|
کدخبر: 154910

خبر مهم درباره حقوق کارمندان در ۱۴۰۰

با پایان بررسی تبصره‌های لایحه بودجه اصلاحی ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق، حداکثر حقوق دریافتی ۱۵ برابر حداقل حقوق کارمندان تعیین شد.

بررسی اصلاحات و تبصره‌های بودجه به پایان رسیده و لایحه اصلاحی از یکشنبه در صحن علنی مورد بررسی قرار می‌گیرد. بررسیها نشان می‌دهد، در کمیسیون با پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از محل حق الامتیاز واگذاری سهام و حقوق مالکان طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای و طرح‌های سرمایه‌گذاری متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی برای کمک به صندوق‌های بازنشستگی و رد بخشی از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، رتبه‌بندی معلمان و متناسب‌سازی حقوق اعضای هیات علمی و همچنین مطالبات قانون حمایت از معلولان، تامین نظام اجتماعی فراگیر و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی موافقت شد. مبلغ پیشنهادی دولت در لایحه ۱۲۵ هزار میلیارد تومان بود که در کمیسیون تلفیق به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش داده شد.

درخواست دولت برای استفاده از مانده منابع استفاده نشده صندوق توسعه ملی از سال ۹۹ جهت استعلام به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شد تا استفاده از تسهیلات و منابع تبصره ۴ از محل صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری انجام شود.

دولت پیشنهاد ۳۵ هزار میلیارد تومان اوراق تسویه را در قالب اوراق خزانه ارائه کرده بود و کمیسیون تلفیق به مصوبه قبلی خود رأی داد تا این اوراق در قالب اسناد خزانه به منظور تهاتر بدهی بخش خصوصی، تعاونی و پیمانکاران به نظام بانکی و نظام بانکی به بانک مرکزی صادر شود.

مشترکان برق روستایی و عشایری و چاه‌های کشاورزی مجاز از شمول پرداخت عوارض ۱۰ درصد مبلغ برق مصرفی معاف شدند.

مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر تکلیف وزارت راه و شهرسازی برای تحویل زمین رایگان برای احداث مدارس، کلانتری‌ها، پایگاه‌های بسیج، حوزه‌های علمیه، حوزه‌های مقاومت، مسجد، سالن‌های ورزش صالحین، مراکز بهداشتی و درمانی و سایر مراکز اداری و خدماتی که در اصلاحیه دولت رد شده بود دوباره در کمیسیون تلفیق تصویب شد.

کمیسیون تلفیق حداکثر حقوق دریافتی کارمندان دولت را ۱۵ برابر حداقل حقوق دریافتی در سال آینده تصویب کرده بود، اما دولت درخواست افزایش سقف را داشت که کمیسیون تلفیق دوباره رأی به مصوبه خود داد.

اخذ مالیات از حقوق به جز اعضای هیات علمی و قضات تا سقف ۴ میلیون تومان معافیت مالیاتی در نظر گرفته شد. از حقوق‌های ۴ تا ۸ میلیون تومان۱۰ درصد، از ۸ تا ۱۲ میلیون تومان ۱۵ درصد، از ۱۲ تا ۱۸ میلیون تومان ۲۰ درصد، از ۱۸ تا ۲۴ میلیون تومان ۲۵ درصد و از ۲۴ تا ۳۲ میلیون تومان ۳۰ درصد و بالاتر از ۳۲ میلیون تومان ۳۵ درصد مالیات دریافت می‌شود.  

وزارت دادگستری مکلف شد دیه مستحقان دریافت دیه که شامل مقتولان و مجروحان ناشی از عبور غیرمجاز از مرز است که توسط یگان‌های مرزبانی نیروی انتظامی، سپاه و ارتش مورد اصابت قرار گرفته‌اند و سربازانی که در محیط پادگان کشته یا زخمی شده‌اند با معرفی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی پرداخت کند. همچنین کمیسیون تلفیق با درخواست تنخواه مورد نیاز دولت برای پرداخت یارانه‌های فروردین ماه موافقت کرد.

از سوی دگیر باتوجه به اصرار دولت و درخواست‌های مکرر برای نرخ ارز کالاهای اساسی، کمیسیون تلفیق با تخصیص ۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی در بودجه ۱۴۰۰ موافقت کرد. البته کمیته‌ای با حضور رئیس سازمان برنامه بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، وزرای اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و وزیر کشاورزی برای اینکه کالا به موقع و با ارز ۴۲۰۰ تومانی به‌دست مردم برسد، تشکیل می‌شود.

در نهایت، کمیسیون تلفیق با درخواست تنخواه مورد نیاز دولت برای پرداخت یارانه‌های فروردین ماه موافقت کرد.

 

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  یعنی یک اشغال کثافت ۴۵ میگیره ویک معلم گدا ۳ میلیوم

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا اعضای هیئت علمی چه فرقی با مردم دا رند .حقوق های کلان می گیرند مالیات هم نب اید بدن .حق مردم تو جیب اینا می ریزید .ح را در حرم در حرام است

 • صفر ارسالی در

  اخه چرا 15 برابر مگه 15: برار کار میکنن والا حتی دوبرابر اضافه است

 • یه اورژانسی ارسالی در

  لطفاً یکی به من بگه عدالت توی این کشور ک جا پیدا میشه؟چرا باید قضات و هیئات علمی از پرداخت مالیات معاف بشوند اونوقت یه کا رمند معمولی با درآمد کمتر باید مالیات بد ه.

 • ناشناس ارسالی در

  خودشون میبرن ومیدوزن

 • ناشناس ارسالی در

  چرابرای فرهنگیان که دائم التعطیل هستند م وقع بازنشستگی 5 سال اضافه می کنند حتی 80 0 هزار تومان اضافه تر از انچه باید اضافه می کنند ب فرهنگیان دادندکشوری هم همینطو ر بودجه هست ولی به مستمری بگیر تامین اجت ماعی 5سال اضافه نکردند نفری 400 تومان اضافه کردند وگفتنند همسان سازی که پس از 30 سال کار 3 ملیون این عدالت است تا کی تفاوت همه گروه ها به هم وابسته هستند اگر اقتصا د دچار بحران شود ووووبه فریاد مست مری بگیران برسیدتا کی وطی یک سال هیچ در یافتی ندارند با این گرانی چه کنند

 • هالو ارسالی در

  چاکر باش پول خرمن خرمن برات درو میکنند . تو فقط چاکر باش.

 • مهرداد ارسالی در

  حداقلي هم كه اين ديدگاه را به فرهنگيان د اشته باشد كشور بهتر از اين نميشود.

 • ناشناس ارسالی در

  خداوکیل یکم از کشورهای دیگه یادبگیرید... ......
  این همه اختلاف حقوق برا چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مگه این حقوقی که شما میدید از بیت المال مسلمین نیستش ؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا یکی نجو می بگیر و یکی بدبخت..........
  چرا کار بدبخته اینقدر سنگینو سخت و اون نجومی بگیر بخور بخواب...............
  حک ومت عدل علی میخواد که درستش کنه نه شماها اااا

 • ناشناس ارسالی در

  ظلمتون تموم بشه این چه وضعیه دیگه؟ اگه ق راره 15 برابر بدید حق جانبازان و خانواده شهدا و آزادگان و مردم مستضعف را به جی ب عده ای بی کفایت و مملکت ویران کن سرازی ر می کنید و این خیانت به کشور است

 • فاصله ارسالی در

  چرا کسانیکه حقوق بالا یا بسیار بالا میگیرند مشکلی نداره اما اضافه کردن حقوقهای پایین تورم زاست چون صرف حداقل مایحتاج اولیه زندگیش میشود؟

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت به کسانی که ۱۵ برابر دیگران حقوق می گیرند حداقل عنوان آن را با کارمندان جمع نبندید چون کارمندان با شرف هستند اما نج ومی بگیران بی شرف و تصمیم گیرندگان بی شر ف ترین هستند

 • ناشناس ارسالی در

  دیگر چه انتظاری از امریکا و اسرائیل داشت ه باشیم وقتی دزدان بی ناموس و نجومی بگیر دارن به ملت خیانت می کنند از بورس از جی بمان می زنند از سهام عدالتمان می زنند از عزت مان می زنند لعنت به وجود بی وجودتان ..

 • ناشناس ارسالی در

  من دیگه نمی خواهم تو مملکتی زندگی کنم که هر روز دارند انرا غارت می کنند

ارسال نظر