کدخبر: 85151

آخرین وضعیت تولید روزانه نفت ایران

اوپک تولید نفت ایران در نخستین ماه امسال میلادی را ۲ میلیون و ۸۶ هزار بشکه در روز اعلام کرد که این رقم نسبت به ماه قبل از آن ۹ هزار بشکه کاهش داشته است.

گسترش‌نیوز: اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود با اشاره به شیوع ویروس کرونا به عنوان یک عامل مهم، پیش‌بینی خود در مورد رشد تقاضا برای نفت در امسال میلادی را کاهش داد.

naft_95044.jpg

بر این اساس اوپک پیش‌بینی کرده که رشد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۰.۹۹ میلیون بشکه در روز برسد. این رقم نسبت به ارزیابی منتشر شده در گزارش ماه گذشته اوپک ۰.۲۳ میلیون بشکه کاهش نشان می‌دهد.

اوپک همچنین در این گزارش متوسط نرخ نفت سنگین ایران را در ماه ژانویه ۶۲ دلار و ۶۱ سنت اعلام کرده که نسبت به ماه پیش از آن۱.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین میزان تولید نفت ایران در ماه نخست امسال میلادی بر اساس برآورد منابع ثانویه اوپک، ۲ میلیون و ۸۶ هزار بشکه برآورد شده که ۹ هزار بشکه نسبت به ماه دسامبر ۲۰۱۹ کاهش نشان می‌دهد.

مجموع تولید نفت اوپک در ژانویه ۲۰۲۰ با ۵۰۹ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه پیش از آن به ۲۸ میلیون و ۸۵۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

تجدیدنظر اوپک در پیش‌بینی خود در مورد میزان رشد تقاضا برای نفت احتمال موافقت اوپک و متحدانش با کاهش بیشتر تولید نفت در پی شیوع ویروس کرونا و افت تقاضای چین را تقویت کرده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر