|
کدخبر: 102372

توسعه رابطه دانشگاه و صنعت؛ استراتژی ایمیدرو

رئیس هیات عامل ایمیدرو از افتتاح ۲ مرکز نوآوری در بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال خبر داد.

معدن توسعه رابطه دانشگاه و صنعت؛ استراتژی ایمیدرو

خداداد غریب پور امروز در حاشیه مراسم کلنگ زنی مرکز نوآوری تحول دیجیتال در فولاد ضمن بیان این مطلب اظهارکرد: امسال ۲ مرکز شامل مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد و مرکز نوآوری و توسعه کسب و کار در حوزه معادن و صنایع معدنی افتتاح می‌شود.

وی افزود: هدف از احداث این مراکز، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و کاهش فاصله بین علم و عمل است تا با استفاده از ظرفیت موجود، از بومی سازی، توانمندسازی، خلق دانش ملی و تولید ارزش افزوده در بخش معدن و صنایع معدنی حمایت کنیم و در عین حال، با تغییرات فناوریکی دنیا همگام شویم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه عزم این سازمان و دانشگاه‌ها بر "توسعه نهادسازی" متمرکز است، گفت: با توسعه مراکز نوآوری، رابطه دانشگاه و صنعت، تسهیل و نهادینه می‌شود. با توسعه این رابطه، علاوه بر انتفاع صنعت، دانشگاه نیز از خدمات علمی خود به شکل بسیار محسوس و ملموسی بهره‌مند خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولویت ما، استفاده از ظرفیت دانشگاه هاست و از دانشگاه‌ها در شهرهایی که صنایع معدنی فعال هستند، استفاده می‌کنیم، ادامه داد: تاکنون، تفاهمنامه‌های متعددی با دانشگاه‌ها امضا کرده‌ایم و همان گونه که معتقد به بومی کردن توسعه هستیم، از ظرفیت همه دانشگاه‌ها در سراسر کشور استفاده می‌کنیم.

مرکز تحول نوآوری دیجیتال در فولاد، مورد حمایت دولت

رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: کلنگ زنی مرکز تحول نوآوری دیجیتال در فولاد، حاصل به بار نشستن تفاهمنامه امضا شده در دی ۹۸ بین دانشگاه تهران و فولاد مبارکه (با حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ایمیدرو) بود.

وی ادامه داد: این مرکز مورد حمایت دولت اعم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ایمیدرو است و بدون شک، همکاری صورت گرفته بین دانشگاه تهران و فولاد مبارکه، منجر به ایجاد ارزش افزوده و بهره‌وری عوامل تولید در این مجموعه بزرگ صنعتی خواهد شد.

توسعه رابطه دانشگاه و صنعت؛ استراتژی ایمیدرو

غریب پور با بیان اینکه برای توسعه ارتباط دانشگاه و صنعت، باید گفت‌وگو کنیم و در نشست‌های مشترک با صنعت و دانشگاه به توافقات مشترک برسیم، تصریح کرد: خوشبختانه ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای، این گام را برداشته و روسای دانشگاه‌ها نیز در این زمینه، پیشتاز و همراه بوده‌اند.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات مشترک بین ما و دانشگاه‌ها شکل گرفته و در حال انجام است و این موضوع برای ایمیدرو، به عنوان یک استراتژی است.

 

منبع: شاتا

ارسال نظر