|
کدخبر: 167025

رشته های پرطرفدار در آلمان برای تحصیل چیست؟

اگر شما هم قصد دارید از طریق بورس تحصیلی اقامت آلمان را بگیرید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

سبک زندگی رشته های پرطرفدار در آلمان برای تحصیل چیست؟

آلمان چهارمین مقصد تحصیلی محبوب ، در بین دانشجویان بین المللی در جهان است به طوریکه در سال ۲۰۱۸ بیش از سیزده درصد از دانشجویان دانشگاه های آلمان از سراسر جهان آمده اند.دانشگاه های آلمان از مدرن ترین مراکز علمی و آموزشی در بین کشورهای اروپایی محسوب می شوند همچنین نرخ پایین بیکاری،تحصیل رایگان موجب شده است تا متقاضیان ایرانی رشته های تحصیلی در آلمان را برای تحصیل در این کشور انتخاب کنند.

آلمان بهشت دانشجویی

آلمان با صنعت پیشرو و دانشگاه های معتبرش در اروپا شناخته شده است. در این کشور علم و صنعت بسیار به هم نزدیک هستند و این مسئله سبب کیفیت بالای آموزش دانشگاهی در آلمان شده است.مدارک دانشگاهی در سطح بین الملی ارزیابی می شوند و فرصتهای شغلی فراوانی را بوجود می آورند.به همین دلیل بسیاری از دانشجویان برای مهاجرت و  اخذ اقامت اروپا ، آلمان را به عنوان گزینه اصلی در نظر می گیرند.

دانشگاه-آلمان

کدام رشته تحصیلی را در آلمان انتخاب کنیم ؟

اقامت کارآفرینی در آلمان ، از جمله شیوه های مهاجرت به اروپا داشتن ویزای کاری یا ویزای تحصیلی است.اما هر کدام از این شیوه ها در جایگاه خود و بسته به شرایط متقاضی سودمند خواهد بود. انتخاب یک رشته مناسب بر اساس علاقه و استعدا فرد در رابطه با اخذ ویزای تحصیلی اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا نیازمند صرف وقت و سرمایه است. در ادامه برای تصمیم گیری بهتر به بررسی دقیق رشته های پرطرفدار در آلمان می پردازیم.

رشته های مهندسی ، از تحصیل تا اشتغال در آلمان

بیش از ۳۰۰۰ رشته مهندسی از قبیل مهندسی برق ، عمران ، مکانیک و غیره در دانشگاه های آلمان وجود دارد که این دانشگاه ها جز برترین کالج های آموزشی در سراسر اروپا هستند.بعنوان نمونه ، استفاده از پتانسیل های رشته مهندسی در صنعت قدرتمند خودروسازی این کشور باعث بوجود آمدن برندهای معتبری چون بنز و بی ام دبلیو شده است. خبر خوب اینکه، فارغ التحصیلان این رشته ها می توانند پس از پایان تحصیل به راحتی کارهایی با درآمد خوب پیدا کنند.شناختن مطرح ترین دانشگاه های رشته مهندسی در آلمان شاید کمک بیشتری به تصمیم گیری شما کند:

 • Technic University MAnchen ( دانشگاه فنی مانخن)    
 • Technic University Berlin ( دانشگاه فنی برلین)
 • RWTH AACHEN ( دانشگاه RWTH آخن)
 • Karlsruhe Institute of Technology ( موسسه فناوری Karlsruhe )
 •  Munich University of Technology ( دانشگاه صنعتی مونیخ)

دانشجویان-آلمانی

به عقیده پرفسور ارنست مایکل اشماشتنبرگ: " مهندسان باید از این تصویر الهام بگیرند که امکان بهتر کردن همه چیز وجود دارد ، مهندسان باید خودشان از حل مشکلات فنی لذت ببرند"

با این تفاسیر به شما پیشنهاد می کنیم اگر هنوز هم علاقه مند به تحصیل در رشته های مهندسی در آلمان هستید مهارت های زیر را حتما بدست بیاورید:

 • کسب نمرات خوب در ریاضیات و فیزیک
 • استعداد حل مسائل ریاضی و علمی
 • کنجکاوی،خلاقیت،ارتباط خوب و مهارت های کار تیمی
 • توانایی تفکر به تنهایی       

رشته های مدیریت ، یادگرفتن مهارت مدیریت در آلمان

در کنار رشته های مهندسی ، مدیریت نیز یکی از محبوب ترین و پرتقاضا ترین رشته های تحصیلی در آلمان محسوب می شود.در واقع موسسات و دانشگاه های مدیریت در آلمان دارای اعتبار خوبی در سراسر جهان هستند.اکثر دانشگاه های مدیریت آلمان مانند Manheim Business School(دانشکده مدیریت مانهایم) در رشته های مدیریت و MBA در بین ۱۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند.البته هزینه تحصیل رشته های مدیریت در مقایسه با سایر رشته ها مقداری بیشتر می باشد.دانشگاه های زیر جز بهترین دانشگاه های رشته مدیریت در آلمان می باشند:

 • Ludwig Maximillian University of Munich (دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ )
 • RWTH AACHEN ( دانشگاه RWTH آخن)
 • Munich Technical University ( دانشگاه فنی مونیخ)

دانشگاه-آلمان-1

همچنین برای دانشجویان بین المللی رشته های مدیریت بازرگانی دانشگاه هانوفر،گزینه بسیار مناسبی به شمار می آید. مدارک مورد نیاز برای ورود به این دانشگاه نیز دارا بودن مدرک کارشناسی به بالا در رشته های مدیریت یا رشته های مرتبط و دارا بودن نمره آیلتس ۵/۶ آکادمیک است.

رشته های علوم انسانی و ارتباطات آلمان، علوم انسانی در آلمان پیشرو در اروپا

رشته هایی مانند علوم اجتماعی، ارتباطات،خبرنگاری و سایر رشته های مرتبط در یک تقسیم بندی کلی در دسته رشته های علوم انسانی و اجتماعی قرار می گیرد. بر اساس آمار و رتبه بندی های معتبر رشته های علوم انسانی از بهترین رشته ها برای اپلای آلمان و تحصیل به شمار می روند و همچنین دارای بازار کار مناسبی نیز در سراسر اروپا می باشند.در حقیقت فرد پس از اخذ مدرک تحصیلی می تواند در شغل های مرتبطی مانند روزنامه نگاری ، فعال اجتماعی و فرهنگی به فعالیت بپردازد.بهترین دانشگاه های علوم انسانی در آلمان عبارتند از:

 • Humboldt University of Berlin ( دانشگاه هومبولت برلین)
 • Ludwig University Maximilian Berlin ( دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان برلین)
 • Ruperst University Carl Heideberg ( دانشگاه روپرشت کارلز هایدبلبرگ)
 • Eberhard Carls Tubingen University (دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن)
 • Fry University of Berlin (دانشگاه فرای برلین)

در میان رشته های گروه انسانی جامعه شناسی ،اقتصاد،روانشناسی و علوم سیاسی در راس پرطرفدارترین رشته های تحصیلی آلمان قرار دارند.

رشته های کامپیوتر ، نرم افزار و سخت افزار ، مهندسان خلاق جهان در آلمان

یکی دیگر از رشته های تحصیلی پرطرفدار با حدود ۳۰۰۰ دانشجوی بین المللی در آلمان ، رشته ریاضیات و علوم کامپیوتر است که مهندسی نرم افزار و سخت افزار را می توان از پر تقاضا ترین رشته های تحصیلی در آلمان دانست.کشور آلمان از لحاظ تکنولوژی و صنعت آی تی بسیار پیشرفته است به همین دلیل دانشجویان بین المللی با بهره گیری از آزمایشگاه های مجهز و به روز می توانند هیجان خود در حیطه پژوهش را ،برآورده سازند. دانشگاه فنی مونیخ و برلین در میان دانشگاه هایی که این رشته ها را در خور جای داده اند دارای رتبه های برتر جهانی هستند که خوشبختانه برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز فراهم آورده اند.برترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در آلمان عبارتند از:

 • Technic University Berlin ( دانشگاه فنی برلین)
 • Ludwig Maximillian University of Munich (دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ )
 • RWTH AACHEN ( دانشگاه RWTH آخن)
 • KIT University of kars Lohe Institute ( موسسه کارس لوهه دانشگاه KIT )

رشته پزشکی ، پرتقاضا ترین رشته در پیشرفته ترین کشور اروپا

رشته پزشکی و رشته های زیر مجموعه آن مانند دندان پزشکی و داروسازی جزء اولین انتخاب های دانشجویان است.کشور آلمان در رشته پزشکی نیز یکی از به روز ترین کشورها در دنیا است.دانشگاه مدرن در کنار سیستم بهداشتی و درمانی عالی ، آلمان را به یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است.مدرک پزشکی کشور آلمان نیز در سراسر دنیا مورد تایید است. پزشکی را می توان در کنار رشته های مهندسی یکی از پز تقاضا ترین رشته های تحصیلی در آلمان دانست.

رشته های هنری ، کسب هنر در پرافتخار ترین کشور اروپا

از گذشته تا به امروز هنر در زمینه های مختلف ، بین علاقه مندان به خود جایگاه ویژه ای داشته است.فضای باز اروپا برای ارائه آثار هنری بهترین فرصت را در اختیار هنرمندان می گذارد تا بهترین عملکرد خود را نشان دهند. از طرف دیگر دسترسی به بهترین گالری ها ، استدیوها و فضای تمرین در کنار اساتید بی نظیر، رشته های هنری را نیز به یکی از گزینه های جذاب در آلمان تبدیل کرده است. همچنین آلمان با تاریخی پرافتخار در زمینه عرضه انواع آثار هنری ، همیشه روی بازی نسبت به هنرمندان داشته است.در بین دانشگاه های ارائه کننده رشته های هنری مانند نقاشی ،طراحی ، موسیقی، تئاتر و سایر رشته های مرتبط می توانیم به کالج های مشهور زیر اشاره کنیم:

 • Technic University Berlin ( دانشگاه فنی برلین)
 • University der KÃnste Berlin ( دانشگاه هنر برلین)

مهاجرت به آلمان از طریق دوره های اوسبیلدونگ

در کنار جذب نخبگان از طریق ویزای تحصیلی این کشور در سال های اخیر از طریق آوسبیلدونگ آلمان نیز توانسته است بهترین نیروهای متخصص را جذب کند.کشور آلمان افرادی را که به دنبال شغل یا فرصت آموزش هستند پشتیبانی می کند.آوسبیلدونگ نوعی دوره مهارت آموزی است. در دوره های آسبیلدونگ مهارت فنی و حرفه ای هر رشته به متقاضی آموزش داده می شود.البته اگر چه این دوره ها کاملا عملی نیستند اما تا حدی نیز می توان آن ها را شبیه کار آموزی دانست.افرادی که در دوره های آسبیلدونگ شرکت می کنند میتوانند پس از یک تا سه سال و نیم به راحتی ویزای کاری دریافت کرده و اقامت اروپا را بدست آورند. در حال حاضر در بیش از ۵۰۰ رشته ، دوره های آسبیلدونگ ارائه می شود.

دانشگاه-آلمان-3

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...