|
کدخبر: 178159

توان واحدهای معدنی، تکیه‌گاه تحقق اقتصاد مقاومتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت، تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در نقاط مختلف کشور را با تکیه بر توان و ظرفیت‌های سرشار واحدهای صنعتی و معدنی امکان‌پذیر دانست.

حجم ویدیو: 1.25M | مدت زمان : 00:00:35
صنعت و معدن

وزیر صمت در حاشیه بازدید از روند تکمیل پروژه هتل سنتی کپری منوجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ظرفیتهای معدنی بسیار شهرستان منوجان، گفت: در این شهرستان اکتشافات خوبی در حوزه معادن مس و کرومیت صورت گرفته و در حال بهره‌برداری است که امروز نیز یک کارخانه کنسانتره کرومیت افتتاح شد و این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: آنچه در قلعه گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی اتفاق افتاد، می‌بایست در سایر نقاط کرمان و کشور نیز تحقق بیاید.

رزم حسینی تصریح کرد: یکی از شرکت‌هایی که در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جنوب کرمان و شهرستان منوجان اقدامات و فعالیتهای بسیار خوبی صورت داده، شرکت گهر زمین است که ظرفیتهای سرشار خود را در مسیر توسعه محیط پیرامون خود نیر به کار گرفته است.

رزم حسینی بیان کرد: این شرکت در منوجان به صورت داوطلبانه فعالیت‌های بسیار خوبی را از سال ۹۳ آغاز کرده و تاکنون پیشرفت خوبی داشته و امروز می‌بینیم که در حوزه اکتشاف معادن، گردشگری و توانمند‌سازی مردم اتفاقات خوبی افتاده است.

وزیر صمت با اشاره به طرح بزرگ آزادسازی معادن غیرفعال کشور خاطر نشان کرد: اکتشافات یکی از کار‌های مهم وزارت صمت در سراسر کشور است و با واگذاری پهنه‌های جدید معدنی، تمام شرکت‌های بزرگ معدنی، فولادی و حوزه فلزات رنگین را موظف کردیم در این عرصه بیش از پیش فعالیت کنند.

وزیر صمت تصریح کرد: حدود ۶ هزار پهنه جدید را از طریق مزایده عمومی شروع به واگذاری کردیم که شرکت‌ها می‌توانند اقدام به سرمایه‌گذاری نموده و از ظرفیتهای ایجاد شده در این طرح عظیم بهره ببرند.

 

منبع: شاتا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...