|
کدخبر: 326576

خرید دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته بیسیم دسته‌ای از دوربین‌های مداربسته هستند که با کمک امواج رادیویی و... تصاویر را منتقل می‌کنند. به‌بیان‌دیگر، انتقال تصاویر در این دوربین‌ها بدون وجود سیم یا کابل انجام می‌شود، این مدل دوبین‌ها فقط برای تأمین برق به سیم نیاز دارند؛ البته مدل دیگری دوربین بیسیم هم وجود دارد که با باتری کار می‌کند و به‌طور کامل بی‌نیاز از سیم‌کشی است.

هزینه نصب کمتر و راه‌اندازی آسان‌تر ازجمله مزایای دوربین‌های مداربسته بیسیم است، اما تمام مزایای آن‌ها به همین دو مورد خلاصه نمی‌شود. در این مطلب، قصد داریم راجع‌به این مدل دوربین بیشتر صحبت کنیم و ویژگی‌ها و مزایای آن را برشماریم. اگر نیاز به یک دوربین مداربسته خوب دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

چند نوع دوربین مداربسته بیسیم داریم؟

دوربین‌ بیسیم در انواع مختلف در بازار وجود دارند. هرکدام از این مدل‌ها دارای مزایا و ویژگی‌هایی هستند؛ به همین دلیل باید هنگام خرید متناسب با نیاز خود مورد مناسبی را انتخاب کنید. این دوربین‌ها تصاویر را به دو روش دیجیتال و آنالوگ منتقل می‌کنند. در ادامه ویژگی‌های هر دو نوع را توضیح خواهیم داد و تفاوت آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

دوربین‌های مداربسته بیسیم آنالوگ

دوربین‌های آنالوگ تصاویر و صداها را با کمک فرکانس‌های رادیویی جابه‌جا می‌کنند. معمولاً این مدل دوربین‌ها می‌توانند تا برد 91 متر قابلیت انتقال داده داشته باشند، البته این عدد برای فضای باز در نظر گرفته شده‌است. درصورتی‌که در ساختمان‌ها، موانع مختلفی مانند دیوار و درب‌ها باعث می‌شوند برد دوربین تا اندازه زیادی کاهش پیدا کند.

این دوربین‌ها در سه فرکانس 5.8GHz، 900MHz و 2.4GHz  کار می‌کنند. البته دوربین مداربسته بیسیم با فرکانس 2.4GHz  نسبت‌به سایر مدل‌ها، بیشتر در بازار دیده می‌شود. سایر دستگاه‌های بیسیم مانند مودم‌ها، دسته‌های بیسیم بازی و... هم با همین فرکانس کار می‌کنند؛ به همین دلیل امکان به وجود آمدن تداخل در سیگنال این مدل دستگاه‌ها با دوربین‌های بیسیم وجود خواهد داشت. قیمت پایین دوربین‌های آنالوگ و توانایی آن‌ها در ارسال سیگنال دوربین به گیرنده‌های مختلف را می‌توان ازجمله مزایای این مدل دوربین‌ها نام برد.

دوربین‌های مداربسته بیسیم دیجیتال IP

دوربین‌های مداربسته دیجیتال می‌توانند داده‌ها را به شکل بسته‌های دیجیتالی رمزگذاری‌شده، در شبکه‌ای با پهنای باند بالا و با کمک فرکانس‌های رادیویی منتقل کنند. معمولاً این دوربین‌ها بردی معادل 200 متر دارند، اما این ویژگی به استانداردهای تعریف‌شده در دوربین مداربسته بیسیم هم بستگی دارد. این عدد برای فضای باز در نظر گرفته شده، اما برای فضاهای بسته محدودیت بیشتری وجود دارد و برد دوربین کم‌تر می‌شود. برد بالا، کیفیت خوب تصاویر و صداها، امکان نصب کارت حافظه، امکان ارسال فرمان‌های مختلف به دوربین، امکان ضبط تصاویر، امنیت بالاتر نسبت‌به مدل‌های آنالوگ و امکان انتقال دوطرفه اطلاعات، ازجمله مزایای دوربین‌های مداربسته دیجیتال هستند.

آیا دوربین‌های مداربسته بیسیم برای فعالیت نیاز به اینترنت دارند؟

خیر، این مدل دوربین‌ها می‌توانند با کمک شبکه وای‌فای، تصاویر و داده‌ها را به دستگاه ذخیره‌ساز یا انواع مانیتورها ارسال کنند. تنها زمانی که بخواهید تصاویر را در خارج شبکه وای‌فای مشاهده کنید، باید از اینترنت استفاده کنید؛ برای مثال اگر بخواهید از محل کار، تصاویر دوربین مداربسته بیسیم منزل را مشاهده کنید، باید به اینترنت متصل شوید.

 

نکاتی برای انتخاب و خرید دوربین‌های بیسیم

برای خرید دوربین‌های مداربسته بیسیم مانند سایر دوربین‌ها، باید به نکاتی توجه داشته باشید. توجه به این نکات، کمک می‌کند تا محصول بهتری انتخاب کنید و درنهایت رضایت بیشتری داشته باشید.

  • برای خرید دوربین مداربسته از نوع بیسیم باید حتماً نسبت‌به ثبات و کیفیت شبکه وای‌فای مورداستفاده اطمینان داشته باشید.

  • هنگام خرید به قابلیت‌های مختلفی که دوربین بیسیم دارد، توجه کنید. قابلیت ANR یکی از امکانات مهم برای دوربین‌های بیسیم است. درصورتی‌که اتصال دوربین مداربسته حتی برای چندلحظه قطع شود، تصاویر در آن بازه زمانی از بین می‌روند. قابلیت ANR کمک می‌کند تا عملکرد سیستم نظارت تصویر در دوربین‌های بیسیم، ثبات داشته باشد؛ بدین‌ترتیب، می‌توان گفت قابلیت ANR یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی است که یک دوربین مداربسته بیسیم باید آن را داشته باشد. درصورتی‌که به هر دلیلی، اتصال دوربین با شبکه قطع شود، اگر دوربین قابلیت ANR را داشته باشد، ضبط خودکار دیتاها روی کارت حافظه انجام می‌شود. بعدازآن که اتصال شبکه مجدداً برقرار شد، دیتاهای ضبط‌شده روی کارت حافظه به دستگاه ذخیره‌ساز فرستاده می‌شود.

  • قابلیت مهم دیگری که باید در دوربین بیسیم وجود داشته باشد، قابلیت رمزگذاری WPA/WPA2است. برای رمزگذاری سعی کنید از رمزی متشکل از چند حرف کوچک و بزرگ، اعداد و کاراکترهای خاص استفاده کنید؛ بدین‌ترتیب امنیت دیتاهای شما بهتر تأمین می‌شود.

  • نکته مهم دیگر برای راه‌اندازی شبکه بی‌سیم این است که باید تجهیزات شبکه و پهنای باند access point را در نظر بگیرید. برای مثال در دوربین‌های تحت شبکه که استاندارد 802.11g را دارند نباید به یک access point بیسیم بیشتر از 4 الی 5 دوربین وصل کنید.

  • اگر از برد دوربین مداربسته بیسیم ناراضی هستید، می‌توانید از آنتن‌های مخصوص یا تقویت‌کننده‌های سیگنال، برای بهبود عملکرد آن استفاده کنید.

منظور از دوربین سیمکارت خور چیست؟

دوربین‌های مداربسته سیمکارتی با نام دوربین سیمکارت خور هم مشهور هستند. این مدل دوربین‌ها با سیمکارت‌های 3G و 4G قابل‌استفاده هستند. درصورتی‌که امکان نصب مودم برای مکانی وجود نداشته باشد، استفاده از این مدل دوربین‌ها بهترین انتخاب است. این دوربین‌ها را می‌توان در دسته دوربین‌های بیسیم قرار داد، بنابراین برای نصب آن‌ها نیازی به سیم‌کشی نیست.

آشنایی با دوربین مداربسته خورشیدی

یکی دیگر از انواع دوربین‌های مداربسته که بسیار پرطرفدارند، دوربین مداربسته خورشیدی است. این نوع دوربین مداربسته بیسیم، با کمک انرژی خورشیدی شارژ می‌شود؛ بنابراین نیازی به برق برای فعالیت آن‌ها وجود ندارد. عملکرد این‌گونه دوربین‌ها به‌گونه‌ای است که می‌توانند از نور خورشید، انرژی موردنیاز خود را تأمین کنند. اگر دسترسی به برق در منطقه‌ای سخت باشد و یا هزینه برق در آن مکان گران تمام شود، می‌توان از دوربین‌های خورشیدی استفاده کرد.

اگر به ساختار این مدل دوربین‌ها دقت کنید، یک صفحه سولار را می‌بینید که برای دریافت انرژی نور خورشید تعبیه شده‌اند. این صفحه سولار کمک می‌کند تا باتری دوربین شارژ شود. جالب است بدانید پنل‌های مونوکریستال موجود در این دوربین‌ها کمک می‌کند تا در نور کم یا هوای ابری هم باتری با کیفیت خوب شارژ شود.

کلام آخر

دوربین مداربسته بیسیم یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ایجاد امنیت در یک مکان است. در این مطلب، راجع‌به عملکرد این مدل دوربین توضیحات جامعی را ارائه دادیم؛ علاوه‌براین به نکات مهمی اشاره کردیم که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه داشته باشید. برای خرید انواع دوربین مداربسته می‌توانید به فروشگاه اینترنتی dorbinwifi.com مراجعه کنید.

دوربین وای فای بیش از 10 سال سابقه کار در این حوزه دارد و با تیم پشتیبانی حرفه‌ای در تمامی ساعات روز، پاسخگوی مشتریان خواهد بود. در این مجموعه انواع دوربین مداربسته شامل دوربین‌های سیمکارت خور، دوربین‌های مداربسته خورشیدی و... وجود دارد. تمامی محصولات این مجموعه با قیمت مقرون‌به‌صرفه و همچنین با کیفیتی عالی برای مشتریان عرضه می‌شوند.

 

برچسب ها : خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته بیسیم,دوربین خورشیدی,دوربین وای فای

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها