|
کدخبر: 207301

۶ مزیت استفاده از دستگاه کنترل دسترسی

 
وقتی بیشتر فکر می کنید فواید دستگاه کنترل دسترسی کاملاً مشهود است. داشتن یک دستگاه کنترل دسترسی  در ساختمان می تواند از کارمندان ، مشتریان ، اطلاعات ، تجهیزات ، خودروها و سایر دارایی های شما بدون هیچ گونه مشکلی محافظت کند.

أنواع سیستم اکسس کنترل

به طور خلاصه ، از اکسس کنترل برای شناسایی فردی که کار خاصی انجام می دهد ، احراز هویت از آنها استفاده می شود و سپس اقدام به دادن فقط کلید درب یا ایستگاه کاری به آن فرد می شود که به آن نیاز دارند و نه چیزی دیگر. دستگاه اکسس کنترل  در سه تغییر وجود دارد : کنترل دسترسی اختیاری ، کنترل دسترسی مدیریت شده و کنترل دسترسی مبتنی بر نقش.
۱. کنترل تردد اختیاری 
کنترل تردد  اختیاری نوعی سیستم کنترل دسترسی است که صاحب مشاغل را مسئول تصمیم گیری در مورد مجاز بودن افراد در یک مکان خاص از نظر فیزیکی یا دیجیتالی می داند. DAC در مقایسه با سیستم های دیگر کمترین محدودیت را دارد ، زیرا اساساً به فرد امکان کنترل کامل هر شیئی را که در اختیار دارد و همچنین برنامه های مرتبط با آن اشیا را می دهد. اشکال در کنترل دسترسی اختیاری این واقعیت است که به کاربر نهایی امکان می دهد تنظیمات سطح امنیتی را برای سایر کاربران کنترل کامل کند و مجوزهای داده شده به کاربر نهایی در برنامه های دیگری که استفاده می کنند و به طور بالقوه منجر به اجرای بدافزار می شود به ارث می رسد بدون اینکه کاربر نهایی از آن مطلع باشد. 

 

۲. کنترل دسترسی مدیریت شده
کنترل دسترسی مدیریت شده معمولاً در سازمانهایی که نیاز به تأکید بیشتری بر محرمانه بودن و طبقه بندی داده ها دارند (به عنوان مثال م institutionsسسات نظامی) مورد استفاده قرار می گیرد. MAC به صاحبان اجازه نمی دهد در مورد واحدهای موجود در واحدی یا تاسیساتی اظهار نظر کنند ، در عوض ، فقط مالک و متولی کنترل کنترل دسترسی را دارند. MAC به طور معمول تمام کاربران نهایی را طبقه بندی کرده و برچسب هایی را به آنها ارائه می دهد که به آنها امکان می دهد از طریق امنیت با دستورالعمل های امنیتی تعیین شده دسترسی پیدا کنند. 

 

۳. کنترل دسترسی مبتنی بر نقش
RBAC همچنین به عنوان کنترل دسترسی مبتنی بر قانون شناخته می شود ، بیشترین درخواست را در مورد سیستم های کنترل دسترسی دارد. نه تنها تقاضای زیادی در بین خانوارها دارد ، بلکه RBAC در دنیای تجارت نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در سیستم های RBAC ، دسترسی توسط مدیر سیستم تعیین می شود و دقیقاً بر اساس نقش سوژه در خانواده یا سازمان انجام می شود و بیشتر امتیازات براساس محدودیت های تعیین شده توسط مسئولیت های شغلی آنها است. بنابراین ، به جای اختصاص دادن یک فرد به عنوان مدیر امنیتی ، در سمت مدیر امنیتی از قبل مجوزهای کنترل دسترسی به آن اختصاص داده شده است. RBAC زندگی را بسیار آسانتر می کند زیرا به جای اختصاص دادن دسترسی خاص به چند شخص ، مدیر سیستم فقط باید دسترسی به عناوین خاص شغلی را تعیین کند. 

مزایای کنترل تردد افراد 

۱. دانستن اینکه چه کسی در هر زمان می آید و می رود
بسیاری از مشاغل دارای تجهیزات و دارایی های فیزیکی هستند که در سایت با ارزش هستند. یک دستگاه کنترل تردد پیگیری می کند که چه کسی در حال آمدن و رفتن است تا اطمینان حاصل کند که کسی به ساختمان یا پارکینگ  نفوذ نکرده است. اگر مشاغلی با تعداد زیادی کارمند بزرگ باشد ، برای همه دشوار است که بدانند چه کسی کارمند است و چه کسی نیست. یک سیستم کنترل تردد به جلوگیری از لیز خوردن غریبه ها در مکان شناسایی نشده کمک می کند. 

 

۲. پیگیری کارمندان
اگر یک مشاغل دارای شیفت های متعدد است که گروه های زیادی از کارمندان در ساعت های عجیب و غریب رفت و آمد می کنند ، یک سیستم کنترل دسترسی می تواند به سازماندهی هرج و مرج کمک کرده و اگر کارمندی در ساختمان نیست ، شما را در صورت عدم وجود به شما اطلاع دهد. همچنین می تواند به شما کمک کند که چه کسی برای کار حاضر شده است و چه کسی حضور پیدا نکرده است.

 

۳. اسناد و داده های حساس امن
بسیاری از مشاغل دارای اسناد یا داده هایی هستند که نباید برای همه افراد شرکت قابل دسترسی باشد. سیستم کنترل دسترسی به مشاغل اجازه می دهد تا دسترسی به مناطق خاصی را که سخت افزار یا نرم افزاری را در خود ذخیره می کنند ، محدود کند. 

 

۴– کاهش سرقت و حوادث
سیستم کنترل دسترسی به مشاغل این امکان را می دهد که فقط به کارمندان مورد تأیید یا آموزش دیده مخصوص دسترسی به مناطقی که ممکن است وسایل با ارزش یا خطرناک را در خود جای دهند ، دسترسی داشته باشد. مانند : کنترل تردد پارکینگ و کنترل دسترسی خودرو ها و افراد

 

۵. حفاظت از املاک چندگانه
یک سیستم کنترل دسترسی یکپارچه به یک کسب و کار اجازه می دهد تا به کارکنانی که نیاز به ورود به ساختمانهای متعدد یا همه ساختمان ها دارند اجازه دسترسی بدهد. 

 

۶. دیگر نگران کلیدها نباشید
وقتی کارمندی کار خود را ترک می کند و نمی تواند کلیدهای خود را پس دهد ، کار با هزینه ساخت کلیدهای جدید و حتی شاید تعویض قفل گیر کرده است. وقتی کارمند کلیدهای شرکت خود را گم می کند نیز همین امر اعمال می شود. اگر کارمند شرایط بدی داشته باشد ، این احتمال که آنها سعی می کنند دوباره وارد ساختمان شوند و صدمه وارد کنند نیز از بین می برد. 

 

با یک دستگاه کنترل تردد ، یک شرکت می تواند دسترسی کارمند را از طریق از قفل برقی درب و دستگاه کنترل دسترسی فراهم نماید یکی از پرفروش تری قفل های برقی برای این سیستم قفل الکترومغناطیسی تیک تاک می باشد

کنترل دسترسی چگونه کار می کند

1. ۱.     کنترل تردد پارکینگ دسترسی براساس خودرو را فراهم می سازد با استفاده از سیستم کنترل تردد خودرو می توان مشخص کرد چه خودرو هایی مجوز ورد به پارکینگ را دارند. 
2. ریدر برد بلند درب به یک شبکه متصل هستند. هر شخصی که نیاز به دسترسی دارد یک کد به مدارک خود پیوند خورده است و سیستم تشخیص می دهد که مجاز به حضور در ساختمان است.
 
3. افرادی که پس از ساعتها وارد ساختمان می شوند و یا در آنجا دزدی ایجاد می شود ، این نرم افزار افرادی را که به ساختمان وارد و خارج می شوند را ردیابی می کند و توانایی هشدار دادن به ناظران امنیتی ، صاحبان مشاغل و غیره را دارد.

 

 

نیازهای امنیتی و کنترل دسترسی شما

وقتی صحبت از محافظت از منزل یا محل کار و همچنین ساکنان ساختمان می شود ، کنترل دسترسی یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به آرامش خاطر است. اما ، کنترل دسترسی چیزی فراتر از فقط امکان دسترسی افراد به ساختمان شما است ، کنترل دسترسی همچنین به شما کمک می کند تا به طور موثر از داده های خود در برابر انواع مختلف متجاوز محافظت کنید و خط مشی کنترل دسترسی سازمان شماست که کدام روش برای نیازهای شما مناسب است 

 

تعدادی از کنترل تردد  وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، بسته به نیازهای امنیتی شما در محل زندگی یا محل کار شما قابل استفاده است. 

 

در زیر به طور خلاصه خلاصه ای از سه نوع اساسی سیستم کنترل دسترسی است که در اختیار شرکت شما قرار گرفته است ، بنابراین می توانید مناسب ترین گزینه برای کارهای روزمره را مشاهده کنید.

انتخاب بهترین سیستم کنترل دسترسی برای سازمان شما

همانطور که مشاهده می کنید ، وقتی نوبت به انتخاب نوع دستگاه کنترل تردد مناسب برای سازمان شما می رسد ، تعدادی از عوامل در این امر دخیل هستند. برخی از این عوامل شامل ماهیت تجارت شما ، رویه های امنیتی درون سازمان و تعداد کاربران موجود در سیستم است. 

 

مکان های تجاری با برنامه های کاربردی کوچک یا اساسی احتمالاً کنترل دسترسی اختیاری کمتر پیچیده و استفاده بهتری دارند. اگر ، با این وجود ، اطلاعات بسیار محرمانه یا حساسی بر روی سیستم عامل کسب و کار خود دارید ، یک سیستم مدیریت دسترسی یا کنترل دسترسی مبتنی بر نقش دو گزینه ای است که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید

 

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...