|
کدخبر: 127869

قیمت بلیت هواپیما افزایش می‌یابد؟

به فاصله چند ساعت پس از واکنش مجلس به افزایش ناگهانی و چشمگیر نرخ بلیت هواپیما، وزیر راه و شهرسازی از منتفی شدن اقدام انجمن شرکت‌های هواپیمایی خبر داد.

اقتصاد قیمت بلیت هواپیما افزایش می‌یابد؟

طی دو روز اخیر اعلام خبر افزایش نرخ بلیت هواپیما (از اول آبان ماه ۹۹) به بهانه مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص الزام ایرلاین‌ها به استفاده حداکثری از ۶۰ درصد ظرفیت صندلی‌های پروازی و البته نوسانات نرخ دلار واکنش‌های متعددی را به همراه داشته است.

دیروز عضو کمیسیون عمران مجلس در این باره از ورود به پرونده افزایش نرخ بلیت هواپیما خبر داده و نرخنامه جدید را غیرواقعی اعلام کرد.

اقبال شاکری در واکنش به افزایش ۱۵۵ درصدی نرخ بلیت پروازهای داخلی، افزود: قطعا این اقدام به هیچ وجه قابل پذیرش نیست، چراکه مردم توان پرداخت چنین هزینه هایی برای خرید بلیط هواپیما را ندارند.افزایش ناگهانی و بدون برنامه نرخ ها، فشار سنگینی به مردم و مسافران وارد می‌کند و قطعا این رویکرد موجب کاهش استقبال مردم برای استفاده از پروازهای داخلی خواهد شد.

وی با بیان اینکه نرخ‌نامه جدید حمل‌ونقل هوایی متناسب با هزینه‌های مصرفی ایرلاین‌ها نیست، افزود: بعد از اعلام نرخ‌نامه جدید، دلایل افزایش قیمت‌ها و تناسب این مسائل با میزان هزینه‌ها را بررسی کردم، حتی با چندین کارشناس و مسئول مرتبط نیز در این رابطه صحبت کردم، از این رو به نظر می‌رسد نرخ‌های اعلامی به هیچ وجه واقعی نیست.

وی تاکید کرد: قطعا در نشست آتی کمیسیون عمران مجلس موضوع افزایش ناگهانی و چشمگیر نرخ پروازهای داخلی با حضور مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی از منتفی شدن افزایش نرخ بلیت هواپیما خبر داده است. پیش از اظهارات محمد اسلامی، مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی شرط عدم افزایش نرخ بلیت هواپیما را لغو مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص انجام پرواز شرکت‌های هواپیمایی با ۶۰ درصد ظرفیت اعلام کرده بود.

حال مشخص نیست آیا ستاد ملی کرونا مصوبه خود را پس گرفته یا اینکه بدون لغو مصوبه مذکور وزیر راه از منتفی شدن افزایش ناگهانی و قابل ملاحظه نرخ بلیت هواپیما خبر داده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر