|
کدخبر: 161929

شرایط‌ خاص تمرینی برای ملی‌پوشان

سخنگوی فدراسیون فوتبال اعلام کرد: بازیکنان در مجموع چهار مرحله تست می‌دهند؛ آنها تنها در حین تمرین حق دارند ماسک را بردارند.

ورزش شرایط‌ خاص تمرینی برای ملی‌پوشان

علی جوادی سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره عدم حضور اصحاب رسانه در اردوی تیم ملی اظهار داشت: ستاد ملی کرونا به ما اجازه نداده که تعداد زیادی از خبرنگاران را به اردوی تیم ملی دعوت کنیم.

حتی برای بازی روز دهم فروردین‌ماه مقابل سوریه هم تعداد محدودی از خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان مجوز حضور پیدا کرده‌اند. به همین دلیل از اصحاب رسانه خواستیم طی روزهای هفتم و نهم فروردین‌ماه برای تهیه خبر به ترتیب به اردوی تیم ملی ایران و سوریه بیایند و در ۱۵ دقیقه ابتدایی تمرین حضور داشته باشند.

وی درباره بازیکنان کرونایی تیم ملی و احتمال بیشتر شدن تعداد کرونایی‌ها خاطرنشان کرد: عارف غلامی، محمدرشید مظاهری و مهدی قایدی جواب تستشان مثبت شده است.

ما فقط برای تمرین تیم ملی گفتیم که بچه‌ها ماسک را بردارند و در بقیه موارد بچه‌ها باید پروتکل‌ها را رعایت کنند. حتی درباره ورود علی قلی‌زاده از بلژیک هم خیلی سختگیرانه عمل کردیم چرا که ۲۰ تن از بازیکنان و اعضای باشگاه شارلروا از جمله کاوه رضایی به کرونا مبتلا شده بودند. به همین دلیل علی قلی‌زاده با ۲۴ ساعت تاخیر به اردو اضافه شد و بعد از مثبت نشدن تستش به تمرین اضافه شد.

سرپرست روابط عمومی فدراسیون فوتبال در ادامه بیان داشت: تست ورودی از بازیکنان گرفتیم و منفی شد. فردا مجددا این تست گرفته می‌شود. روزهای شنبه و دوشنبه هفته آینده نیز این کار تکرار می‌شود.

بازیکنان در مجموع چهار مرحله تست می‌دهند. آنها تنها در حین تمرین حق دارند ماسک را بردارند. در محوطه هتل هم قوانین به شدت پیچیده است و با شرایط عادی متفاوت است. قبلا بازیکنان خیلی راحت باهم در تماس بودند ولی الان اینطور نیست. ما تمام موارد را رعایت و منتقل کردیم. تلاش می‌کنیم با کمترین آسیب به بازی روز دهم برسیم.

وی درباره تلاش فدراسیون برای گرفتن میزبانی از بحرین گفت: تمام تقلای ما بر این است تا تجدید نظری برای میزبانی بحرین بگیریم. مذاکره مستقیم انجام دادیم. حتی دکتر مهرعلی، نایب رییس فدراسیون فوتبال با معاون وزیر ورزش عمان صحبت کرده که یکی از تاثیرگذارترین افراد در ای‌اف‌سی است.

مکاتبات متفاوتی داشتیم برای اینکه این میزبانی به ما برگردد یا به کشوری به غیر از بحرین منتقل شود. حتی اگر زورمان به کنفدراسیون فوتبال آسیا نرسد، بازی‌ها را در ساعات پایانی شب و بدون تماشاگر برگزار کنیم.

جوادی در پایان گفت: اردویی در روزهای ابتدایی خردادماه در جزیره زیبای کیش برگزار می‌کنیم که همه مدیران منطقه آزاد کیش پای کار آمده‌اند و تمام امکاناتشان را به کار می‌برند تا بهترین سرویس را در اختیار تیم ملی فوتبال ایران قرار بدهند.

منبع: فرارو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...