وفاصله ها اصلا رعایت نشده بود وکسانی که وسایل ما را تحویل می گرفتند نه ماسک داشتند نه دستکش درحالیکه چقدر خواهش کردیم به تعویق بیندازید هیچ صاحب منصبی اهمیتی به هیچ ک دام از حرفهای ما ندادند درحالیکه خوب مید انم هم کلاسی های من که این مشکلات را هم نداشتند اصلا کنکور ندادند شان یک معلم ان قدر پایین آمده که باید خجالت زده خانواده های خویش باشند قانون همسان سازی اصلا عا دلانه نیست شما اصلا از سفره های خانه های ما خبردارید دردانشگاه دانشجو به محض ورو د دانشجویان باید مودب بنشینند وحقوقشان ک ه عالیست اخه خدا وکیلی رسالت ما با انها چه فرقی دارد به خداقسم جنازه ما از کلاس بیرون می اید چون بایدتکنیکهای اداره کردن کلاس روشهای مختلف تدریس جهت یادگیری وپر ورش روح وفکر انها را هم درنظر بگیریم کدا م استاد این کارها را انجام میدهد ما خودم ون باید دنبال درس وتحقیق باشیم نه استاد چرا فکری به حال ادامه تحصیل ما نمی کنید؟ چراشان معلم اینقدر پایین امده که باید با این تحریم وکرونادیگر رمقی ندارند من مجد دا اعاده به خدمت البته به صورت حق التدری س شده ام چون هیچ گاه برای پول کارنکردم ب ه خداقسم این حق ما نیست چرا فکری حداقل ب ه حال ادامه تحصییل ما دررشته هایی که تما یل داریم رامورد بررسی قرار نمی دهید؟ما ش کایت به کجا ببریم؟درحالیکه طبق تبصره دوم عضو استعدادهای درخشان وفرزند یک سرهنگ ا رتش هستم که هرچه خودش وهمگردانی هایش جرا حات وارده از جنگ را به تهران می فرستند ه یچ فردی اهمیت نمیدهد چرا فنلاند و..دارای راندمان بالایی از نظر اموزشی می باشد چو ن سیستم اموزشی درست است خواهش میکنم این بی عدالتی درحقوق بازنشستگان وتحصیل انان را برطرف بفرمایید به خداقسم با این وضعیت مالی اگر برطرف شود معلمین خیلی بهتر از گذشته درکارشان مجدانه کار می کنند شنیدیم با وام میشود دردانشگاه پردیس کیش رشته ه ای پزشکی را ادامه دهیم ولی معلوم شد این فقط برای دانشجویان خارجی می باشد چون چند دانشجو درست ورس نخوانده اند باید خارجی ها وارد دانشگاه های ما بشوند کجای این کا ر عدالت است لطف بفرمایید زخم های دلهای م ا را شفا دهید نه اینکه نمک شوید براین هم ه درد .به امید تغییر وبررسی هرچه زودتر

 • محمد ارسالی در

  این شریعتمداری چرا همسان سازی حقوقها یک بازنشستگان نفت را حرفشون نمیزنه مرتب از طرح عظیم حرف میزنم ولی در عمل برا ما نفت ی‌ها فقط حرف عمل هیچ بابا ما هم بازنشسته هستیم وحقوق ما هم کنه حتما باید برزیم د ر مجلس تا کسی بفهمه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...