|
کدخبر: 132834

صعود قیمت بیت کوین

طی ۲۴ ساعت گذشته ارزش محبوب‌ترین ارز دیجیتالی با ثبت صعود ۷.۰۱ درصدی به ۱۵ هزار و ۸۴.۲۴ دلار رسید.

تقاضا برای خرید ارزهای دیجیتالی کماکان در حال افزایش است و بالا ماندن جریان ورودی سرمایه باعث افزایش قیمت‌ها شده است. برای نخستین بار در سه سال اخیر ارزش بیت کوین از ۱۵ هزار دلار عبور کرد که حفظ این کانال پس از شکستن این محدوده مقاومتی مهم می‌تواند مسیر را برای صعودهای بعدی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی فراهم کند.

از سوی دیگر مقامات امریکایی اعلام کرده‌اند حدود یک میلیارد دلار ارزهای دیجیتالی را به دلیل استفاده از آنها در امور غیرقانونی مصادره کرده‌اند. این پرونده که مربوط به یک پرونده تبهکاری موسوم به جاده ابریشم است بزرگترین مصادره ارزهای دیجیتالی در تاریخ این ارزها محسوب می‌شود.

تمایل معامله‌گران به خرید بیت کوین باعث از سرگیری روند صعودی این ارز شد تا بدین ترتیب بازدهی هفتگی محبوب‌ترین ارز دیجیتالی جهان به ۱۱.۴۴ درصد برسد.

طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین با ثبت صعود ۷.۰۱ درصدی به ۱۵ هزار و ۸۴.۲۴ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت کوین مربوط به روز هفدهم دسامبر سال ۲۰۱۷ بوده که در آن این ارز به قیمت ۱۹ هزار و ۷۸۳.۰۶ دلار رسید اما تنها کمی پس از آن این ارز با ریزشی شدید حدود یک سوم ارزش خود را از دست داد.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر