کدخبر: 50358

طلا و سکه در یک هفته + جزئیات قیمت

یک کارشناس بازار طلا و سکه با اشاره به رشد حباب نرخ سکه تمام گفت: نرخ طلای خام ۱۸ عیار بدون هیچ‌گونه حباب قیمتی با توجه به مؤلفه‌های تأثیرگذار بر آن، روند صعودی به خود گرفته و این در حالی است که سطح خرید و فروش خرد کاهش‌یافته و تقاضا برای خرید سکه و تبدیل نقدینگی به طلا رشد یافته است.

 گسترش‌نیوز: محمد کشتی آرای ، درباره وضعیت بازار طلا و سکه در هفته گذشته گفت: طی هفته گذشته ارزش طلا در بازار جهانی تا اواسط هفته روند نزولی به خود گرفت و از نرخ ۱۲۷۸ دلار به ارزش ۱۲۷۰ دلار رسید که از اواسط هفته تا پایان هفته با تغییر مسیر بار دیگر به ارزش ۱۲۷۸ دلار رسید.

این کارشناس بازار طلا و سکه خاطرنشان کرد: در کنار روند تغییرات ارزش طلا در بازارهای جهانی نرخ دلار در بازار داخلی روند صعودی به خود گرفت که این دو مؤلفه ارزش طلا در بازار داخلی را افزایش داده که بررسی‌ها درباره نرخ طلای خام ۱۸ عیار در بازار ایران، نشان از عدم حباب نرخ طلا و همخوانی رشد نرخ طلای خام ۱۸ عیار با ارزش‌گذاری انس و دلار دارد.

وی یادآور شد: در ابتدای هفته ارزش هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۳۰ هزار تومان بود که در انتهای هفته به ارزش ۴۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و به طور میانگین افزایش نرخ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومانی برای طلا در بازار ایران به ثبت رسیده است.

کشتی آرای بیان کرد: ارزش سکه تمام در ابتدای هفته در حدود ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بود که در انتهای روز گذشته به حدود ۴ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان رسید و این رشد نرخ ناشی از روند صعودی انس جهانی و دلار بوده است.

این کارشناس بازار طلا و سکه تصریح کرد: بررسی بازار حکایت از آن دارد که رشد نرخ حباب سکه تمام بیانگر افزایش تقاضای جدید و حرکت نقدینگی و سرمایه‌های سرگردان به بازار طلا و سکه است و این در حالی است که سطح دادوستد خرد کاهش‌یافته است.

کشتی آرای با بیان این‌که تبدیل نقدینگی به طلا و سکه طی هفته گذشته رشد داشته است، گفت: با نزدیکی به ماه مبارک رمضان، سطح خریدوفروش در زمینه مصنوعات طلا و سکه‌های اهدایی خرد کاهش‌یافته است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید