|
کدخبر: 124206

ورزش هایی برای کالری سوزی بیشتر!

سوزاندن ۴۰۰ کالری، آنهم تنها در یک ساعت، آرزویی دست یافتنی برای هر فرد سالم است. البته ما با نفس کشیدن و انجام کارهای معمولی روزانه هم کالری می سوزانیم، اما انجام تمرینات مناسب هر فرد، بهمراه داشتن لحظاتی دلنشین، چیز دیگری است. این کار به وقت یا تجهیزات خاصی نیاز ندارد.

فهرست زیر، فعالیتهای ساده ای هستند که شما می توانید هر روز برای سوزاندن ۴۰۰ کالری در یک ساعت انجام دهید.

پیاده روی

پیاده روی یکی از تمرینات پایه ای است که هرکس می تواند انجام دهد. با توجه به وزن، پیاده روی با میانگین سرعت ۷ کیلومتر در ساعت، ۴۰۰ کالری خواهد سوزاند.

راه رفتن، نه فقط ورزشی مفید برای قلب است، بلکه تقریبا همه جا قابل انجام است، حتی می توانید آن را در کنار دوستانتان انجام دهید.

تنها چیزهایی که احتیاج دارید، یک دست لباس راحت و یک جفت کفش مناسب برای پیاده روی است. اگر وضعیت بدنی نسبتا خوبی دارید، می توانید در حین پیاده روی، با وزنه نیز تمرین کنید تا انرژی بیشتری مصرف کنید.

تغییرات سبک زندگی

سوزاندن ۴۰۰ کالری در روز، به برنامه ی خاصی نیاز ندارد. کافی است وقتی به سوپر مارکت می روید، ماشینتان را دورتر پارک کنید. همچنین می توانید به جای آسانسور، از پله استفاده کنید یا هنگام استراحت، ده دقیقه از پله ها بالا و پایین بروید.

درنهایت، انجام کارهای خانه مانند ساییدن کف بجای پاک کردن، یا جمع کردن برگها با چنگک بجای استفاده از دستگاه جمع کننده، می توانند حداقل ۴۰۰ کالری بسوزانند.

رقصیدن

رقصیدن یکی از مفرح ترین فعالیتهای کالری سوز است که زحمتی برایتان ندارد. بسیاری از باشگاه های ورزشی و فضاهای اجتماعی کلاسهایی مانند زومبا، هیپ هاپ، و انواع کلاسهای رقص ورزشی را برگزار می کنند.

وقتی می رقصید، کالری میسوزانید، بدون اینکه حوصله تان سر برود. حتی می توانید در خانه با موسیقی مورد علاقه تان یک ساعت برقصید تا حداقل ۴۰۰ کالری بسوزانید.

تنیس

تنیس ورزش بی هوازی جذابی است که شما با همبازیتان در فضای آزاد به آن می پردازید.تنیس دونفره ۴۰۰ کالری در ساعت برای افراد با حداقل وزن ۸۰ کیلوگرم خواهد سوزاند. حتی می توانید با بازی تنیس تک نفره، ۴۰۰ کالری یا کمتر مصرف کنید: ۴۰ دقیقه برای فردی به وزن ۷۰ کیلوگرم کافی است.

تمرینات مقاومتی

انجام یک ساعت تمرین مقاومتی بر روی عضلات بزرگ، نه تنها ۴۰۰ کالری می سوزاند، بلکه حتی در زمان استراحتتان نیز کالری سوزی شما حفظ خواهد شد.

تمرینات اینتروال

اکثر برنامه های تمرینی اینتروال شدید، مخصوص افراد حرفه ای است، اما شما می توانید هر نوع تمرین بدنی را با توجه به اهداف و شرایط خودتان مدیریت کنید. مثلا، ۵ دقیقه شنا کنید، سپس ۵ دقیقه تمرینات کششی انجام دهید تا بدنتان سرد شود، و این چرخه را ۶ بار تکرار کنید.

یا ۵ دقیقه آهسته بدوید، سپس ۵ دقیقه پیاده روی کنید و شش بار این سیکل را تکرار کنید تا یک ساعت کامل شود. وقتی وضعیت بدنیتان بهتر شد، می توانید در مدت زمان کوتاه تری شدت فعالیت را بالا ببرید و همان میزان کالری را در زمان کمتری بسوزانید.

کالری سوزی بیشتر و کاهش وزن در خواب

بر اساس یک تحقیق جدید، کاهش دمای محیط اتاق زمانی که خواب هستید می تواند سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهد. محققان در موسسه ملی بهداشت مرکز بالینی در ایالات متحده، کشف کرده اند اشخاصی که در اتاق سردتر می خوابند، نسبت به اشخاصی که در اتاق گرم تر به خواب می روند ۷ درصد انرژی بیشتری مصرف می کنند.

بعنوان بخشی از این تحقیق، ۳۱ فرد سالم در دو اتاق با دماهای ۲۴ و ۱۹ درجه خوابیدند، در حالیه که محققان بر میزان سوخت و ساز انرژی آنان نظارت داشتند. با توجه به مطالعه نویسنده فرانچسکو ساوریو سلی، یافته هایش نشان داده است که بدن های سردتر برای گرم نگاه داشتن خود و نگاه داشتن بدن در دمای ۳۷ درجه بیشتر فعالیت می کنند.

او نشان داد که کاهش دمای اتاق به ۱۹ درجه در زمان خواب می تواند در یک بازه ی ۲۴ ساعته ی خواب ۴۰۰ کیلوژول از شما بیشتر بگیرد. سلی می گوید: ما هنوز نمی دانیم که آیا بدن ما از راه دیگری مثلا افزایش اشتها یا کاهش انگیزه برای فعالیتهای ورزشی، به دنبال جبران این انرژی از دست رفته می گردد یا خیر.

اما اگر شما در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، کاهش دمای اتاق پیش از اینکه به زیر پتو بغلتید نمی تواند به شما صدمه ای بزند. بهرحال پیش از اینکه دست به کار نشوید و دمای اتاقتان را سردتر نکنید، نمی توانید انتظار داشته باشید تا نتایج این تحقیق را ببینید.

 

منبع: همگردی

ارسال نظر