|
کدخبر: 122811

شروط بازنشستگی زنان و مردان اعلام شد + جزییات

شرایط بازنشستگی برای زنان و مردان اعلام شد.

اقتصاد شروط بازنشستگی زنان و مردان اعلام شد + جزییات

شرایط بازنشستگی برای زنان و مردان به این شرح است:

اگر ۳۵ سال سابقه بیمه داشته باشید، بدون محدودیت سنی می‌توانید بازنشسته شوید.

اگر ۴۲ سال سن و حداقل ۲۰ سال سابقه کار دارید که بیمه آن پرداخت شده است، به شرط آنکه در جایی استخدام باشید و بیمه شما پرداخت شود، می‌توانید بازنشسته شوید.

اگر حداقل ۴۵ سال سن و حداقل ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید، می‌توانید بازنشسته شوید.

اگر حداقل ۵۵ سال سن و حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه داشته باشید، می‌توانید بازنشسته شوید.

اگر حداقل ۵۵ سال سن و حداقل یک سال سابقه بیمه داشته باشید، می‌توانید با خرید الباقی سابقه مورد نیاز خود تا ۱۰ سال از سازمان تامین اجتماعی، سابقه بیمه خود را به ۱۰ سال رسانده و بازنشسته شوید.

شایان ذکر است بانوانی که دارای سابقه مشاغل سخت هستند، به ازای هر سال سابقه، ۱.۵ سال سابقه محاسبه می‌شود. همچنین شرایط خاص بازنشستگی برای افرادی که جانباز و یا معلول میباشند نیز وجود دارد.

توجه داشته باشید برای محاسبه تعداد سال سابقه بیمه تفاوتی بین پرداخت حق بیمه از طرف کارفرما با بیمه زنان خانه‌دار، بیمه قالیبافی، بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، هنرمندان، خبرنگاران و سایر بیمه خویش‌فرما نمی‌باشد و کلیه سال‌های پرداخت حق بیمه‌های فوق به عنوان تعداد سال سابقه بیمه در نظر گرفته می‌شود. همچنین مدت زمان استفاده از بیمه بیکاری، مرخصی زایمان و استعلاجی نیز به عنوان سابقه بیمه در نظر گرفته می‌شود.

شرایط بازنشستگی برای آقایان به صورت زیر است:

اگر ۳۵ سال سابقه بیمه داشته باشید، بدون محدودیت سنی می‌توانید بازنشسته شوید.

اگر حداقل ۵۰ سال سن و حداقل ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید، می‌توانید بازنشسته شوید.

اگر حداقل ۶۰ سال سن و حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه داشته باشید، می‌توانید بازنشسته شوید.

اگر حداقل ۶۰ سال سن و حداقل یک سال سابقه بیمه داشته باشید، می‌توانید با خرید الباقی سابقه مورد نیاز خود تا ۱۰ سال از سازمان تامین اجتماعی، سابقه بیمه خود را به ۱۰ سال رسانده و بازنشسته شوید.

توجه داشته باشید برای محاسبه تعداد سال سابقه بیمه تفاوتی بین پرداخت حق بیمه از طرف کارفرما با بیمه رانندگان، بیمه کارگران ساختمانی، بیمه قالیبافی، بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، هنرمندان، خبرنگاران و سایر بیمه‌های خویش فرما نمیباشد و کلیه سال‌های پرداخت حق بیمه‌های فوق به عنوان تعداد سال سابقه بیمه در نظر گرفته می‌شود. همچنین مدت زمان استفاده از بیمه بیکاری، مرخصی زایمان و استعلاجی نیز به عنوان سابقه بیمه در نظر گرفته می‌شود.

شایان ذکر است آقایانی که دارای سابقه مشاغل سخت هستند، به ازای هر سال سابقه، ۱.۵ سال سابقه محاسبه می‌شود. همچنین شرایط خاص بازنشستگی برای افرادی که جانباز و یا معلول هستند نیز وجود دارد.

منبع: ایلنا
 • منتظر کرم شما ارسالی در

  بازنشستگی پیش از موعد 25 سال سابقه با سن بالای 50 سال را هم اعمال نمایید
  خیلی ها با این روش می خواهند بازنشسته شوند
  با اینکار خیلی از شرکت ها سبک می شوند و جذب نیروی جدید جان تازه ای به شرکت ها و سازمانها خواهد داد

 • کسری ارسالی در

  کاش واقعاراست باشه پدرم فقیروکارگروتوان کارکردن نداره

 • امینی ارسالی در

  با سلام . برای کسانی که حداقل 25 سال سابقه دارند لطفا بازنشستگی پیش از موعد را دوباره فعال کنید . با این کار سه گروه منتفع می شوند کارگر ، کارفرما ، دولت و کمک شایانی به ایجاد اشتغال با کمترین هزینه ( مبلغ هزینه برای ایجاد شغل ) می کند .

 • نا شناس ارسالی در

  خیلی از قوانین بازنشستگی به دلیل اختلاس و دزدی که کسر بودجه آورده اند ... انجام نمی شود از جمله همین بازنشستگی با 25 سال که یک نفر بازنشسته می شد و یک بی کار جذب می شد.

 • ناشناس ارسالی در

  کاش بازنشستگی پیش از موعد برای قالیبافان که مشاغل سخت دارن زودتراز ۲۰ سال برای زنان بود زنان بابار مسعولییت درخانه و بافتن قالی نیاز به استراحت دارند مثلا ۱۵ ساله بازنشسته بشوند

 • ناشناس ارسالی در

  کسای که 25سال به بالا هستندبازنشسته شوندخیلی جابازمیشه واسه جونای بیکار جای گزین میشوند

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام بنده از ۱۳۷۲ بیمه دارم تا ۱۳۹۹ برج پنج مکانیک و فنی شرکت خصوصی اقدام کردم برای بازنشستگی اما موافقت نکردن متاسفانه پارتی هم نداشتم سخت رویان آور استفاده کنم

ارسال نظر