|
کدخبر: 100128

خریداران مسکن فعلا دست نگه دارند!

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی اصفهان از تدابیر جدید دولت برای کوتاه کردن دست دلالان از بازار مسکن خبرداد.

اقتصاد خریداران مسکن فعلا دست نگه دارند!

ایمان طاهر پیش از ظهر امروز -پنجشنبه، یکم خرداد- در نشست خبری اظهار کرد: در حوزه معاونت مسکن و شهرسازی پس از منصوب شدن مهندس اسلامی به عنوان وزیر، از سوی ریاست جمهور ابلاغ‌هایی در حوزه مسکن به وی ارسال شد که مقدمات خانه‌دار شدن خانواده‌ها هرچه زودتر انجام شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مسکن فرآورده مصرفی خانواده‌ها است و عوامل زیادی در قیمت‌گذاری آن دخیل هستند بنابراین صحبت کردن درباره آن بسیار پیچیده بوده و با سایر کالاهای مصرفی مردم متفاوت است زیرا هر گاه در سیستم عرضه و تقاضا مشکلی پیش آمد می‌توان با وارد کردن آن کالا مشکل عرضه و تقاضا و نرخ آن را حل کرد، اما این مسئله درباره مسکن مانند کالاهای دیگر نیست.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه ایجاد مسکن نیازمند وجود زمین مناسب است، ادامه داد: در گذشته برای ساخت مسکن، ابتدا در زمین مشخص منزلی ساخته و سپس برای این منازل، خدماتی پیش‌بینی می‌شد اما اکنون با توجه به پیشرفت بشری و تغییر سبک زندگی، خانواده‌ها وجود خدمات و زیربناها را در نزدیک محل سکونت خود انتظار دارند. این مسئله سبب می‌شود زمین‌های محدودی برای مسکن مناسب باشد.

کمبود زمین، چالش مسکن سازی

طاهر درباره چالش‌های وجود نداشتن زمین کافی برای ساخت مسکن اظهار کرد: هر شهر یک محدوده قانونی دارد، که شهرداری و اداره راه و شهرسازی مجاز به تعیین کاربری برای این محدوده‌ها هستند. کمبود زمین دلایل مختلفی دارد، از یک سو وزارت راه و شهرسازی نمی‌تواند زمین را به شهرها الحاق کند، زیرا این موضوع باعث بزرگ شدن بی‌رویه شهرها و افزایش مهاجرت روستاییان خواهد شد و از سوی دیگر شرط اول خانه‌سازی وجود زمین‌های متعلق به دولت و شهرداری است تا بتوان در آن به ساخت مسکن پرداخت که این موضوع نیز حساسیت بحث الحاق زمین را مشخص می‌کند.

وی با تاکید بر اهمیت مصالح در مسکن‌سازی گفت: در دهه جدید تلاش شده است تمامی مصالح ساختمانی مصرفی در کشور، ساخت داخل باشد که البته موفقیت آمیز هم بوده است. امروز حتی مصالح ساختمانی کشور صادر می‌شود و این نشان دهنده وجود نداشتن مشکل برای تأمین مصالح ساختمانی است.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه ۳۰ تا ۵۰ درصد مبالغ تمام شده ساختمان‌ها خرج دستمزد کارگران می‌شود، تصریح کرد: افزایش دستمزد کارگران بی‌شک موجب افزایش نرخ مسکن نیز خواهد شد، که این چالش سوم ساخت مسکن دولت برای مردم بود؛ پس باید دولت طرحی را برای کاهش نرخ ساخت مسکن برای مردم می‌آورد که تنها راه آن کاهش مبلغ تمام شده زمین بوده است‌، زیرا دستمزد کارگر و مبلغ مصالح یک عدد مشخص و ثابت است.

طاهر ادامه داد: موضوع کاهش و کسر مبلغ زمین از مسکن سال ۸۶ با ورود مسکن ۹۹ ساله اتفاق افتاد و سال ۸۸ قانون ساماندهی مسکن در مجلس تصویب شد که به دولت اجازه داد زمینی را که در اختیار دارد بدون گرفتن وجه به صورت ۹۹ ساله در اختیار مردم قرار دهد.

وی طرح مسکن مهر را در اصفهان موفقیت آمیز قلمداد کرد و افزود: در طرح مسکن مهر ۱۶۰ هزار واحد به افراد متقاضی که از سال ۸۸ در این طرح ثبت نام بودند، تحویل داده شد و فقط تعداد محدودی از واحدهای این طرح در فولادشهر و شهرضا نیمه تمام است. این واحدها نیز در یک ماه آینده به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

طرح اقدام ملی، مسکن مهری دیگر

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: طرح اقدام ملی مانند مسکن مهر به دولت اجازه داد زمین‌های خود را به صورت ۹۹ ساله به متقاضیان اهدا کند، البته با این تفاوت که در این طرح بر خلاف مسکن مهر اجاره سالانه محدودی اخذ خواهد شد، که این اجاره سالانه بین ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان خواهد بود.

وی اضافه کرد: در نخستین گام طرح اقدام ملی باید افرادی که فاقد مسکن هستند و قبلاً از خانه‌های دولتی استفاده نکرده‌اند، شناسایی می‌شدند که این کار در نیمه دوم سال گذشته رخ داد و از آذر ماه تا بهمن‌ماه سال گذشته ۲۴ هزار و ۷۹۲ نفر اقدام به ثبت نام برای طرح اقدام ملی کردند که هفت هزار نفر این افراد از بهارستان، ۹ هزار و ۵۰۰ نفر از فولاد شهر، یک هزار و ۵۰۰ نفر از شهر جدید مجلسی و هفت هزار نفر از سایر نقاط استان بوده‌اند.

۱۳ هزار متقاضی واجد شرایط در مرحله اول طرح اقدام ملی

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی اصفهان با بیان اینکه بعد از پالایش متقاضیان ۱۳ هزار و ۲۷۴ نفر انتخاب شدند، که این افراد کسانی بوده‌اند که هرگز از خانه‌های دولتی استفاده نکرده‌اند. افرادی که یک بار از این خانه‌ها یا از تسهیلات دولتی در این حوزه بهره‌مند شده باشند و پس از آن مجبور به فروش خانه خود شدهاند شامل خانه دولتی در طرح اقدام ملی نمی‌شوند. زیرا در قانون اساسی دولت تنها یک بار باید شرایط را برای خانه دار شدن افراد ایجاد کند.

طاهر درباره مرحله دوم ثبت نام اقدام طرح ملی اظهار کرد: از ۲۰ روز پیش تاکنون ثبت نام متقاضیان شهرهای جدید انجام می‌شود؛ ضمن اینکه در بین متقاضیان واجد شرایط مرحله اول احتمالاً طی هفت تا ۱۰ روز آینده نخستین افتتاح حساب صورت می‌گیرد و اگر برای کسی پیامکی مبنی بر حضور وی در دفاتر پیشخوان دولت ارسال شد، وی با حضور در این مراکز نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام می‌کند.

اگر ۲۰۰ میلیون ندارید، اقدام نکنید

طاهر تصریح کرد: بعد از تکمیل اطلاعات و تأیید این اطلاعات افراد به بانک معرفی می‌شوند و برای آغاز ۳۰ تا ۴۰ میلیون برای شروع ساخت از متقاضیان اخذ شده و به مرور، متناسب با پیشرفت پروژه، مابقی هزینه از متقاضی دریافت می‌شود. این هزینه برای ساخت پروژه بوده و فعلاً هزینه زمین گرفته نمی‌شود.

وی تاکید کرد: واحدهای طرح اقدام ملی بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر هستند که هر متقاضی با توجه به توان مالی خود بعد از رسیدن به مرحله سفت کاری می‌تواند متراژ واحد خود را تعیین کند، که پیش‌بینی شده است هزینه ساخت این واحدها هر متر سه میلیون تومان باشد، که این موجب می‌شود شخص برای گرفتن این واحدها مبلغی نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان نیاز داشته باشد که ۱۰۰ میلیون این مبلغ تسهیلات دولت است و مابقی به مرور بعد از پرداخت ۴۰ میلیون تومان اولیه از شخص گرفته می‌شود.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه سود تسهیلات دولت فعلاً ۱۸ درصد است، اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی تلاش‌های مضاعفی را انجام داده است که سود این تسهیلات را کاهش دهد.

طاهر با بیان اینکه کارگزار طرح اقدام ملی، بنیاد مسکن است، گفت: نرخ نهایی این واحدها مشخص و دقیق نیست، ولی با توجه به کارگزار بودن بنیاد مسکن مقرر شده که با بازرسی‌های دقیق و با تمام تلاش این پروژه با کمترین هزینه و متناسب با استانداردها ساخته شود و از همین الان نیز فراخوان برای پیمانکارها داده شده است.

وی تاکید کرد: توصیه می‌شود کسانی که توان پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان در طول ۱۸ ماه ساخت پروژه را ندارد در این طرح شرکت نکند زیرا در این صورت مشکل زیادی را برای خود و اداره راه و شهرسازی ایجاد می‌شود و این اشخاص باید منتظر طرح‌های دیگر از سمت دولت باشند.

دست دلالان از بازار اقدام طرح ملی کوتاه است

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی اصفهان با اشاره به این موضوع که واحدهای طرح اقدام ملی به هیچ عنوان قابل واگذاری نیست، گفت: درخواست داریم اگر کسی خود قصد استفاده از این واحدها را ندارد فریب دلالان را برای مبالغی پول نخورد. دلالان نیز باید بدانند طرح اقدام ملی، طرح خوبی برای سرمایه‌گذاری نیست، البته این طرح به حد کافی اقتصادی و به صرفه است ولی برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست.

طاهر ضمن تاکید بر اینکه مشکلاتی در تکمیل اطلاعات افراد متقاضی واجد شرایط با توجه به همه گیری بیماری کووید ۱۹ پیش آمده، ادامه داد: مقرر شده بود افراد متقاضی واجد شرایط اواخر بهمن‌ماه و در اسفندماه نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند که با توجه به شیوع ویروس کرونا این بحث به بعد از عید موکول شد و از شنبه هفته آینده تکمیل اطلاعات افراد متقاضی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل پرونده تنها برای افرادی است که پیامک تأیید و آدرس پیشخوان دولتی برای آنها ارسال شده، بنابراین از سایر افراد درخواست داریم که در دفاتر اعلامی حاضر نشوند.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی اصفهان در خصوص لزوم احراز سکونت پنج ساله در شهر مورد نظر برای افراد واجد شرایط مرحله اول ثبت نام برای خانه دار شدن این افراد اظهار کرد: هر شخص بعد از حاضر شدن در دفاتر پیشخوان دولت باید پرونده احراز سکونت پنج ساله خود را داشته باشد که این موضوع از چند طریق انجام می‌شود. محل تولد یکی از اعضای خانواده در محل درخواستی، جواز کسب یکی از اعضای خانواده در شهر درخواستی، وجود سابقه بیمه در آن شهر، معرفی نامه محل تحصیل فرزند به مدت پنج سال و یا گواهی اشتغال به کار یکی از اعضای خانواده در دستگاه دولتی مواردی است که متقاضی باید حداقل یکی از آنها را برای اخذ واحد مسکونی در شهر مورد نظر داشته باشد. در صورتی که فردی پرونده‌ای مبنی بر هیچکدام از شرایط فوق نداشته باشد، در شرایط فعلی نباید اقدام کند.

طاهر تصریح کرد: شروع عملیات ساخت منازل و واحدها انجام شده است و حتی پروژه‌هایی وجود دارد که آماده تحویل است. اگر متقاضی آورده کاملی داشته باشد، می‌تواند در برخی شهرها خانه خود را تحویل بگیرد اما این شرایط در تمام نقاط استان وجود ندارد. همچنین در شهرهایی که منازل بیش از دو طبقه وجود ندارد آپارتمان ساخته نمی‌شود و به دو متقاضی پلاک داده می‌شود تا افراد با ۵۰ درصد تخفیف پروانه ساخت و ۵۰ درصد تخفیف نظام مهندسی خانه ویلایی دو طبقه بسازند و مشکلی برای بافت شهرها ایجاد نشود.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: البته در برخی شهرها اداره راه و شهرسازی خانه ویلایی می‌سازد و تحویل متقاضیان می‌دهد که این اتفاق در شهرهای نائین و شهرضا رخ خواهد داد.

نمی‌خواهیم داستان سرپل ذهاب تکرار شود

وی با اشاره به آغاز مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی اضافه کرد: ۴۰ هزار نفر در مرحله دوم طرح اقدام ملی در استان اصفهان ثبت نام کرده‌اند که پیش‌بینی شده است ۱۰ هزار نفر از این افراد واجد شرایط باشند و در حال بررسی زمین‌هایی برای ساخت منازل مسکونی برای این افراد هستیم.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی اصفهان با تاکید بر لزوم رعایت استاندارد ساختمان‌سازی خاطرنشان کرد: آینده قابل پیش‌بینی نیست، دولت پیگیر است این منازل را با کمترین نرخ و با کیفیت تحویل مردم دهد، ولی کیفیت ساختمان بیش از پیش مورد اهمیت است زیرا نمی‌خواهیم داستان زلزله سر پل ذهاب تکرار شود.

فعلاً مسکن نخرید

وی با اشاره به افزایش برخی قیمت‌ها در بازار مسکن گفت: در شرایط بحرانی همیشه خرید کار درستی نیست. افزایش نرخ کنونی مسکن به دلیل وجود حباب در دلار، خودرو و سکه است بنابراین توصیه می‌شود مردم فعلاً خانه نخرند تا به دوران تعادل برگردیم.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی اصفهان تاکید کرد: با تدابیر جدید دولت دیگر کسی نباید با دید سرمایه‌گذاری وارد بازار مسکن شود زیرا احتمال تخصیص مالیات‌های سنگین به خانه‌های خالی وجود دارد و محتمل است اتفاقی که برای ماشین‌های صفر افتاد برای بازار مسکن نیز رخ دهد.

طاهر تاکید کرد: از مجلس درخواست می‌کنم که مالیات خانه‌های خالی را پیگیری و تصویب کند؛ از مردم نیز درخواست می‌کنم با دید سرمایه‌گذاری وارد بازار مسکن نشوند.

 

 

منبع: ایمنا
 • رضا ارسالی در

  چرا وضعیت مسکن رو به این روز انداختید و مشکل برای اکثر مردم بوجود آمد . عدم نظارت سازمانهای مرتبط با مسکن . سوداگری و دلال بازی افراد سودجو نیز به این شرایط دامن زد تا آرزوی خانه دار شدن مردم حالا حالاها برآورده نشه . لعنت بر این اوضاع

  • ناشناس ارسالی در

   درود بر احمدی نژاد،مرد بود مرد؛دولتمردای الان بهتره سرشونو بزارن بمیرن با این مملکت درست کردنشون

  • ناشناس ارسالی در

   این که منفی زده دلال بوده چقدخوشحالی ازاین وضعیت

  • ناشناس ارسالی در

   به احتمال قوی گرفتن مالیات از خانه های خالی موجب عرضه بیش تر مسکن برای اجاره و خرید و کاهش قابل توجه نرخ آنها می شود ولی در هرحال دلال ها سود خود را در قیمت های پایین نیز خواهند برد

  • شهروند ارسالی در

   به نظر من ی راه کاهش شدید مسکن اینه که قیمت هر ملکی رو از طریق کارشناسی دادگستری اعلام کنند قطعا قیمت واقعی مسکن مشخص می شه و حباب قیمت مسکن ارزش خودش رو پیدا می کنه

  • ناشناس ارسالی در

   شما اگه فکر مردم هستید خدا وکیلی کاری که من میگم انجام‌ بدید اگر مسکن پایین‌ نیومد از این کشور میرم راه حلش اینه که
   وام‌ مسکن کم کنید هر چی کمتر بشه خریدار کم میشه وقتی نخرند مالک مجبور میشه بخاطر مالیات زودتر بده اجاره هم قیمت خرید میاد پایین هم قیمت اجاره تو رو بخدا تور و پنج‌تن‌ نرخ وام بیارید پایین‌ شماها مبلع وام میبرید بالا تقاصا زیاد میشه مصالح‌ فروش دزد میشه لوله فروش هر هر چی به ساختمان مربوط میشه گران میشه بعد شما چرا گران شدند تو بوق کرانا میکنید فقط خدا به دادتون برسه فقط یه زلزله با هفت ریشتر بیا تمام تهران خاک میشه با خدا شوخی نکنید دیشب یه زن و شوهر ۳ تا بچه بخاطر مسکن امروز از هم جدا شدند

 • الم ارسالی در

  دروغگوهای اشغال

 • حسن ارسالی در

  اقا اقساط وام مسکن رو بیارید پایین که بتونیم قسطاشو پرداخت کنیم با این حقوقای کارگری،
  من رفتم بانک مسکن سوال کردم میگه۱۸۰تومن به زوجین وام میدن با ۲۷۰۰ قسط۱۷ و نیم درصد تازه۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن هم باید اوراق بخری که این خودش به تنهایی برای شکستن کمر من کارگر کافیه

 • منصور ارسالی در

  به نظر میاد که طراحان مسکن ملی یا ملت را مسخره میکنند یا خودشان دلال تشریف دارن،خوب اگه قراره که 300میلیون برای مسکن ملی پول داشته باشیم با همین مبلغ میتونیم همین الان مسکن مهر یا یک خونه 100 متری قولنامه ای تهیه کنیم،یاد آقای احمدی نژاد بخیر که با پنج میلیون تومان مردم رو صاحب خونه کرد،نمونه ش برادر خودم ،مردم گول دار و دسته روحانی رو نخورید اینها کمر به نابودی کشور بسته اند،خدا نگهدار مستضعفین باشه،خدا کشورمون رو حفظ کنه انشالله.

 • ناشناس ارسالی در

  دولت درمانده وبیچاره شده کفگیر به ته دیگ خورده تصورش را بکنید مقدارزمین دراختیار دولت را هم واگذار کنید آخرش که چه؟ بقیه نسلها چه خاکی بسرشان بکنند فقط با یا زبان انحصاری تلاش میکنید جا بیندازید افزایش جمعیت اما با کدام معمار فکری آخرش پوچ است 🤣🤣🤣

 • امیر ارسالی در

  سلام تنها راه خوشبختی و ازدواج جوانان و فرزند اوری اینه که بتوانند مسکنی مناسب داشته باشند دولت هم به فکر پر کردن جیب خودشه هر هزینه ای که به مالک تحمیل بشه از مستاجر و خریدار خواهد گرفت درست مثل فروشگاهها و غیره تنها راه پایین و ثابت نگه داشتن قیمت مسکن اینه که تعداد مالکیت زمین و خانه محدود باشد مثل خیلی از کشورها مثلا تعداد مالکیت 5 یا 10 زمین یا خانه باشد که دلال و سرمایه گذار نتواند انرا احتکار نماید و قیمت تعیین کند مالیات هم در کنار این خوب است که الان در خیلی از مناطق شهری قدیمی زمینهایی به خصوص دو نبش دیده میشود که هنوز مانده است برای فروش با قیمتهای سرسام اور اگر میخواهند کشور رو به پیری نرود باید امکانات اولیه زندگی به خصوص مسکن از دست دلالها و سرمایه گذاران و سودجویان گرفته شود اونم با قانون

 • امیر ارسالی در

  سلام تعداد مالکیت زمین و خانه را محدود کنند و مهلت اعلام کنند تا مالک اضافه انرا به بازار عرضه کند و بعد از مدت مقرر به نرخ دولتی فروخته شود یا مصادره گردد این درست نیست که اکثر مردم در فلاکت و بیچارگی برای یک سقف بالای سرشان باشند و عده ای سودهای کلان و باد اورده به جیب بزنند با اینکه محتاج نیستند

 • ناشناس ارسالی در

  کمترخالی ببندید مسکن باز هم گران میشه

  • محمود ارسالی در

   دهنت رو گچ بزن دلال ارزون می شه انشالله

 • سید ارسالی در

  سلام انگار داره یک کارهایی میشه بعد یک عمر با چهار سر عایله با 55 سال بدون خیانت به مردم بدون هیچ اعتیادی مستاجریم خدایا تو شاهد باش اینان که دم از مرد ومردانگی صداقت می زدند چه به روزگار با آوردند کجای دنیا با نیاز اولیه یک انسان اینچنین کردند تا ایران اسلامی این کارو کرد متوسفم

 • ناشناس ارسالی در

  با این وضیعت همان ندن بهتر تا اینکه مردم رو سرکار بذارن کی دویست میلیون پول داره بده به دولت اگه داشته باشه خوب میره تو بازار پیش خرید میکنه دیگه منتی هم رو سرش نیست مردم الان همان سپاهان از بازی جلوی پرسپولیس صرف پول اولیه ۴۰میلیون رو به زور میخان جور کنن چه برسه به ۲۰۰میلیون

 • سپیده ارسالی در

  واقعا چرابه فکرم دم نیستید حقوق ریالی ولی خرید مردم دلاری خداخوشش میاد

 • ناشناس ارسالی در

  بازم سرکاریه 5 سال پیش گفتن نحرید دست نگه دارید،نخریدیم گرون شد

  اینا با این وعده هاسون میخان مردم مستأجر شون باشند

  • ناشناس ارسالی در

   کشور ما اندازه نصف اروپا ست زمین نیست خونه بسازند همش دروغ وخیانت به مردم بدبخت پایه ظلم کوتاه ست

 • محمدی ارسالی در

  وزیر مسکن باید از قشر ضعیف جامعه باشه شما یه نگاهی به دارائیهای وزیر مسکن بندازین ببینید چند دستگاه ملک در اصفهان و تهران داره چنین فردی هیچ وقت نمیاد بر علیه دارائیهای خودش کار کنه سعی میکنه قیمت مسکن رو بالا ببره

  • نکته سنج ارسالی در

   حرفت هزار تا ستاره داره عالی عالی منطقی

 • ناشناس ارسالی در

  خدا پدر احمدی نژاد رو بیامرزه مردی بود که از بطن جامعه اومده بود درد قشر محروم رو میدونست اما روحانی خیلی دروغگو از آب در اومد این ظلمی که روحانی به مردم ضعیف جامعه کرد در تاریخ ثبت میشه نفرین قشر محروم پشت سرشه

 • ناشناس ارسالی در

  مگه ساختن مسکن برای مردمی که از لحاظ اقتصادی ضعیف هستند کار مشکلیه؟ احمدی نژاد اینکار رو کرد چرا شما نمیتونید؟ جلوی دو تا اختلاس رو بگیرید با پولش کلی از مردم صاحب خونه میشن. چرا هیچ فریاد رسی نیست مردم عصبی شدن بخدا . سرپرست خانواده ایی که همش دنبال خونه مستاجری هست استرس زیادی پیدا میکنه و نمیتونه فرزاندان خوبی تحویل جامعه بده چرا به فکر نسل آینده نیستید؟ خدا ذلیل کنه این دولتو به حق پنج تن

  • ناشناس ارسالی در

   هررمزی میزنیم واسه خرید شارژ میبینیم یک دلیل جدیدبرای چاپیدن مردم هست چپ و راست مردم بدبخت وگرفتار را میچلانند تا ان تتمه دارایی هم به انحا مختلف بگیرنداما دولت خودش یک ریال برای این ملت حاضرنیست هزینه کنه فقط این دولت اخرین نفسهای مردم را هم بگیره انوقت شایدول کنه ایران وایرانی رو...انوقت شما انتظار خانه از اینها داریدزهی خیال باطل....

 • متمت ارسالی در

  به ایزد که ما گر خرد داشتیم کجا اینچنین عاقبت داشتیم

 • رضا ارسالی در

  مسخره کردین خودتون رو ؟؟؟

 • میثم ارسالی در

  ایران فعلی مثل قرون وسطا اروپاست،فئودال ها امکان زندگی وپیشرفت دارن وبقیه اقشار به جرم مرتد بودن از مسیح یا کشته شوند ویا نادیده وزجرکش شوند

 • سام ارسالی در

  لعنت به همتون،اولش ک هیچ حرفی از 200میلیون نزده بودین حالا ک امیدوارمون کردین میگین 200میلیون باید داشته باشین، حروم زاده های دزد آخه ما اگه 200تومن نقد داشتیم برا حاشیه شهر ثبت نام نمیکردیم. خدا ازتون نگذره ریشتون کنده بشه

 • رضا ارسالی در

  تا کشور را کاسبان بزرگ و دلالها اداره می کنند همينه دولت وهم بازیگری و دروغ گویی میکنه
  فقط خوب شد که آمریکا بهانه تحریم را سرزبان این بازیگران آورده تا اتفاقی می افته می گن تحریم هستیم خدایا خودت جای حق نشستی

 • ناشناس ارسالی در

  ما در شهرمون هر از چند گاهی می‌بینیم شهرک هایی جدید درست شده. که زمین آن متعلق به شهرداری. داده به کارمندانش. گاهی متوجه میشی که یه کارمند شهرداری چند بار زمین گرفته. آنوقت این کارگری که شغلش آزاده. دستش به هیچ جا بند نیست. در ثانی این 100میلیون وامی که حضرات اعلام میکنید قسطش چنده. تو قسط مسکن مهرش به خاطر تصمیمات بی تدبیر بعضی وقتها نا امید میشیم شما اگه راست میگی این دلار از زندگی مردم بریزید دور. تمام لیبرال مسلکها وغرب دوستان از مناسب دولتی راحت کنید. فضای کسب وکار درست کنید. الکی مالیات نگیرید. مردم خود به خود همه چی می‌خرند. شما تو یه اداره نشستین صبح میرین شب برمیگردی بدون هیچ کاری ماهی ده میلیون حقوق میگیرین. من شغل آزاد فقط بشینم خونه چیزی نخورم ماهی سه میلیون هزینه دارم کرایه خونه. پول بیمه. قسط بانکی. ووووو

 • ولی ارسالی در

  درود بر احمدی نژاد .واقعا مرد بود و هست .ای کاش برگرده بخاطر ما بیخانمان های در بدر برگرد دکتر جان

  • ناشناس ارسالی در

   سه ساله می خوام خونه بخرم هی وام و قرض جور میکنم میرم قیمت بگیرم می بینم بازم گرون شده خونه فقط آه میکشم خدا جوابتون رو بده با این بدبختی که درست کردین

 • ناشناس ارسالی در

  شکم سیر از غارغور گرسنه خبر نداره خدا شکمتون مس مذاب کنه تاببینید مستاجر چه زجری میکشه بعدازعیدتوفکرخونه س خدایا

 • ناشناس ارسالی در

  احمدی نژاد بیا پس تورا به قبر امواتدچاره ای کن

 • ناشناس ارسالی در

  ایکاش برای مسکن های اجاره ای هم یه کارشناس از طرف دولت تعیین میشد و دولت نظارت میکرد که بعضا صاحبخونه های بی انصاف اجاره های نجومی نمیگرفتن و کارشناس اجاره رو تعیین میکرد .ایکاش😔

 • rezabeygi ارسالی در

  دروغ میگید از راست قشنگتر عیبی نداره بلاخره دنیا اینجوری نمیمونه میرسه روزی که نور بر تاریکی پیروز میشه قدیمیا حرف های ناب می گفتن که هیچ چراغی تا صبح نسوخته اگه این نظام آفرینش نظم و ترتیب و شب و روز و عدالتی داره که‌ میرسه روز حساب و کتاب

 • مجاهد ارسالی در

  دروغگوی شیاد از یک شیادی مثل تو خودشو کارشناس معرفی میکنه و میگی قیمت مسکن متاثر از سکه ماشین و ارزه که حباب داره شب قبل احمقی بازم مث تو آمد پشت تریبون صدا و سیما گفت قیمت ارز و سکه حباب بسیار کمی داره و قیمت ها منطقی هستند حالا این ملت حرف کدام یک از دوحرامی را باور کنند ولی تجربه میگه حرف تو غلط ه ولی حرف اون‌یکی درست تره با توجه به تجربه چهل و چند ساله اجناسی که بالا رفت از مسکن، طلا و خودرو، مایحتاج خوراکی و پوشاک محاله قیمتش پایین بیاد

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام . به نظر من یکی از دلایل گرانی تصمیمات اشتباه در شهرداری ها است مثلا به بهانه تامین پارکینگ هزینه های گزافی به مردم تحمیل میکنند و این باعث کاهش رونق ساخت وساز میشود .کاهش عرضه واحد های کوچک باعث افزایش قیمت مسکن میشود .افزایش چند برابری جریمه های شهرداری باعث کاهش ساخت وساز شده است . ورود بیشتر نهادهای نظارتی بر حوزه مسکن الزامی است . ودر آخر اگر قیمت مسکن در تهران را بتوان مدیریت کرد قیمت در تمام ایران کاهشی خواهد شد

  • ناشناس ارسالی در

   اشتباه منفی دادم

 • مرتضی ارسالی در

  آی دروغوهای لعنتی.برین نگاه کنید این کافرا چه زندگی برامردمشون درست کردن.شماازکافرا بدترین..برین بمیرین

 • محمد ارسالی در

  این بیشرفا تحریم بهانه کردند تا دهن مردم ببندند مسکن چه ربطی به تحریم داره مصالح تولید داخل در شرلیط تحریم که صادرات مصالح نیست قیمت باید بیاد پایین پس چرا اینجوری نمیشه این دولت شاه دزد وجیب مردم خالی کرده وبزرگترین ننگ شد برای ایران خاک بر سرشون

 • ناشناس ارسالی در

  شمایی که تمام شده رو ۳۰۰تومن حساب میکنی خو اونی که بخواد ۳۰۰تومن جور کنه که نمیاد سراغ شما میره مسکن مهری میخره دیگه الان چرا منتظر ۱۸ماه بعد بمونه

 • صالح ارسالی در

  برخورد نکردن با دلالان وگرانفروشان دو علت داره یا خودتون راضی ودستتون تو یک کاسه یا در برخوردخیلی ناتوان وضعیف هستی بی پدر مادرها بری کناره تا کسانی مقتدر هستند بیان سر کار انشالله بیماری لا علاج بگیری

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت برخودتان ومسکن مهرتان

 • گلی ارسالی در

  مسولین محترم شما را به مولا قسم فکری به قیمت مسکن بکنید خیلی گران شده

 • ناشناس ارسالی در

  ما که پول نون هم نداریم.چطور میتونیم خونه دار بشیم.باید بمیریم وبس...

 • ناشناس ارسالی در

  سلام. کارگر زحمتکشی ک حقوقش به دو سه تومن نمیرسه چجور قسط وام بده و در کل کسی که بخواد 300 میلیون تو 18 ماه بده تازه هنوز قیمت زمین رو تعیین نکردین اگه میتونست 300 جور کنه ک میرفت یه خونه نقلی میخرید یا خودش می‌ساخت کسی ک بتونه 300 میلیون تو 18 ماه جور کنه حتما نیازی به مسکن ملی دولت نداره خودش میتونه خونه برا خودش ردیف کنه. یعنی خدا به داد مردم بیچاره برسه با این مدبران. بی تدبیری تا این حد؟ بدجوری دلم گرفت. 😔

 • علی ارسالی در

  خیلی وقته میگید برای خانه های خالی مالیات وضع میکنیم.خدا مرگتان بده پس چه شد؟

 • ناشناس ارسالی در

  بسم الله زود تر از فردا نیست
  همه مشاورای مسکن را که عموما"هم چند شغله هستند را تخته بفرمایید

 • ناشناس ارسالی در

  رئیس جمهور فقط احمدی نژاد
  واقعا همیشه به فکر مردم بود کارکنان خدمات بیمارستان هایی که شرکتی بود قراردادی کرد
  احمدی نژاد همیشه زنده وپاینده باشی

 • ناشناس ارسالی در

  یاداحمدی نژادبخیر. با همین مسکن مهر که آخوندی وزیر راه مزخرفش خودنده بودخیلی از مستضعفین صاحبخانه شدند

 • ناشناس ارسالی در

  فقط به فکر سرمایه دارا هستین باحقوق 1500 ازکجا قسط 1700 بیاریم بسه دیگه این بازارو جمع کنیدخسته شدیم از این همه وعده های الکی

 • ناشناس ارسالی در

  اگر300 تومن داشتم سه تا خونه میخریدم به جای یکی به زور و با وام رهن خونه جور میکنیم صداتون از جای گرم در میاد همین کار شما باعث میشه قیمت خونه چند برابر بشه لطف میکنید اگر شما به فکر ارزانی چیزی نباشیدخونه دولتی که 300 قیمتش باشه وای به حال بقیه دولت اگر راست میگه خونه هارو میساخت با اجاره کم میداد به مردم اجاره به شرط تملیک

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت‌خدا‌بر‌کسانی‌که‌معیشت‌و‌زندگی‌رو‌برای‌مردم‌جهنم‌کردن

 • ناشناس ارسالی در

  اقتصاد ایران با این وضعیت درست شدنی نیست ؟!!!

 • ناشناس ارسالی در

  دولت به پیسی خورده داره زمیناشو به قیمت گزاف به مردم قالب میکنه

 • ناشناس ارسالی در

  پرچمت بالا احمدی نژاد این مردم همون مردمانی هستن که بهت اهانت میکرد

 • لعنت خداوند بر محتکرین مسکن ارسالی در

  آقای ریس جمهور
  آقای ریسی
  بزرگان مملکت
  اگر ذره ای به فکر مردم هستید
  تعداد مالکیت مسکن و خودرو رو محدود کنید
  فرصت بدید در بازار بفروشند و در پایان توقیف و مصادره کنید به نفع مردم

 • امید صادقی ارسالی در

  دربین تصمیم گیران ادم عاقل و مومن و اندیشمند نیست؟!
  شما جوانان بومی کلانشهرها را بخاطر مجرد بودن از این امتیاز خانه دار شدن که زمینه سازی ازدواج خواهد شد محروم میکنی؟!
  این حق را چه کسی به شما داده است به مهاجران با 5 سال سابقه در این شهر ها را
  بپذیریدهرچند در کشورما سیاست جمعیتی وجود نداره جناب آخوندی وزیر راه و شهرسازی مخالف مسکن مهر بوده و 6سال صدارت خویش باشعار مسکن اجتماعی که در راه دنیا امدن مرده!! این تصمیم فقط به نفع سودا گران مسکن و دلالان است در مسکن مهربه جوان مجرد بالای 25 یا 30 درسن ازدواج اجازه ندادن حالا سلطان مسکن در پردیس با خرید1000 واحد قیمت را بالا بردن تا جوانان از این یارانه پرداخت شده دولت وقت محروم شدند و امکان خرید نباشه با یک میلیون هشتصد هزارتومان حقوق چند سال طول میکشه تا حداقل از مسکن مهر بتوانند خریداری کنند؟!!
  تا زمانی که اصلاح طلبان و غربگرایان در این کشور جوانان را برای ازادی و بی بند باری سرم گرم میکنن و از آرا و اندیشه ما سو استفاده میکنند نمیگذارند قوطی کبریت بسازند تاسوداگران و دلالان مسکن بدون پرداخت مالیات جولان بدهند.

 • ناشناس ارسالی در

  خدا انشالله ریشه اشون رو خشک کن ما بدبختا راحت شیم کسی نیست با داد مردم برسه

 • علی ارسالی در

  خودمون کردیم که لعنت بر خودمان باد،
  خدا پدر مادرتو بیامرزه احمدی نژاد، که همش بفکر قشر ضعیف جامعه بودی، همون یه چندر غازی رو که الان با منت بهمون میدن، و بیشتر سقفی که بالاسر مردمه، از طرحها و کارهای تویه أبر مرده، درود به شرفت،،، ای روحانی خائن که عین بختک، و زالو داری خون مردم رو میمکی

 • ناشناس ارسالی در

  دولت اگر بخواد میتونم همه چیز ارزون کنه...مسکن افتاده دست ی مشت دلال از خدا بی خبر...هیچ کسی هم هیچ نظارتی نمیکنه...هر روز یک قیمت جدید میدن...دولت باید بیاد در هر شهر برای مسکن به صورت منطقه ای قیمت بذاره...برای هر منطقه ای ی قیمت مشخص تعیین کنه و همون قیمت بشه ی قیمت واحد برای همه وبه خصوص مشاور املاکی ها...اینجوری دست دلال ها هم کوتاه میشه و دیگه برای خودشون قیمت گذاری نمیکنن.

 • Hussein ارسالی در

  مشکل مسکن همان مشکل خودرو است باید قبول کرد که دست بعضی از دولتمردان در کار است بدون شک با کوتاه شدن دست دلالان و آقازاده ها امیدی برای ثبات نرخ مسکن هست

 • محمد ارسالی در

  ج

 • ناشناس ارسالی در

  عامل گرانی مسکن خود دولت رانت سرمایه داره اگر بخواد یک شبه مسکن را به یک دهم قیمت میرسونه همچنین دلار و خودرو وسکه دست خود دولته مسکن متری دونیم سه ملیون تومن چهارده پانزده ماه پیش شده متری شانزده ملیون تومن خاک و ماسه و سیمان و زمین از خارج میآید یا به دلار ربط داره با حقوق دوالی‌سه ملیون تومنی اکثر جمعیت فعال کشور که تا چند ماه پیش یه خونه شصت هفتاد متری دویست ملیون می شد بخری نمی توانستند بخرند حالا همونو با یک میلیارد نمی تونند بخرنددولت خودش دلاله والا جلو این کار را گرفتند خیلی برا دولت سهل وساده است شخص آقای رئیس جمهور طبق قانون اساسی مسئول و پاسخگو باید باشه که فعلا جواب گو نیست نماینده ها هم که طی این دوره که گذشت منتخب دولت بودن یعنی با تبلیغ و امکانات دولتی ورانت نماینده شده بودند وام دار دولت بودند تاختو تاز همه جوره دست رانت دولتی بود و هست فعلا اکثر مردم که همونای که گفتم نمیتونستند حالا هم نمی توننددلالها دادو ستد می کنند تا کی نمی‌دانم

 • ناشناس ارسالی در

  خدا جای حق نشسته
  دیر یا زود باید جواب پس بدهید
  چه کردید با این ملت
  شما خودتان نمی خواهید مسکن ارزان شود .
  اگر می خواستید می توانستید
  چطور جلوی هر چه خودتان می خواهید سریع می گیرید
  ولی این که مردم می خواهندخانه ارزان شود برایتان مهم نیست
  تازه همه تان چند واحد اپارتمان و چند تا زمین دارید.و دنبال گران کردن هم هستید .
  اگرراست می گویید هر خانواده ای باید بر اساس تعداد نفرات در واحدی که بتواند خوب زندگی کند نه قفس برایش مهیا کنید .
  تازه حالا می خوان با این بدبختی مردم بکنن تو قفس .
  ولی خودشان در خانه های چند صد متری زندگی کنن .
  اگر راست می گویید تعداد مسکن را محدود کنید .
  چرا یکی باید چند اپارتمان خالی بگذارد و حتی اجاره ند هد که گران شود و کسی هم نظارت نکند
  و یکی هم هر سال اسباب کشی وبدبختی داشته باشد .
  فکر کردید فقط خدا مال شماست
  بترسید از اه این مردم

 • داود جبرایل زاده ارسالی در

  هیچ گربه ای محض رضای خداموش نمیگیره مسکن مهر را ساختند درست ولی فکر کردین زمینهای اطراف همین مسکن مهر که در بیابون مفت ساخته شده الان چقدر به نفعشان شده اینکه شهرهای جدید را پراکنده ساخته اند دلیلش زمینهای باقیمانده خودشان است

 • ناشناس ارسالی در

  اگر دولت و نمایندگان طرح مالیات بر عایدی سرمایه را با نرخ موثر تصویب و اجرا می کردند از این همه تلاطم و التهاب در بازار مسکن خودرو ارز جلوگیری می شد مثل تمام دنیا که با استفاده از این طرح سالهاست بازارهای خود را کنترل و از ورود تقاضای غیر مصرفی و احتکار جلوگیری می کنند به قول معمار تحریمهای ایران هر کشور مورد تحریم اگر اصلاحات اقتصادی را به سرعت اجرا کند تاثیر تحریمها کاهش می یابد اما منافع شخصی بعضی ها در عدم تصویب این طرح است

 • ناشناس ارسالی در

  اللهم لعن قوم الظالمین الهی آمین

 • سید علی ارسالی در

  این آقا مثل اینکه یادش رفته که اول قیمت مسکن بالا رفت البته اگه دلار و خودرو و سکه قیمتش پایین هم بود ولی مسکن شش برابر گران شد شما قیمت مسکن را بیاور پایین ببین همه قیمتها پایین میاید یا بالا میرود یک دوم اکثر ساختمانها از کار گر افغانی استفاده میکنند و هیچ بیمه ای نمیکنند و اینکه سوم شما میگویید قیمت مین بالاست خوی شما وقتی اجازه ساخت به خانههای بالاشهر به تعداد پنج طبقه ندهید وفقط به دو یا سه طبقه استناد کنید ودر پایین شهر به پنج طبقه ارتقا دهید قیمتها افت خواهد کرد اگه راست میگویید بخاطر اینکه بالاشهر روی گسل هست نباید اجازه ساخت سه طبقه به بالادهید اینگونه میشود که قیمتها پایین بیاید حالا میخواهد هزار متر باشد یا صد متر

 • عزرائیل ارسالی در

  هر موقع مثل زمان انقلاب کسی که دست تو بیتالمال برد اعدام بشد کسی دیگه جراتشا ندارد بگد من دلالم

 • فریبرز ارسالی در

  کی میخواهید به داد ما مستاجر ها برسید،دیگه پیر شدیم تو این چند سالی که از خدا عمر گرفتیم، خدا لعنت کنه باعث و بانی این کارها رو،هرسال مسکن گرونتر دولت بی کفایت تر،ببین کجا زندگی میکنیم خداوندا.

 • ناشناس ارسالی در

  تنها حرفی که میتونم بزنم اینه خدا لعنتشون کنه واقعا مردم ایران خودشون دارن به هم ظلم میکنن با این کاراشون.......

 • ناشناس ارسالی در

  خدالعنتتون کنه دست نگهداریم معلومه که بااین شرایط چاره ای جز این داریم این گوی واین میدان مادست نگه داشتیم ببنیم چه غلطی میخوایدبکنیدبیشرفای دروغگو

 • سپهر ارسالی در

  دولت اگه بخواد تورمو ریشه کن میکنه ،ولی افسوس که خودش نمیخواد چونکه افرادی هستند تورم براشون سود آور است کاش بفهمند فقر چقدر سخته،آه مردم چقد سوزانه،شکم گرسنه بچه ها دیدنش چقد سخته،ولی نمی دانم این دولت چی از مردم میخواد

 • ناشناس ارسالی در

  ااگر مردم میخوان صاحب خانه بشن احمدی نژاد باید رعیس جمهور بشه

 • ناشناس ارسالی در

  پست ایشون در سطحی نیست که چنین اظهار نظر هایی بفرمایند

 • ناشناس ارسالی در

  با دروغ سفره ملت رو به لجن کشیدید
  بس کنید خدا شاهده تو خرج خونه موندم
  شرف خوب چیزیه که ندارید

 • حسان ارسالی در

  سرپناه و زمین به مثابه رگ حیات یک ملت هستند و نه بازیچه دست عده ای سرمایه دار،... نگهداری و احتکار انها باید جرم محسوب شود... نباید اجازه داد عده ای معاند و همجهت با برنامه های دشمنان خارجی جهت بزانو دراوردن مردم بواسطه درامدهای بالا حق دیگران را زایل گردانند،،، دیگر زمان اینکه زمین و خانه بخر و نگه دار تا گران شود باید به سر برسد،،،، و سرمایه های سرگردان را بالجبار به بخش تولید و صنعت سوق داد،،
  خیلی ساده میشه مسکن رو برگردوند به قیمت چند سال پیش،1.قانونی به تصویب برسد که احتکار و نگه داری املاک مسکونی را جرم شمارد و دوسال به افرادی که زمینهای مسکونی و خانه های خالی را خریداری و نگه داری کرده اند فرصت داده شود تا همه را جهت فروش به بازار واگذار کنند و هیچ شخصی از آن تاریخ حق نگه داری بیش از یک زمین و یا ملک مسکونی را نخواهد داشت مگر جهت واگذاری به اجاره و اگر ملک خالی ماند، مالیات سنگین بریده شود،که مالیاتهای سبک کارساز نیست،واگر ملک مذکور درمدت یکسال اجاره نرفت باید فروخته شود( که این امر خود باعث افت قیمت اجاره ها نیز خواهد شد) بساز و بفروشها ساماندهی شوند و پروانه کار بگیرند مصالح یارانه ای برای انها تعلق گیرد و در عوض تعهد دهند که مسکن را پیش فروش کنند با قیمت مصوب،،،، سامانه یکپارچه املاک تحت نظر وزارت مسکن، ثبت اسناد و وزارت دارایی و امور مالیاتی بوجود اید و همه بنگاهای معاملات املاک به ان وصل شوند، املاکیها ساماندهی شوند و تمامی خرید و فروشها و اجاره املاک از طریق سایت سامانه املاک کشور ثبت شود، بجای قولنامه فرم مخصوص در سامانه املاک پر شود و یک نسخه نیز به اداره مالیا و دارایی ارسال گردد،، همه این هرج و مرجها از بی برنامه گی مسئولین هست،(البته از تمامی ویلاها هم به عنوان املاک لوکس میشود مالیات اخذ کرد و خرج محیط زیست و فضای سبز نمود) ...کار سختی نیست یک امار گیری منظم و قوی و یک همت عالی میطلبد تا برای همیشه مشکل مسکن و واسطه و دلال بازی از این بخش رخت بربندد، به امید آنروز😷

  • وحید ارسالی در

   در واقع مگه ما چقدر زنده هستیم که با خانه نداشتن باید وارد خانه ابدی بشیم تا آرام بگیریم

  • حسین ارسالی در

   مرگ بر دلالان مسکن و دلار و ارز که مردم در حسرت خونه موندند

  • ناشناس ارسالی در

   اینا گفتی خوبه ولی فکر نکنم توی خوابم ببینیم

 • ناشناس ارسالی در

  خدا زمین گیرتون کنه چطور تا ملت برای گرونی بنزین اعتراض کردن صداشون رو در نطفه خفه کردید دولت لعنتی نمیخواد ارزون بشه وگرنه قدرتشو داره دولت خیانتکاره

 • ناشناس ارسالی در

  قیمت مسکن براساس امکان اون شهر باید باشه شهر صنعتی و غیر صنعتی یک قیمت شده شهری که امکانات درمانی درستی نداره بازار درست حسابی نداره خونه چرا باید به میلیارد بریه؟!!!

 • ناشناس ارسالی در

  خدا لعنتتون کنه با این وضعیتی که برای مردم درست کردید.بی وجدانها.بی انصافها.کاری که شما با مردم طبقه ۳ کردید کافر نمیکنه.فقط ادعای مسلمونی میکنید

 • ناشناس ارسالی در

  غلت کردین که میگین زمین نداریم پس اینهمه زمین خالی داخل و خارج شهرها هست مال کیه؟؟؟ خدا لعنتتان کرد مگه ما مردم از یه کشور دیگه آمدیم اینجا که زمین نمیدین؟؟؟؟؟ یا زمین هم وارداتیه و تحریم کردن؟؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  شما زمین خالی اینقدر دارین اطراف و داخل تمام شهرها.... اگه واقعا مرد هستین و می‌خواین مردم خانه دار بشن تفکیک کنید حدود 100 متر بدین به 4 خانواده همون 100تومن وام هم بدین با مجوز و پروانه. همون 4 خانواده خودشون بهتر از شما میسازنش و میشینن توش.... لازم نیست توی 18 ماه 200 تومن بریزم جیب دلال و شما و سازندگان دزد

 • حسین ارسالی در

  فقط اینکه خدا پدر و پدر جد احمدی نژاد را بیامرزه و درود به شرفش . و اینا هم میدونم که با این قیمتها هیچ موقه هیچ موقه خونه دار نمیشم .

 • یه کارگر مستاجر ارسالی در

  واقعااا مردم سرکارن یا خودتون اگر ۲۰۰میلیون نقد داشتیم الان یه واحد توجنوب تهران میخریدیم .ای کاش کمی از مشاوران دلسوز دولت قبلی استفاده کنید .

 • ناشناس ارسالی در

  ایول تدبیر دولت
  ادم می مونه تو این همه تدبیر
  تدبیر و امید
  ایول خداییش

 • مستاجراواره ارسالی در

  توروخدابازم بااین بی فکرهابیاییدبه احمدی نژاد رای بدیدتابدبخت تر بشیم ول کنید این رای دادن های الکی رو...اینا همشون یه مشت بیسوادن که فقط فکرجیب خودشونن...
  مایه صاحبخونه داریم صدتاخونه داره خودشم املاک داره نصف بیشترخونه هاش خالین اگه یه ماه اجارشودوروزدیرپرداخت کنیم سکته رومیزنه خدانسل این ادمهارواززمین برداره صلوات محمدی....

 • فرخ ابراهیمی ارسالی در

  من آخرین راههم خرید آپارتمان آن هم تو فاز ۷مسکن مهر شهر هشتگرد جدید که آن هم دست به سری دلال و املاکی بی وجدان افتاده که قیمت ها رو بالا بردن قبل از عید آپارتمان تو این فاز بود متری یک میلیون دویست ولی الان شده متری یک میلیون پانصد

 • ناشناس ارسالی در

  شماکه اینقدردم ازمدلهای خارجی میکنیدچرامثل سایرکشورهادراروپاعمل نمیکنیدزمین راازآن خودتان کنیدوساخت راهم به سازنده یامالک بدهیدکه اینقدریه مشت به اصطلاح انسان که گاووگوسفندشان رافروختندوشدن سازنده بسازوبندازدستشون ازاین پولهای نجومی کوتاه بشه البته اگه شماهاخدارودرنظربگیریدبدونیددرست میشه وهمه خانه دارمیشن

 • شهروند ارسالی در

  اگه واقعا دولت بیاد رو کار مسکن و بتونه ۵۰ درصد هزینه مسکن رو پایین بیاره در واقع آخرت خودشون رو خریده اند خدا هم به شما مسولین عمر باعزت بده در ضمن این کاهش مسکن تا قبل پاییز اجرا بشه تا در کشور هیچ بنده ای مستاجر نباشه خدا خیرتون بده یا حق

 • علی ارسالی در

  مسکن بیاد پایین در واقع طلا و دلار هم فروکش می کنه

 • ناشناس ارسالی در

  ذینفع بودن دلال و فروشنده از فروش ملک باعث افزایش قیمت هاست و تا این رویه اصلاح نشود قیمت‌ها به تعادل کشیده نمی‌شود فروشنده دوست دارد قیمت بالا بفروشد تا نفع بیشتری داشته باشد بنگاه املاک و دلال هم هرچه بالاتر بفروشد حق الزحمه بیشتری می‌گیرد و این وسط خریدار بیچاره سرش کلاه گشادی میره که تا آخر عمر باید یوغ خانه داری رو به گردن بکشه جان مادرتون اینو اصلاح کنید

 • ناشناس ارسالی در

  دلال ها را تو خود وزارت مسکن و شهرسازی باید جستجو کرد.

 • ناشناس ارسالی در

  من دختر شهید هستم ۱۲ ساله که مستاجر هستم شوهرم کارگر هستش بخدا دیگه از مستجری،خسته،شدم خدایا خودت یه چاره،ای بکن دیگه نمیتونم ۱میلیون پوله اجاره خونه بدم

 • ناشناع ارسالی در

  مردم نخرید نخرید نخرید من هم دنبال خونه بودم ولی تو این گرونی فقط به دلالان سود میرسانید، این دولت شاه دزده هیچ انتظاری ازش نمیره مسولین ما در حد یک گوسفند هم توانایی ندارن مملکت رو به گند کشیدن،از دلار و طلا و مسکن و مواد غذایی و غیره گرفته همه رو به نفع خودشون بالا میبرن، خاک بر سرشان که در دنیا آخرین نفر تو ارزش پول شدیم

 • ب غ ارسالی در

  دولت دیوارراایجادکرده مسکن رابدست دلالان بنگاههان وملکداران سپرده و اینان هرج مرج اخلال ناامنی وهرکی هرکی و مسابقه افزایش قیمتی به راه انداختند واین سیاست دشمن گونه و دشمن دوست رابجای رونق تولیدجازده که۸سال ساخت وسازنکرده وتاکید میکند مسکن نخریداماقیمتهای دلبخواهی از۴تا۲۰برابر درتبریزدردیوارثبت میشوند دولتی که قادربه کنترل قیمتهانیست و مردمی که لیاقت استفاده صحیح از سایتها ودیوارراندارند چرادیوارراحذف نمیکنید ۵۰میلیون تومن پول داشتم سرپرست۴نفرم یک واحد۶۰متری سندآزادمیدادند الان پول رهنی شده ازکجابیارم چگونه پول منم ۴تا۲۰برابرزادولدکندوافزایش یابد؟ضمنادولت وقتی مسکن ملی بااین قیمت میدهداولا خودش ماننددلالان واخلال گران عمل میکندکه حباب گونه مسکن ملی میدهددرتبریز مردم اجاره نشین توانایی چنین مبلغی ندارند شاید برای پایتخت نشینهامناسب باشد...دولت برای پولداران دلالان واخلال گران که بسودبادآورده رسیدندمسکن میدهد نه برای مصرف کنندگان؟مصرف کنندگان واجاره نشینها۵درصدشایداین مبلغ رابتونندجورکنند دولت به گفته خودش گفت ازمسکن به مردم بدهکاراست باید به جرم خسارت وضررزیان ناشی از عدم مدیریت ناکارآمدی باایجادچنین هرج مرج وهرکی هرکی وحباب قیمتها... مسکن ملی رایگان به اجاره نشینهابدهد که دولت چنین مردانگی ندارد لاقل نصف این قیمتهاباشد

  • Shebo ارسالی در

   عامل گرانی مسکن دلالها و سایت دیوار هست از دو هفته پیش برای خرید خونه اقدام کردم رفتیم به چند تا بنگاهی تو شهرک اندیشه سر زدیم و یه خونه دیدیم که صاحبش به 160 میلیون راضی بود و گفت اگه پسند کردید تخفیف هم میدن ما هم گفتیم یه مدت دیگه بگردیم بلکه مورد بهتری گیرمون بیاد دیروز تو سایت دیوار دیدم دقیقاً همون ملک که ما دیده بودیم 180میلیون زدن به غیر از دلال کار کی میتونه باشه؟ مفت از چنگ صاحبخونه درآورده الان با این قیمت تو سایت دیوار آگهی زده

 • ناشناس ارسالی در

  نظرات رو خوندم یکی خوشم اومد گفته، این آقایون هر وقت گفتند نخرید ارزون میشه،برید بخرید دروغ میگن.می خوان مردم تا ابد مستاجر اینا باشند.

 • ناشناس ارسالی در

  شما را بخدا اینو بخونید
  این کارشناسان که می گویند خانه نخرید دست نگه دارید خودشون چندین واحد مسکونی توی تهران دارند و اجاره داده اند به نظر شما اینها به ضرر خودشون حرف میزنند؟نخیر
  اینها می خواهند مردم تا ابد اجاره نشین باشند

 • شهروند ارسالی در

  به نظر من ی راه کاهش شدید مسکن اینه که قیمت هر ملکی رو از طریق کارشناسی دادگستری اعلام کنند قطعا قیمت واقعی مسکن مشخص می شه و حباب قیمت مسکن ارزش خودش رو پیدا می کنه

 • ناشناس ارسالی در

  یک مشت دزد و گردنه بگیر دور هم جمع شدن دارن واسه ما ملت بیچاره تصمیمای تو خالی میگیرن


  آخه بیشرفا اگه راست میگین یه قیمت پایه و کارشناسی برا مسکن در نظر بگیرید تا قیمت مسکن الکی د لبخواهی بالا نره

  من از برج ۱۱ سال قبل دنبال خونه میگردم متاسفانه مشاورین املاک هیچ حقی در قیمت گذاری ندارن و فقط فروشندس که میگه قیمت چنده و چقدر دوس داره بفروشه

  بماند که یه مورد از همون موقع تا الان با اینکه هنوز فروش نرفته ولی قیمتشو حدود ۳۰تا ۴۰ درصد گرونترم کرده


  بازار بی نظارت همینه دیگه

  عمرا اگه وضعیت املاک خوب بشه
  با این شرایط و با اون مقدار پولی که من دارم بر این شدم که برم تو حاشیه شهر خونه و یا حتی خونه باغ بگیرم

 • ابتین ارسالی در

  اولا ، کاهش تعداد خرید و فروش مسکن به علت انصراف فروشندگان از مسکن است
  دوما
  چند راهکار ساده وجود داره که قیمت مسکن کاهش پیدا بشه ولی باید بزرگان خود شامل حالشان نشود تا یه قانون تصویب و اجرایی بشه
  سوما ، قانون مالیات بر مسکن اضافه بر حداقل سه واحد متعارف
  اخطار به بافتهای رها شده شهری که اکثرا خالی از سکونت هستند و اصلاح و تسریع در بافتهای فرسوده از نظر ثبتی و حل مشکلات عدیده ای که در مسایل حقوقی ( مانند حقوق ارتفاقی که دیگر وجود ندارد مانند حق هو ، حق ابراه ناودان ، نور پنجره ، برف روبی ، مسیر جوی ، بالا خونه کوچه ، سر چوب دیوار ، و ....که گستره جغرافیایی وسیعی در شهرها در قدیم داشته و در معماری جدید جایگاهی ندارد ) دارد

 • ناشناس ارسالی در

  سال جهش قیمت مسکنه نه جهش تولید کجای کاریم

 • عباس ارسالی در

  من اگر مسئول دولتی بودم به کسانی که قدرت خرید ندارند و اجاره نشین هستند زمین قسطی با مصالح قسطی به بازنشستگان و بقیه مردم واگذار می کردم و دست بازاریان خانه را از بیخ می کنم از باز نشستگان از حقوق آنها کم کنند و بقیه مردم به صورت ۹۹ ساله اجاره تا وقتی که پول جمع کنند وبه دولت برگردانند کاری می کنم خود دولت مستقیم بنگاه داری را در دست بگیرد و عدالت را برقرار نمایم خدا هم راضی میشه خلق هم راحت باشند

 • عباس ارسالی در

  می خام به این دالان پست فطرت که اگر من ریس بودم آنها را اعدام می کردم بگم چرا توی ارسال نظر هم دخالت میکنید وبه مردم پیشنهاد خرید و به حرف های مسولین دولت توهین میکنید مرگ بر دلالان منافق و خرابکار که آرامش مردم را به لجن کشاندند مرگ و نفرین مردم بر شما

 • عباس ارسالی در

  از همه کسانی که خانه ندارند. می خام آرامش خود را حفظ کنند چون قیمتها ی کاذب بر بازار موقتی و انشا الله زود بر چیده بشه و قیمت واقعی دل همه شما را خوشحال کنه برای کسانی که این کار را به واقعیت برسانند برای خانواده و خودشان دعای سلامتی و عمر با عزت از خدا داشته باشیم

 • عبدالحسین زندی دره غریبی ارسالی در

  شما همیشه به فکر تهران بوده اید واز دیگر ستم کشان خبر ندارید اللهی شما هم به حال روز ما گرفتارشوید .

 • عبدالحسین زندی دره غریبی ارسالی در

  شما که میگید خریداران خانه دست نگهدارند روی چه معیاری حرف میزنید میلگرد شاخه ۹۰تومان رفت ۲۵۰ تومان اللهی زودتر نابود بشید اگر نمیتوانید مملکت داری کنید چرا مارا دق مرگ کردید .

 • عبدالحسین زندی دره غریبی ارسالی در

  منکه جواب یک نظرم ندیدم چرا پخش نمیکنید ازچه میترسید از روحانی که به فلاکت بردمون خدا ازش نگذره بالاتر از سیاهی رنگی نیست مردیم دق کردیم اگر این اسلام است یهودی بودن بهتره .

 • سعید ارسالی در

  برید گلستان، خیابان احمدی هر ۱۰۰ متر یه بنگاه املاکه. جلوی هر بنگاه چند تا گرگ هستن . هر کی بخواد ملکی بفروشه دوره اش میکنن اگه ارزون بده خودشون ورمیدارن و همیشه قیمت را بالا نگه میدارن. اصلا اینا اجازه نمیدن قیمت تو منطقه پایین بیاد .
  اون مسئولی که تو قصر زندگی می‌کنه چه خبر از حال مستاجر ها داره.

 • محسن ارسالی در

  دولت سایت دیوار تخته کنه که عامل گرونی مسکن و دلال هاس،،دوما مشاور املاک ها که بعضا دلالی میکنند ببنده،سوما خونه کارشناس قیمت بزنه چهارما،هرکسی دوخونه به اسم خودش یا خانمش هست مالیات زیاد بگیره مخوصا خالی ها،،،ودر آخر هم اگ آن اشالله تحریم ها رفع شد این قیمت های کاذب باید دولت بشکنه این چه حرفی هست هرچی رفت بالا نماید پایین این حرفهای دلال هاس برای اینکه ضرر نکنند، مواظب باشیم وقتی دلار 20 تومن هست قیمت میره بالا دلار شد 10 تومن باید نصف بشه!! مردم آگاه باشید اگر ترامپ در نیاد تحریم برداشته میشه و سقوطی ارزی در راه است

 • علی ارسالی در

  چرا مسکن هم مانند ماشین که به هر کد ملی وخانواده یک ماشین میدهند قوانینی اینچنینی اجرا نمیشود؟!چرا افرادی که آمده اند و چند مسکن مهر خریده اند جریمه نمیشوند؟چرا این خانه ها از این افراد گرفته نمیشود؟!کسانی را میشناسم که دوخانه از این خانه ها خریده واحتکار کرده اند.چرا مملکت قانون ندارد.چرا کسانی که برما حکومت میکنند عرضه ندارند خدایا صبرم تمام شد

ارسال نظر