|
کدخبر: 143845

آغاز توزیع شکر دولتی + قیمت مصوب

بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار توزیع ۳۳۲۰ تن شکر برای مصرف خانوار استان تهران به قیمت ۶۶۵۰ تومان به صورت عمده درب انبار و ۸۷۰۰ تومان برای مصرف کننده در قالب بسته بندی های یک کیلوگرمی آغاز شد.

اصناف آغاز توزیع شکر دولتی + قیمت مصوب

در راستای تصویب کارگروه تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی به منظور تنظیم بازار کالاهای اساسی و حفظ آرامش بازار ، توزیع مقدار ۳۳۲۰ تن شکر جهت استان تهران تعیین گردیده است.

لازم بذکر است قیمت مصوب جهت تحویل درب انبار هر کیلوگرم ۶۶۵۰۰ ریال و نرخ مصرف کننده در قالب بسته بندی های یک کیلویی ۸۷۰۰۰ ریال از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تعیین گردید.

بازرسی و نظارت بر واحدهای خبازی و کارخانجات آرد در استان تهران

بنابر این گزارش با عنایت به وظیفه واحد بازرسی به منظور جلوگیری از ایجاد اخلال در زمینه تولید نان در آذر ماه سال جاری از تعداد ۶۰ واحد نانوایی و همچنین کارخانجات آرد استان بصورت دوره ای و مستمر بعمل آمده است

 واحد بازرسی این اداره کل به همراه نمایندگان تعزیرات حکومتی وزارت صمت و نماینده دانشگاه علوم پزشکی استان تهران علاوه بر رصد و کنترل سامانه خرید آرد و مصارف نانوایان با همکاری اتحادیه نانوایان و اداره صنعت ، معدن و تجارت استان تهران بر نحوه خرید و حمل و مصرف آرد نظارت داشته که نتایج مثبتی را به همراه دارد.

 از جمله نتایج فوق، شناسائی واحدهای غیرفعال خبازی و نانوائی هائی که پخت آنان با سهمیه تخصیصی مربوطه مغایرت دارد که البته طی مکاتبه با دستگاههای نظارتی رسیدگی های لازم اعمال می گردد و از مشاهده هرگونه تخلف اقدام مقتضی بعمل آمده است.

 برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه‌شده است.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر