کدخبر: 49635

خبر خوش برای معلمان و فرهنگیان

وزیر آموزش و‌پرورش با اشاره به تخصیص ۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات معلمان گفت: بخش عمده‌ای از این مبلغ برای پرداخت حق‌التدریس معلمان اختصاص می‌یابد که با شرمندگی در برخی موارد یکسال است آن را پرداخت نکرده‌ایم.

گسترش‌نیوز: در چند روز اخیر محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت بخشی از مطالبات وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد.

او گفته بود: "چون در آخرین روزهای سال ۹۷ مبالغ قطعی نفت فروخته شده به خزانه واریز نشده بود، مجبور شدیم برخی از تخصیص‌های بودجه‌ای صادر شده را لغو کنیم تا بتوانیم مقدار منابع موجود را با اولویت برای مواردی بپردازیم که باید تا پایان اسفند لزوماً پرداخت می‌شد و بقیه در فروردین امسال پرداخت شود. خوشبختانه توانستیم از موارد لغو شده، تخصیص‌های لازم برای پرداخت ۳۷۳۷ میلیارد تومان به آموزش‌وپرورش، بخش بهداشت، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی را صادر و ابلاغ کنیم، هماهنگی‌‌های لازم هم برای پرداخت ۲۱۰۰ میلیارد تومان دیگر به دستگاه‌های ذیربط در هفته آتی نیز انجام شده است."

از این رقم، ۵۸۶ میلیارد تومان به آموزش‌وپرورش اختصاص می‌یابد.

نوبخت همچنین در جدیدترین اظهار نظر خود در پاسخ به چرایی تأمین نشدن بودجه برای پرداخت مطالبات فرهنگیان، گفته است: تخصیص آموزش و پرورش در سال ۹۷ بیش از ۱۰۰ درصد بود ولی به دلیل آنکه آموزش و پرورش نهایتاً نتوانست با وجود اینکه ۱۰۷ درصد از تخصیص‌ها را دریافت کرده، مطالبات فرهنگیان را بپردازد، سازمان برنامه و بودجه بلافاصله پس از تعطیلات نوروز و در هفته گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان دستور تخصیص بودجه صادر کرد تا وزارت آموزش و پرورش بتواند چنین مواردی را پرداخت کند.

در همین رابطه سید محمد بطحایی وزیر آموزش و‌پرورش عنوان کرد: ۶۰۰میلیارد تومان تخصیص قطعی برای آموزش و‌پرورش صادر شده و خزانه آماده پرداخت آن است.

وی افزود: بخش عمده‌ای از این ۶۰۰ میلیارد تومان برای حق‌التدریس معلمان اختصاص می‌یابد و با شرمندگی در برخی موارد حدود یک سال است که مطالبات حق‌‌التدریس معلمان را پرداخت نکرده‌ایم.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: حق‌الزحمه امتحانات و مطالبات خارج از کشور نیز با این رقم پرداخت می‌شود و بخش اندکی از آن برای معلمان خرید خدمات اختصاص می‌یابد چون بخشی از مطالبات آنها را چند روز قبل فرستادیم.

بطحایی در پایان عنوان کرد: احتمالا مبالغ مربوط به این مطالبات چند روز آینده در اختیار‌ معلمان قرار می‌گیرد.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

اخبار مرتبط

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید