کدخبر: 58276

بزرگترین سرسره آبی جهان با ۱۱۴۰ متر + تصاویر

اگر درباره‌ی سرسره‌های آبی بپرسید باید بگوییم مشکلشان این است که تلاشی که برای استفاده از آنها می‌شود به لذتش نمی‌ارزد؛ حداقل از نظر زمان. چون باید برای رسیدن به ورودی سرسره ده‌ها پله را بالا بروید و به نفس زدن بیفتید تا در عرض چند ثانیه با دست‌وپا زدن به استخر خروجی برسید. اما شرایط سرسره‌ی جدیدی که اکنون در مالزی در حال ساخته‌ شدن است این‌گونه نیست.

گسترش‌‌نیوز: این سرسره‌ی بسیار طویل که ۱۱۴۰ متر طول دارد، اکنون در یکی از پارک‌های موضوعی (تم پارک) ایالت پنانگ مالزی به نام ESCAPE در حال ساخته‌ شدن است و تقریباً آماده است تا رکورد «طولانی‌ترین سرسره آبی جهان» را بشکند. به احتمال زیاد در اواخر جولای کار ساخت آن به پایان خواهد رسید و حدوداً اواسط ماه آگوست برای عموم بازگشایی می‌شود.

sorsoreabi042401.jpeg

sorsoreabi042402.jpeg

نمای هوایی از سرسره آبی ۱۱۴۰ متری جدید ESCAPE که در ماه آگوست بازگشایی خواهد شد.

سفر جنگلی چهاردقیقه‌ای

درحال‌حاضر رکورددار بلندترین سرسره آبی جهان در رکوردهای جهانی گینس سرسره‌ای است که در پارک اکشن در شهر ونون واقع در نیوجرسی ایالات‌متحده ساخته‌شده است و طول آن ۶۰۱ متر است. سرسره جدید پارک ESCAPE مالزی برخلاف سرسره پارک اکشن نیوجرسی که بادی است، از پلیمر مسلح به فیبر ساخته‌ شده و سازه‌ای دائمی خواهد بود که روی میله‌های فولادی سوار می‌شود.

sorsoreabi042403.jpeg

سرسره جدید و عظیم پارک ESCAPE مالزی افراد را به سفری چهاردقیقه‌ای در دل جنگل می‌برد.

آقای چو خِنگ مدیرعامل گروه تفریحات انسانی اپراتورهای پارک ESCAPE در بیانیه‌ای گفت: «قصد ما هرگز شکستن رکورد جهانی نبود. همیشه این موضوع که چرا سرسره‌های آبی این‌قدر کوتاه ساخته می‌شوند و سریع به پایان می‌رسند مرا متحیر می‌کرد. می‌خواستم سرسره‌ای بسازم که افراد بتوانند حداقل چند دقیقه روی آن لیز بخورند».

sorsoreabi042404.jpeg

این سرسره پس از بازگشایی افراد مشتاق را به یک سفر چهاردقیقه‌ای پیچ‌درپیچ در دل جنگل خواهد برد و افراد می‌توانند طی شیب هفتاد متری‌ای که سرسره از آن می‌گذرد از مناظر زیبای جنگل نیز دیدن کنند. همچنین برای رسیدن به ورودی سرسره نیز نیازی به نفس‌نفس زدن نخواهید داشت و برای این کار یک آسانسور اتاقکی کابلی در نظر گرفته‌شده است.

sorsoreabi042405.jpeg

سرسره آبی ۱۱۴۰ متری در مالزی که رکورد شکسته است و به‌زودی بازگشایی می‌شود

ایجاد یک نقطه توجه جهانی در پنانگ

در پایتخت ایالت پنانگ مالزی، خوراک‌ها و فرهنگ‌های مختلف و جاذبه‌های دیگری وجود دارد. جزیره پنانگ با کمی فاصله از ساحل غربی مالزی بیشتر به دلیل فرهنگ‌ها و غذاهای خود معروف شده است و هیجان، دلیل اصلی معروف شدن آن نیست.

شهر جورج که پایتخت و شهر اصلی این جزیره است، به دلیل ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف به برجسته‌ترین نقطه آن تبدیل‌شده است و نمودهای این فرهنگ‌ها شامل معبدهای هندو و بودائی، هنرهای خیابانی، مساجد اسلامی، معماری مستعمراتی بریتانیایی و خانه‌های مزین اربابی چینی خود می‌باشند.

sorsoreabi042406.jpeg

پنانگ یکی از برترین مقاصد گردشگری جهان از نظر غذا نیز می‌باشد و دلیل آن وجود خوراک‌های خوشمزه‌ی مالزیایی، چینی و هندی است که شامل غذاهایی مانند هوکین می‌(نودل میگوی سرخ‌شده) و لکسای پنانگ می‌باشد.

sorsoreabi042407.jpeg

sorsoreabi042408.jpeg

منبع‌: لست سکند

اخبار مرتبط

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید