|
کدخبر: 149624

احضار وزیر صمت به خاطر گرانی مصالح ساختمانی

رئیس کمیسیون عمران مجلس از حضور وزیر صمت در جلسه این کمیسیون برای پاسخگویی درباره افزایش نرخ مصالح ساختمانی خبر داد.

اقتصاد احضار وزیر صمت به خاطر گرانی مصالح ساختمانی

محمد رضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از افزایش لجام گسیخته نرخ مصالح ساختمانی در چند ماه گذشته، گفت: دلیل اصلی این افزایش نرخ ها، نتیجه عدم نظارت و ناکارآمدی دستگاه‌های نظارتی است.

وی با بیان اینکه متأسفانه به دلیل نبود سیاست‌گذاری درست و خلاء نظارتی شاهد افزایش نرخ مصالح ساختمانی هستیم، ادامه داد: به طور نمونه افزایش ۱۰۰درصدی قیمت برخی مصالح ساختمانی به ویژه سیمان از درب کارخانه تا بازار مصرف، علیرغم تولید مازاد در کشور نشان گر این است که وزارت صمت و راه و شهرسازی بازار مصالح ساختمانی را به حال خود رها کرده‌اند.

نماینده جهرم در مجلس با تاکید براینکه چندین بار وزیر صمت را به مجلس قراخوانده‌ایم تا درباره علت گرانی مصالح ساختمانی به نمایندگان توضیح دهد، افزود: رفت و آمدهای وزیرصمت به مجلس و وعده‌های وی برای کنترل بازار نتیجه‌ای نداشته و دوباره و در هفته آینده وزیرصمت جهت پاسخگویی به کمیسیون‌عمران خواهد آمد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در شرایط کنونی فروشندگان مصالح ساختمانی این محصولات را با نرخ دلخواه در بازار به فروش می‌رسانند، این افراد هر وقت که بخواهند این محصولات را صادر کرده و گاهی اوقات نیز در بورس عرضه می‌کنند، اظهارکرد: وضعیت بازار مصالح ساختمانی نشان می‌دهد که مکانیزم دقیق و نظام مندی برای تولید و عرضه مصالح ساختمانی در کشور وجود ندارد. این مسئله موجب افزایش نرخ تمام شده مسکن در سال‌های اخیر شده است.

 

رضایی کوچی گفت: وضعیت کنونی بازار مصالح ساختمانی موجب شد که مجلس یازدهم در طرح جهش تولید و تأمین مسکن به مسئله مذکور ورود کند، از این رو در این طرح بر این مسئله تأکید شده که برای تولید مساکن انبوه، تولیدکنندگان باید محصولات خود را با سود متعارف عرضه کنند.

 

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    چگونه است حقوقی شرکتها به عمد سهام را کا هش قیمت می دهند و در کف از مردم جمع آوری می کنند اما محصول همان شرکت در بازار تر مز بریده و نجومی افزایش قیمت پیدا می کند پیشنهاد می کنم به مجلس محترم برای تنظیم بازار ملاک قیمت سهام را قیمت محصولات در بازار و بالعکس در نظر بگیرند به عبارتی شاخص قیمت محصولات بر مبنای عرضه و تقاظای بورس باشد البته با نظارت دقیق برای جلوگ یری از خارج شدن تعادل قیمت

ارسال نظر