|
کدخبر: 153043

خبر خوش به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

لله گانی از افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه اعطایی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، خبر داد.

اقتصاد خبر خوش به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران درباره افزایش رقم تسهیلات اعطایی به بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در سال آینده، اظهار کرد: دو محدودیت در افزایش سطح تسهیلات قرض الحسنه برای بازنشستگان و مستمری بگیران داریم.

وی با اشاره به اینکه یکی از محدودیت‌ها توان بازپرداخت تسهیلات از سوی بازنشستگان است، گفت: بازنشستگان به دلیل دریافت تسهیلات دیگر یا شرکت در طرح‌های مختلف، اقساط پرداخت می‌کنند، به همین منظور در بازپرداخت تسهیلات با محدودیت روبه رو هستند و اجازه افزایش تسهیلات قرض الحسنه با وجود این محدودیت‌ها امکان پذیر نیست.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با اشاره به دیگر محدودیت‌ها برای افزایش سقف تسهیلات، بیان کرد: منابع قرض الحسنه بانک محدود است و پرداخت تسهیلات ازدواج، تهیه جهیزیه، اشتغالزایی، مسکن روستایی و... از محل منابع قرض الحسنه باید تأمین شود، به همین منظور منابع تسهیلات قرض الحسنه محدود‌ است و بخشی از منابع تسهیلات قرض الحسنه عمومی به مستمری بگیران و بازنشستگان داده می‌شود، به همین منظور در افزایش رقم تسهیلات با محدودیت روبه رو هستیم.

لله گانی با بیان اینکه بودجه تسهیلات به بازنشستگان نسبت به سال گذشته از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است، افزود: میزان تسهیلات قرض الحسنه پرداختی به بازنشستگان ۱۱ برابر افزایش یافته است که این اقدام با کمک سازمان تأمین اجتماعی بوده و ۵۰ درصد از این بودجه توسط سازمان و ۵۰ درصد آن توسط بانک رفاه تأمین شده است.

وی با تأکید بر اینکه با وجود این محدودیت‌ها برای سال آینده سقف تسهیلات افزایش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: باید منابع قرض الحسنه را در پایان سال بررسی کنیم، با هماهنگی که با سازمان تأمین اجتماعی انجام می‌دهیم، تلاش ما این است که این رقم افزایش پیدا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • ناشناس ارسالی در

  سلام من تهدپوزش بهزیستی اعصاب روان شد شدید هستم مسکن ندارم، آواره با دوتا دخترموندم چکارکنم مسئولین کمک کنید

 • ناشناس ارسالی در

  این خبر خوشه ک دادید کدوم مستمری میتونه با 2100 تومن تسهیلات بانکی بگیره خدا ازت ون نگذره خار و خفیفمون کردید

 • هروقت خ ارسالی در

  ریدی با خبر خوشت

 • بازنشسته بعدبخت تاامین اجتماعی ارسالی در

  آخه مسولین خوش انصاف همین وام ضروری را
  صندوقهای بازنشستهای کشوری و لشکری بدون نوبت و منت مبلغ بیست میلیون می دهد تازه حقوقهاشان چون بالاست و خوب است دنبال وام نیستند و زمانی که ثبت نام تا دریافت بیست روز هم می گیرند بله انها مسولین دارند
  بازنشستهای تاامین اجتماعی بعدبخت هم مسولین دارند خودتان فقط خودتان را پیش صندوق دلداری بدید واقعان برای مسولین تاامین متاسفیم

ارسال نظر