|
کدخبر: 120399

تخلف ۱۳۴ میلیاردی ۲۳ شرکت تولیدکننده روی

مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت، از تخلف ۱۳۴ میلیارد تومانی ۲۳ شرکت فلزی تولیدکننده روی در بورس کالای ایران خبر داد و گفت: طی ماه گذشته، پرونده این شرکت‌های متخلف تشکیل و جهت صدور رای به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

صنعت و معدن تخلف ۱۳۴ میلیاردی ۲۳ شرکت تولیدکننده روی

سید مجتبی سجادی اظهار داشت: طی بررسی های صورت گرفته و اقدامات نظارتی سازمان حمایت در خصوص عملکرد شرکت های تولیدکننده روی در بورس کالای ایران در بازه زمانی بهمن و اسفند ۹۸، ۲۳ شرکت متخلف شناسایی و برای آنها پرونده تخلفاتی تشکیل شده است.

وی ارزش ریالی پرونده های متشکله را بیش از ۱۳۴۰ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: تخلفات این واحدها، عدم اجرای دستورالعمل تنظیم بازار در خصوص رعایت کف عرضه روی در بورس کالا بوده است.

سجادی همچنین در خصوص برخورد جدی با متخلفین افزود: بررسی و تشکیل چنین پرونده هایی نیازمند ساعت ها بررسی و کارشناسی نیروهای سازمان بوده و امیدواریم تعزیرات حکومتی نیز با صدور آراء مقتضی تلاش کارکنان این سازمان را تکمیل کند.

مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت همچنین در ارتباط با تخلف یک واحد تولیدکننده اقلام بهداشتی بیان داشت: پس از بررسی‌های طولانی و دقیق توسط کارشناسان دفتر بررسی قیمت این سازمان، مشخص شد که یک شرکت فعال در حوزه لوازم بهداشتی بالغ بر دو هزار و سیصد میلیارد ریال (دویست وسی میلیارد تومان) مرتکب گرانفروشی شده است که این موضوع نیز جهت صدور رای محکومیت به تعزیرات حکومتی منعکس شد.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر