|
کدخبر: 124566

ورود مخفیانه میوه آمریکایی به ایران

شکل و شمایل برخی گلابی های موجود در بازار، متفاوت است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان میوه و تره‌بار: واردات رسمی گلابی از امریکا، افریقا و چین را تکذیب می‌کنیم اما گلابی از این کشورهای مورد اشاره به طور قاچاق وارد کشور می‎‌شود.

با وجود تشدید تحریم‌ها اما گلابی از امریکا، افریقا و چین به طور غیررسمی وارد کشور شده است! یک مقام رسمی اما واردات غیررسمی گلابی از امریکا را تایید می‌کند و در این رابطه می‌گوید: «با آن که کشور شرایط تولید گلابی را دارد اما این میوه به طور غیرقانونی از امریکا وارد کشور می‌شود.» برخی گلابی‌ها با شکل و شمایل متفاوتی در بازار وجود دارد.

در همین حال رئیس اتحادیه صادرکنندگان میوه و تره‌بار در پاسخ به این پرسش که آیا گلابی از امریکا و چین وارد کشور شده است؟ گفت: واردات رسمی گلابی از امریکا، افریقا و چین را تکذیب می‌کنیم اما گلابی از این کشورهای مورد اشاره به طور قاچاق وارد کشور می‎‌شود.

رضا نورانی به شرایط تولید میوه در نیمه دوم سال اشاره و اظهار کرد: فعلا شرایط تولید میوه مناسب است. با توجه به بسته شدن ثبت سفارش موز از سال ۹۸ تاکنون، ممکن است در نیمه دوم سال با گرانی این کالا در بازار مواجه شویم.

هرچند که قیمت موز در بازار به شدت گران شده است اما رئیس اتحادیه صادرکنندگان میوه و تره‌بار معتقد است: «با توجه به افزایش قیمت‌ها اما موز از سبد خانوار حذف نشده است، اما مسئولان باید ثبت سفارش موز را محدود و مقطعی می‌بستند، چرا که امروز کسانی که موز را از قبل ثبت سفارش کرده‌اند حالا با قیمت‌های نجومی به مردم می‌فروشند! »

طبق نرخ‌نامه اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران قیمت هر کیلو موز در عمده فروشی‌ها ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

 

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر