|
کدخبر: 134451

تنها بازاری که این هفته افزایش قیمت داشت

تنها بازاری که در هفته سوم آبان ماه افزایش قیمت داشت، دلار بود. طلا و سکه افت کمتر از یک درصد را تجربه کردند و بورس بیش از پنج درصد افت کرد.

اقتصاد تنها بازاری که این هفته افزایش قیمت داشت

در هفته‌ای که سپری شد در بین بازارهای مالی تنها دلار رشد قیمت داشت، دیگر بازارها با افت مواجه شدند که این افت در طلا و سکه اندک بود اما بورس افت بیشتری را تجربه کرد.

از عواملی که در این هفته بازارها را متاثر کرد نتیجه انتخابات امریکا بود و قیمت طلا، سکه و دلار به کف قیمتی خود طی هفته‌های گذشته رسیدند.

دلار

قیمت دلار در صرافی ملی این هفته ۱.۹ درصد رشد کرد و تنها بازار با بازدهی مثبت شد.

در پایان هفته دوم آبان ماه قیمت دلار روی نرخ ۲۶ هزار و ۳۵۰ تومان بسته شد اما در این هفته ۵۰۰ تومان به ارزش آن اضافه شد. صرافی ملی آخرین نرخ دلار را در روز گذشته ۲۶ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام کرد.

با اعلام نتیجه انتخابات امریکا و برنده شدن بایدن در روز یکشنبه، قیمت دلار تا کانال ۲۲ هزار تومان نیز پایین آمد اما ماندگار نشد و دوباره روند صعودی را پیش گرفت.

بورس

در مقابل دلار، بیشترین افت ارزش در بازار سرمایه رخ داد و شاخص کل این بازار ۵.۳ درصد افت کرد.

طبق داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل بورس که تا پایان معاملات روز ۱۴ آبان ماه به سطح یک میلیون و ۲۹۰ هزار واحدی رسیده بود در این هفته ۶۹ هزار واحد دیگر افت کرد.

این شاخص در پایان معاملات روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه روی سطح یک میلیون و ۲۲۱ هزار واحدی به کار خود در این هفته پایان داد.

سکه و طلا

قیمت طلا و سکه در این هفته به ترتیب ۰.۸ و ۰.۷ درصد افت کرد.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، هر گرم طلای ۱۸ عیار در تا پایان هفته‌ای که گذشت به رقم یک میلیون و ۲۱۳ هزار تومان رسید که نسبت به هفته گذشته ۱۰ هزار تومان کمتر است.

سکه امامی نیز با ۹۰ هزار تومان افت به کانال ۱۲ میلیون تومان برگشت، در پایان معاملات روز گذشته هر سکه امامی با نرخ ۱۲ میلیون و ۹۳۱ هزار تومان خرید‌وفروش شد.

طلا در این هفته همانند دلار به پایین‌ترین حد خود طی هفته‌های اخیر رسید و در ساعاتی از روز یکشبنه روی نرخ یک میلیون و ۸۰ هزار تومان نیز معامله شد. سکه نیز تا کانال ۱۱ میلیون تومان پایین آمد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر