|
کدخبر: 132046

ماجرای افزایش قیمت روغن موتور / بازار تقلبی‌ها داغ می‌شود

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با اعلام اینکه با افزایش قیمت روغن موتور میزان مراجعات مردم به تعمیرگاه‌ها کاهش قابل توجهی خواهد یافت، گفت: با افزایش قیمت روغن فروش روغنهای تقلبی بی‌کیفیت و فاقد استاندارد به صورت ارزان در بازار رونق پیدا کرده است.

اقتصاد ماجرای افزایش قیمت روغن موتور / بازار تقلبی‌ها داغ می‌شود

علیرضا نیک آیین با اشاره به اینکه افزایش قیمت ها در بازار قطعات یدکی خودرو عاملی شده که میزان مراجعات مردم برای تعمیر خودروها کاهش پیدا کند، گفت: نسبت به سال گذشته میزان مراجعه مردم برای تعمیر خودروها تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده که این موضوع نشان می‌دهد بیشتر خودروها به صورت معیوب و با ایراد در حال تردد در سطح کشور هستند که این امر خطرات زیادی را برای رانندگان و سرنشینان دارد.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با اعلام اینکه متأسفانه روغن موتور نیز مجوز افزایش ۵۰ درصدی را از سوی سازمان حمایت دریافت کرده است، افزود: همین امر نیز در کاهش دفعات مراجعات مردم به تعمیرگاه‌ها نقش زیادی را ایفا می‌کند.

وی با اشاره به فروش روغن‌های تقلبی در سطح بازار، تصریح کرد: دولت باید با افزایش یک کالا مدیریت لازم را برای جلوگیری از فروش کالاهای تقلبی در سطح بازار انجام دهد. درحال‌حاضر بازار فروش روغن‌های تقلبی بسیار داغ است. وقتی مردم نتوانند روغن موتور با قیمت بالا خریداری کنند مجبور به خرید روغن‌های ارزان تر که بعضا بی‌کیفیت و فاقد استاندارد هستند می‌شوند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر