|
کدخبر: 109204

چرا مبلغ فروش سهام عدالت برای عده ای واریز نشد؟

‌مشمولانی که شماره شبای بانکی و تلفن همراه آن‌ها با کوچکترین مشکلی روبرو بوده از مرحله سفارش گیری حذف شده اند.

اقتصاد چرا مبلغ فروش سهام عدالت برای عده ای واریز نشد؟

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار با توضیح دلایل احتمالی عدم واریز پول فروش ۳۰ درصد سهام عدالت به حساب برخی متقاضیان اعلام کرد مشمولانی که شماره شبای بانکی و تلفن همراه آن‌ها با کوچکترین مشکلی رو به رو بوده از مرحله سفارش گیری حذف شده اند.

اولویت نخست شرکت سپرده گذاری مرکزی، بانک‌ها و شبکه کارگزاری در فروش سهام عدالت، حفاظت و صیانت از دارایی‌های مشمولان سهام عدالت است تا از سوء استفاده‌های احتمالی در این زمینه جلوگیری شود به طوریکه هیچ فردی غیر از خود سهامدار، امکان سفارش گذاری فروش سهام را نداشته باشد.

با توجه به اینکه مشمولان سهام عدالت به صورت حضوری یا الکترونیکی در بازار سرمایه احراز هویت نشده‌اند، در راستای تسهیل فرایند فروش سهام ضمن صیانت از دارایی‌های سهامداران محترم، احراز هویت افراد تنها از طریق ارائه شماره شبای بانکی و تلفن همراه به نام خود فرد انجام می‌شود؛ لذا هموطنان و مشمولانی که اطلاعات مذکور آن‌ها با کوچکترین مشکلی روبرو بوده از مرحله سفارش گیری حذف شده اند. این افراد باید با مراجعه به سامانه www.sahamedalat.ir اقلام داده‌ای شماره شبای بانکی و شماره موبایل را ویرایش نموده و پس از ۲۴ ساعت در صورت تایید اطلاعات وارد شده از طرف مراجع ذیصلاح، مجددا از طریق بانک یا کارگزاری اقدام به سفارش‌گذاری نمایند.

 

منبع: جماران
  • ناشناس ارسالی در

    سلام من همه احراز كويت وسجام انجام دادم واز 13ر 3 ر99 به پست بانک مراجعه کردم و فرم فروش پر کردم ولی پیام تعید برای من نیامد شماره شبا معتبر است وهرما یارانه واریز میشه ولی شمار که قبلی سبتنام کردم نیست وشماره به نام خودم بعدن گرفتم دادم خواهش می کنم من راهنمای کنید برای من یک روز زودتر سهام بفروشم بهتر مشکل دارم

ارسال نظر