|
کدخبر: 136440

ورزشگاه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدند

یک رسانه قطری در گزارشی به روند ساخت ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ پرداخت.

دو سال دیگر در همین یعنی ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲(۳۰ آبان ۱۴۰۱) جام جهانی قطر آغاز می‌شود. به همین مناسب شبکه «الکاس» به معرفی ۸ ورزشگاه میزبان این رقابت‌ها و گزارش پیشرفت کار در آنها پرداخته است.

طبق گزارش این رسانه قطری تاکنون ۳ ورزشگاه جام جهانی ۲۰۲۲ به صورت کامل آماده شده است. ۵ ورزشگاه دیگر هم ۹۰ درصد کارهایش انجام شده و بزودی افتتاح خواهد شد. ۸ ورزشگاه میزبان این رقابت‌ها به شرح زیر است:

این ورزشگاه در سال ۲۰۱۷ بعد از بازسازی کامل افتتاح شد. این استادیوم میزبان ۶ مسابقه جام جهانی در مراحل مقدماتی، یک هشتم و رده بندی خواهد بود

استادیوم الجنوب(افتتاح شد)

این ورزشگاه در سال ۲۰۱۹ افتتاح شد. ظرفیت آن ۴۰ هزار تماشاگر است. نکته جالب در این ورزشگاه این است که بعد از برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ طرفیت آن به ۲۰ هزار تماشاگر کاهش پیدا می‌کند. الجنوب هم میزبان ۶ مسابقه از این تورنمنت خواهد بود.

ورزشگاه المدینه التعلیمیه(اجوکیشن سیتی)(افتتاح شد)

این ورزشگاه در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. این ورزشگاه هم ۶ مسابقه جام جهانی رامیزبانی می‌کند. مهم‌ترین بازی که در این استادیوم برگزار می‌شود بازی مرحله یک چهارم نهایی است. ظرفیت این استادیوم ۴۰ هزار نفر است.

ورزشگاه البیت(درحال ساخت)

نام این ورزشگاه از بیت شعری الهام گرفته شده است و ساکنان بادیه‌های قطر در طول تاریخ آن را می‌خواندند. ظرفیت این ورزشگاه ۶۰ هزار نفر است و شکل این ورزشگاه مثل خیمه است. این ورزشگاه هم میزبان ۶ بازی جام جهانی است و مهم‌ترین آن بازی افتتاحیه است.

استادیوم الریان(در حال ساخت)

این ورزشگاه به جای ورزشگاه قدیمی باشگاه الریان ساخته شده است. ظرفیت آن ۴۰ هزار نفر است. در این استادیوم هم ۶ بازی از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ برگزار می‌شود.

استادیوم الثمامه(در حال ساخت)

این ورزشگاه رمز فرهنگ قطری و عربی است که نفش جوانان قطر در پیشرفت و جهش این کشور را به نمایش می‌گذارد. ظرفیت این استادیوم ۴۰ هزار نفر است و ۶ بازی را میزبانی می‌کند.

استادیوم لوسیل(در حال ساخت)

ورزشگاه لوسیل با ظرفیت ۸۰ هزار نفر انگیزه دولت قطر را به نمایش می‌گذارد که می‌خواهد فرهنگ عربی را به همراه فرهنگ‌های مختلف در جهان به نمایش بگذارد. این استادیوم هم ۶ بازی را میزبانی می‌کند و مهم‌ترین آن بازی فینال است.

استادیوم راس أبوعبود(در حال ساخت)

این ورزشگاه عجیب‌ترین و خاص‌ترین است چون با کانتینرهای حمل بار ساخته می‌شود و بعد از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ کاملا از هم تفکیک می‌شود. در این استادیوم هم ۶ بازی جام جهانی برگزار می‌شود.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بیست و دومین جام جهانی است که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در کشور قطر برگزار خواهد شد.

منبع: افکار نیوز

ارسال نظر