کدخبر: 79775

کاهش سهمیه بنزین وانت‌ بارهای فاقد بارنامه

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: وانت‌بارهای بین شهری از بهمن آینده درصورتی که نسبت به دریافت اسناد حمل (بارنامه) اقدام نکنند با کاهش سهمیه بنزین روبه رو خواهند شد.

گسترش نیوز - غلامعباس بهرامی نیا با بیان اینکه براساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل ونقل هرگونه فعالیت در زمینه حمل ونقل برون شهری کالا منوط به استفاده از بارنامه است، بیان کرد:با توجه به اینکه مقرر شده تخصیص سهمیه سوخت به وانت‌بارها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل انجام شود، لذا کلیه رانندگان و مالکان وانت‌بار برای فعالیت در جاده‌های برون شهری باید اسناد حمل وانت بار شامل کارت هوشمند راننده، کارت هوشمند وانت بار، بارنامه و غیره را به همراه داشته باشند در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

benzin11.jpg

وی ادامه داد: بنابراعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و براساس تصمیم گرفته شده در کارگروه مربوطه، سهمیه بنزین دی وانت بارهای کم مصرف ۳۰۰ لیتر و پرمصرف ۴۰۰ لیتر به صورت علی الحساب اختصاص یافت.

وی در خصوص نحوه ثبت نام و اخذ بارنامه گفت: رانندگانی که تاکنون کارت هوشمند دریافت نکرده اند باید به مراکز مجاز ثبت‌نام در سراسر کشور مراجعه و نسبت به اخذ آن اقدام کنند.

متقاضیان برای اطلاع از نشانی مراکز ثبت نام و مدارک مورد نیاز می توانند به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و نمایندگی شهرستان ها و همچنین سایت سازمان به نشانی www.rmto.ir مراجعه کنند.

مراجعه رانندگان وانت‌بارها به شرکت‌های حمل‌ونقل کالا

مدیرکل راهداری و حملونقل جاده‌ای خوزستان ادامه داد: رانندگان مشمول پس از ثبت نام و دریافت رسید کارت می‌توانند برای دریافت بارنامه به کلیه شرکت‌های حملونقل کالا در سراسر خوزستان مراجعه کنند.

بهرامی نیا با بیان اینکه صدور بارنامه توسط خود راننده از طریق اپلیکیشن و وب سایت نیز در دستور کار قرار دارد گفت: این اقدام نیز با دریافت مجوز لازم و پس از اطلاع رسانی عمومی عملیاتی خواهد شد.

وی شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ بارنامه را برای رانندگان داشتن حداقل سن ۲۳ سال، داشتن گواهینامه رانندگی مجاز، دارا بودن مدرک پایان ابتدایی و یا نهضت سوادآموزی، دارا بودن برگ سلامت جسمی و روح( در این مرحله اختیاری)، ارایه گواهی نداشتن اعتیاد( در این مرحله اختیاری)، ارایه گواهی نداشتن سوء پیشینه( در این مرحله اختیاری)، ارایه اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه،کارت ملی و پایان خدمت (یا معافیت دایم) و ۲ قطعه عکس ۴*۳ بیان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در خصوص مهمترین شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ بارنامه برای ناوگان ، حداکثر سن ۲۰ سال اعلام کرد و گفت: ارایه کارت وسیله نقلیه، ارایه گواهی معاینه فنی مجاز و معتبر و ارایه بیمه نامه شخص ثالث معتبر از دیگر شرایط مورد نیاز هستند.

بهرامی نیا هزینه صدور کارت هوشمند راننده و ناوگان را هر کدام مبلغ ۲۰۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: به کلیه رانندگان و مالکان وانت بارهای بین شهری توصیه می‌شود هرچه سریعتر به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کند تا در ماه های آینده برای فعالیت حمل و نقل و اختصاص سوخت ناوگان خود با مشکل روبه‌رو نشوند.

منبع: ایرنا

دیدگاه‌ها

+2 #25 هالوی قرن 21 1398-12-07 19:47
ب اون خدایی ک قبولش ندارین و گند زدین ب اعتقادات مردم....بنزین من ماهی200 تا میدین..رفتم وزارت نفت میگم چرا ب همسایه م 400 تا میدین ب من 200تا.؟؟؟؟
میگن چون وانت شما کم مصرف هستش
اخه بی سواد های خائن لعنتی باید من تشویق بشم نه اینکه تنبیه بشم ک چرا ماشین رو هزینه کردم و تنظیم و کم مصرفش کردم...معاینه فنی گرفتم.
اگر غیر این بود تعجب میکردم ک اینجا ایرانه یا نه؟؟؟؟؟
و اینکه مسوولین مون چیزی بارشونه یا نه
0 #26 رضاانصاری 1398-12-12 09:26
سلام آقا هرکی به کیه ...من وانت درون شهری دارم یکی میگه بایدبرم ثبت نام یکی میگه نبایدبرم به اداره پست رفتم گفتن باید انجام بدی کلی کاراشوکردم دارم پیگیری میکنم باسامانه ۰۹۶۲۷تماس گرفتم گفتن برادرون شهری ها دستورالعملی نداریم ..لطفاواضح مردم را راهنمایی کنید
0 #27 جلال مهدوی 1398-12-12 23:57
سلام والا ماه اول که کارت سوخت نداشتم ماه دوم هم همینجور ماه سوم 360بنزین ریختن این ماه هم که 200ریخن کثافطا حداقل بیاد جواب بدین
+1 #28 رضا 1398-12-13 15:30
فقط میگم انشالاه روز خوش نبینی که این کارو کردی..انشالاه
-1 #29 tagh 1398-12-14 01:42
اونیکه خودش ماهیی ۲۰ تومن حقوق میگره که بفکر منو تو نیس داداش من
من توایم که صبح تاشب باید کوچه بکوچه بگردیم مسئولین خودشون با بنز اینور اونور میرن حالا بنزینشم سه تومن باشه چی میشه مگخ
0 #30 reza 1398-12-17 20:39
سلام....فقط کسانی درد ما را میفهمند که با وانت کار میکنند و اونم یگانه سوز بنزینی که مجبورند سوخت سه هزارتومن بزنند
به هر کس که قبول دارید قسم میدم فکر اساسی به حال این قشر زحمتکش بکنید
چرا ما باید اینقدر بدبخت و فلک زده باشیم هر چی کار میکنیم هزینه سوخت و روغن و و و و میشه
دلم خوشست که نامم کبوتر حرم است@[email protected]!!!
0 #31 رضا 1398-12-18 00:47
سلام من کارنصب درب هستم و اثاثیه نصب و درب نصبی جابجا میکنم و بدلیل ۲ کابین بودن بار آنچنانی نمیشه زد که برم بارنامه بگیرم از هر کی هم میپرسم جواب درستی نمیدهتکلیف بنده چیست این ماشین وسیله کار ومعاش من و خانواده ۵ نفری بنده هست تورو بخدا قسمتون میدم یه فکری هم به حال ما کنید

Comments are now closed for this entry