کدخبر: 87940

راه حل کلینیکی برای احیای معادن

مدیر اجرایی و دبیر شورای همانگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس اعلام کرد: تا پایان بهمن امسال، ۱۴۳ معدن کوچک مقیاس احیا شد.

گسترش‌‌‌نیوز: سید رضا عظیمی با بیان این مطلب اظهارکرد: در قالب طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معان کوچک مقیاس، تا پایان بهمن، ۱۴۸۳ معدن غیرفعال در سراسر کشور شناسایی شده و برای ۸۸۱ معدن، اقدام کلینیکی و راه‌حل ارائه شده است.

وی افزود: تاکنون ۳۲ معدن به طور کامل فعال شده و فرصت اشتغالزایی مناسبی ایجاد شده است.

ارسال ۴۰ پرونده به صندوق بیمه معدن

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس با اشاره به نقش صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: طی مدت اجرای این طرح، بیش از ۴۰ پرونده برای ارائه به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی شامل ۶۷ محدوده و معدن تشکیل شده است.

وی افزود: برای این منظور، کمیته‌ای تخصصی متشکل از کارشناسان طرح و صندوق، با بررسی دقیق پرونده ها، نسبت به اعطای تسهیلات مورد نیاز متقاضیان در بخش‌های تجهیز مــعادن، خرید ماشین‌آلات و اکتـشافات تکمیلی اقدام کرده و مجری طرح به طور مستمر، روند اعطای تسهیلات و مسائل اداری را پیگیری می‌کند.

معادن احیا شده در ۲۰ استان قرار دارند

عظیمی با بیان اینکه معادن احیا شده در حدود ۲۰ استان کشور قرار دارند، گفت: این معادن در استان‌های فارس، مازندران، کهکیلویه و بویراحمد، اصفهان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و همدان است.

وی افزود: بخش دیگری از استان‌ها مشتمل بر قزوین، گیلان، ایلام، البرز، بوشهر، قم، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان، کرمان و جنوب کرمان، زنجان و مرکزی است.

ارسال نظر