|
کدخبر: 161020

اتفاقات یک سال اخیر پرسپولیس از زبان مدیرعامل

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت که سال ۹۹ برای این باشگاه سخت و پر فراز و نشیب بوده است.

جعفر سمیعی در نشست خبری خود که امروز (چهارشنبه) به صورت آنلاین برگزار شد، اظهارکرد: سالی که پشت سر گذاشتیم سال پر از سختی و پر فراز و نشیب بود. ما امسال دو عزیز را به خاطر بیماری منحوس کرونا از دست دادیم. از زمانی هم که من به‌عنوان مدیرعامل منصوب شدم، باشگاه از جهات مختلف دچار بحران بود و از نظر مالی وضعیت خوبی نداشت. از لحاظ مدیریتی و روحی و روانی هم شرایط خوبی نبود، با تصمیمی که در هیات مدیره گرفته شد، به دلیل اینکه زمان کمی تا فینال آسیا داشتیم اولویت‌مان را بر این گذاشتیم که وضعیت مالی را سر و سامان بدهیم و بعد در تیم در نهایت آرامش به فینال اعزام شود.

اگر بدهی فصل قبل تسویه شده بود این فصل ۳۵ درصد پرداختی بیشتر به بازیکنان داشتیم

وی ادامه داد: از لحاظ مالی بازیکنان طلبی را از سال گذشته داشتند و مقداری هم از اصل قراردادشان باقی مانده بود. هیات مدیره تصمیم گرفته بود، قبل از اعزام تیم به فینال، با بازیکنان تسویه حساب مالی داشته باشیم. چون شرایط مالی باشگاه خوب نبود و تمام تلاش باشگاه برای تسویه حساب با برانکو بود و تمام منابع مالی برای این تسویه حساب گذاشته شده بود. خوشبختانه با پیگیری‌های بنده این موضوع حل شد. توانستیم مبلغی را هم به باشگاه تزریق کنیم و برای اعزام با روحیه تیم به فینال، تصمیم گرفتیم تمام مطالبات فصل قبل را با بازیکنان تسویه کنیم. اگر آن پول تسویه شده بود، ما این فصل ۳۵ درصد پرداختی بیشتر به بازیکنان داشتیم.

می‌خواستند با حواشی به تیم آسیب بزنند اما آرامش را به تیم برگرداندیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: بهترین شرایط را برای باشگاه در نظر گرفتیم که اختصاص پرواز چارتر، پیگیری برای تهیه یک زمین تمرین خوب و داشتن لباس مناسب انجام شد و در نهایت در فینال آن اتفاقات افتاد و ما نایب قهرمان شدیم. بازیکنان به لحاظ روحی کمی آسیب دیدند و از طرفی برخی قصد داشتند با برخی حواشی به تیم آسیب بزنند که مقابل این اتفاقات را گرفتیم و آرامش را به تیم برگرداندیم.

انرژی زیادی را صرف حل و فصل کردن بدهی‌های گذشته کرده‌ایم

«وضعیت فعلی باشگاه، میراثی است که از گذشته به ما رسیده و این حرف هم کلیشه‌ای است، اما واقعاً ما انرژی زیادی را صرف حل و فصل کردن بدهی‌های گذشته کرده‌ایم.»، سمیعی با بیان این جمله راجع به منابع مالی باشگاه پرسپولیس گفت: ما یک قراردادی را با کارگزار مالی باشگاه داریم که شرکت آتیه‌پرداز همیشه از تعهدات خودش یک گام جلوتر بوده است. البته این مسئله در زمان مدیریت بنده نبوده و در زمان مدیریت قبلی بوده است. ما دی ماه امسال یک مشکل حقوقی با کارگزار داشتیم که نامه‌نگاری و جلساتی را با هم برگزار کردیم و در نهایت تصمیم‌گیری این شد که به قراردادمان ادامه بدهیم.

باشگاه پرسپولیس هزینه‌هایی دارد که درآمدهای موجود کفاف آن را نمی‌دهد

وی افزود: همانطور که هواداران می‌دانند بخش زیادی از پول کارگزار صرف پرداخت طلب بازیکنان و مطالبات گذشته بازیکنان شد که قسمت اعظم آن طلب برانکو بود. ما درآمد دیگری هم نمی‌توانستیم در باشگاه داشته باشیم. به این دلیل که با نوع قراردادی که با کارگزار داریم، تمام راه‌های درآمدزایی را در اختیار کارگزار گذاشتیم و به همین دلیل مجبور شدیم و در برخی مواقع مبلغی را قرض کنیم تا مشکل باشگاه حل شود، چون اگر این کار را نمی‌کردیم مشکلات باقی و پنجره نقل‌وانتقالات بسته می‌ماند و نمی‌توانستیم طلب بازیکنان را بدهیم. باشگاه پرسپولیس هزینه‌هایی دارد که این درآمدها کفاف آن را نمی‌دهد، اما ما برنامه‌هایی داریم که بتوانیم منابع دیگری را در سال آینده برای باشگاه تأمین کنیم.

با وجود تمام مشکلات سعی کردیم تیم بدون کوچک‌ترین دغدغه در زمین حاضر شود

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: با تمام مشکلاتی که داریم سعی کردیم تیم بدون کوچک‌ترین دغدغه در زمین حاضر شود و بهترین عملکرد را داشته باشد. جزو معدود تیم‌هایی هستیم که از پرواز چارتر استفاده می‌کنیم. ما بهترین هتل و امکانات را برای تیم تدارک دیدیم تا تیم با کمترین دغدغه در زمین باشد و بتواند دل هوادار را شاد کند. بعد از فینال آسیا هم کادر فنی لیستی را به مدیریت باشگاه داد تا در نیم‌فصل بازیکنانی را جذب کنیم. این هم در هیات مدیره مطرح شد و به تصویب رسید و قرار شد مدیریت باشگاه تمام تلاشش را به کار بگیرد تا خواسته کادر فنی انجام شود. ما در یک فضای آرام پیگیری کردیم تا این بازیکنان به جمع ما اضافه شوند و خدا را شکر موفق هم بودیم. ترابی، مغانلو و فرجی را توانستیم جذب کنیم، ولی متأسفانه در این راه خیلی موانع بود، از جمله طلب میلیون یورویی بودیمیر که از گذشته به ارث رسیده بود. ما باید ۵۰۸ هزار یورو باید به این بازیکن پرداخت می‌کردیم که خدا را شکر با کمک اعضای هیات مدیره به ویژه آقای صدری توانستیم این طلب را پرداخت کنیم.

تعهدی دادیم تا در موعدی مقرر بدهی‌های‌مان را پرداخت کنیم

سمیعی همچنین خاطر نشان کرد: برای پرداخت این پول هم به خاطر تحریم‌ها خیلی اذیت شدیم و در نهایت توانستیم در چندین مرحله این پول به حساب بودیمیر پرداخت شود. در نهایت هم پنجره ما باز شد. بعد از جذب این سه بازیکن ما به سازمان لیگ مراجعه کردیم تا قراردادها ثبت شود، اما به ما نامه‌ای زدند که به جهت بدهی‌هایی که بازیکنان داخلی دارید نمی‌توانید قراردادها را ثبت کنید. این هم در لیگ داخلی مرسوم نبوده و برای نخستین بار است این اتفاق افتاده، ولی نمی‌دانم چرا باید در زمان مدیریت ما این اتفاق بیفتد. در نهایت هم با مذاکراتی که شد قسمتی را تسویه کردیم و با قسمتی هم توافق کردیم تا در موعد مقرر آنها را پرداخت کنیم. ما به سازمان لیگ تعهدی دادیم تا در موعدی مقرر این بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...