|
کدخبر: 325784

سرمایه‌گذاری هایپراستار در راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی

راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی مارلیک هایپراستار، به اندازه‌ی معادل ۱۳۴ هزار درخت، از انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری می‌کند.

کسب و کار سرمایه‌گذاری هایپراستار در راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی

راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی مارلیک هایپراستار، به اندازه‌ی معادل ۱۳۴ هزار درخت، از انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری می‌کند.

این نیروگاه که بر بام فروشگاه مارلیک شرکت هایپراستار و با سرمایه‌گذاری این شرکت تاسیس شده است، با وسعت ۲۰۰۰ متر مربع و با توان ۳۶۲ هزار کیلووات ساعت در سال، بزرگترین نیروگاه خورشیدی انشعابی در استان تهران است.

در مراسمی که ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ به مناسبت افتتاح این نیروگاه برگزار شد، مدیرعامل هایپراستار از خط مشی مسئولیت‌های اجتماعی و توسعه‌ی پایدار این شرکت به عنوان اولین شرکت زنجیره‌ای خرده‌فروشی مدرن در ایران و اقدامات صورت گرفته گفت و افتتاح این نیروگاه را اقدام مهم و نقطه عطفی در این راستا دانست.

در ادامه البرز بازغی، مدیر کل توسعه و سرمایه‌گذاری این شرکت در زمینه‌ی نگرش این شرکت به مفهوم توسعه پایدار گفت: «توسعه‌ی پایدار، مفهومی توسعه یافته از مسئولیت اجتماعی است که در ده سال گذشته در دنیا به آن توجه بسیاری شده است. در شرکت هایپراستار نیز این مساله در سه طبقه‌ی توانمندسازی نیروها و همکاران، مسئولیت‌های اجتماعی شرکتی و اقدامات حمایتی برای افراد تعریف شده است. نگاه ما بازاندیشی به منابع در دسترس بوده است. زیرا منابع نامحدود نیست و باید به صرفه و با نگاه محیط زیستی مصرف کنیم. به همین جهت است که این دپارتمان توسعه‌ی پایدار در داخل دپارتمان سرمایه‌گذاری قرار گرفته است تا به سرمایه‌گذاری در آن متعهد باشیم.

هایپر-استار۱

همچنین نسترن بنی‌جمالی، مدیر توسعه پایدار و مسئولیت‌های اجتماعی در زمینه‌ی سایر فعالیت‌های توسعه پایدار این شرکت گفت: استخدام توان‌یابان، جمع‌آوری زباله‌های الکترونیک، ترویج استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای برای کاهش مصرف کیسه‌های یک‌بار مصرف پلاستیکی، جمع‌آوری و توزیع مجدد لباس‌های دست دوم، کاهش مصرف کاغذ و انرژی، توزیع غذا و محصولات غذایی در خیریه‌ها و تاسیس اولین بانک غذای ایران، بخشی از اقدامات عملی این شرکت در راستای توسعه‌ی پایدار به شمار می‌رود.»

وی در مورد اثرات محیط زیستی نیروگاه مارلیک هایپراستار گفت: «این نیروگاه با توان ٣۶٢ هزار کیلووات ساعت از انتشار بیش از ٣میلیون و ۴٠٠ هزار تن گاز دی‌اکسید کربن در طی عمر ۲۰ ساله‌ی خود جلوگیری می‌کند. این کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای، معادل کاشت جنگلی به وسعت ١٣۴ هزار درخت در کشور است.»

در این مراسم مهمانانی از بخش خصوصی و دولتی همچون شرکت توزیع برق استان تهران و سازمان حفاظت از محیط زیست کشور حضور داشتند.

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها