|
کدخبر: 325739

علت خشک شدن برگ های درختچه کامکوات + روش نگهداری

به گزارش سایت تلنگر، با بررسی دما، میزان کوددهی، نحوه آبیاری و نور می توانید به علت خشک شدن برگ های درختچه کامکوات پی ببرید. کامکوات (کومکوات) درختی پاکوتاه با برگ های ریز است. پاکوتاه بودن این درختچه باعث شده بتوانید به راحتی آن را در گلدان نگهداری کنید.

کسب و کار علت خشک شدن برگ های درختچه کامکوات + روش نگهداری

 

به گزارش سایت تلنگر، با بررسی دما، میزان کوددهی، نحوه آبیاری و نور می توانید به علت خشک شدن برگ های درختچه کامکوات پی ببرید. کامکوات (کومکوات) درختی پاکوتاه با برگ های ریز است. پاکوتاه بودن این درختچه باعث شده بتوانید به راحتی آن را در گلدان نگهداری کنید.

میوه های کامکوات قطری به اندازه 2.5 سانتی متر دارند. این میوه های گرد یا کشیده به رنگ زرد طلایی هستند. این میوه خوش رنگ و طعم در گروه زودرس تا میان رس قرار گرفته و میوه های آن ها را می توان به خوبی و بدون کاهش قابل توجه وزن، به مدت طولانی روی درخت نگهداری نمود.

علت خشک شدن برگ های درختچه کامکوات

در این مطلب به علت خشک شدن برگهای درختچه کامکوات می پردازیم. پس از دریافت درختچه کامکوات، جهت جلوگیری از ریزش برگ یا میوه  آن هم بدلیل جابجایی؛ خیلی زود نسبت به مه پاشی آب روی برگ ها و میوه گیاه اقدام فرمایید.

نهال کامکوات به شدت به سرما و کاهش دما حساس است، در صورتی که نهال گلدانی کامکوات را در فصل زمستان یا پاییز سرد خریداری کرده اید، حتما برای جلوگیری از یخ زدگی؛ گیاه را در گاراژ یا سمت پنجره جنوبی آپارتمان، جایی که روزانه حداقل نصف روز تابش آفتاب داشته باشید نگهداری نمایید. همچنین از قرار دادن گیاه در معرض وزش بادهای سرد زمستانی خودداری نمایید.

روش های نگهداری کامکوات

نگهداری کامکوات

در ادامه مطلب از سایت تلنگر، به شرایط پرورش و نحوه نگهداری کامکوات که نوعی درختچه پرتقال زینتی آپارتمانی است می پردازیم.

نحوه آبیاری درخت کامکوات

پرتقال کامکوات به رطوبت و آبیاری متوسط و به اندازه ای نیاز دارد. عموما هر روز یـا یک الی دو روز در میان بسته به شرایط محیطی، نیازمند آبیاری است. همچنین می توانید انگشت خود را در خاک گلدان فرو برده، و در صورتی که تا یک بند انگشت خاک رطوبتی نداشت، زمان آبیاری آن فرا رسیده است.

اگر بتوانید روزانه (بصورت منظم و ساعاتی که تابش آفتاب شدید نیست) برگ، میوه و تـنـه ی گیاه را با آب اسپری نمایید؛ این عمل برای رشد و شاداب بودن گیاه بهتر است.

دمای قابل تحمل کامکوات

حداقل دمای قابل تحمل کامکوات ۷- درجه سانتی گراد می باشد.

حداکثر دمای قابل تحمل کامکوات ۳۷ درجه سانتی گراد می باشد.

در مناطق با تابستان های داغ ؛ بهتر است با پارچه کنفی سایه بان درست کنید. تا برای سال های اولیه آسیبی به گیاه وارد نشود.

میزان نور مورد نیاز درخت کامکوات

مرکبات اغلب به نور مناسبی نیاز دارند، البته کامکوات در محیط نیمه آفتاب نیز می تواند رشد داشته باشد. اما تاثیر زیاد آن در تولید میوه است، پس گیاه را در مکانی قرار دهید که بیشترین میزان نور خورشید را دارا هستید.

ضمننا برای رشد بهتر، کامکوات را می توانید در فصل بهار و تابستان در باغ یا باغچه خود نگهداری نمایید. و با نزدیک شدن فصل سرد آن را مجددا به گلدان انتقال داده و تا پایان فصل سرما داخل آپارتمان یا گاراژ مراقبت نمایید.

هرس درخت کامکوات

کامکوات نیز مانند سایر مرکبات نیاز به هرس دارد. اما شما می توانید برای جلوگیری از رشد بیش از حد آن، شاخ و برگهای اضافی اش را هرس نمایید. همچنین کنترل ارتفاع گیاه برای برداشت میوه نیز آسان تر است.

کود دهی درختچه کامکوات

بعد از فروردین تا اواخر تابستان هم از کودهای کامل و مناسب استفاده کنید. هر دو هفته یکبار تا ماهیانه یکبار از کودهای کاملی که عناصر میکرو نیز داشته باشند استفاده نمایی. به طور مثال کود سه بیست (۲۰+۲۰+۲۰) هر ساله باید این برنامه را تکرار نمایید. از کود آهن نیز  به عنوان یک مکمل مناسب حتما استفاده نمایید.

خاک مناسب

مخلوطی از خاک باغچه، پیت ماس، پرلایت به نسبت یک به یک و همچنین مقدار کمی ورمی کمپوست می تواند رشد بهتری برای این درختچه فراهم آورد.

آفت

یکی از بیماری های رایج در مرکبات و همچنین درخت زیبای کامکوات، شانکر باکتریایی می باشد.

 

منبع: سایت تلنگر

 

 

برچسب ها : گل و گیاه,گیاه,گل,کامکوات

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها