|
کدخبر: 197265

افزایش قیمت مسکن در امریکا رکورد زد

رشد قیمت مسکن در ایالات متحده طی ماه ژوئن همچنان ادامه داشت و سرعت آن رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

راه و مسکن افزایش قیمت مسکن در امریکا رکورد زد

رشد قیمت مسکن در ایالات متحده طی ماه ژوئن همچنان ادامه داشت و رکورد جدیدی را ثبت کرد.

موسسه "استاندارد‌اند پورز" روز سه شنبه اعلام کرد که شاخص ملی قیمت مسکن این مؤسسه در ماه ژوئن ۱۸.۶ درصد افزایش سالانه داشته است، در حالی که این رقم در ماه مه ۱۶.۸ درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، این رقم بالاترین نرخ افزایش مسکن بر اساس داده‌های بیش از ۳۰ سال گذشته محسوب می‌شود.

این سیزدهمین ماه متوالی است که قیمت‌ها افزایش پیدا کرده و سومین ماه متوالی است که در آن نرخ رشد قیمت مسکن رکورد زد. شاخص "۲۰ شهر کامپوزیت" این مؤسسه نیز شاهد رشد سالانه ۱۹.۱ درصدی بوده است، در حالی که این رقم یک ماه قبل ۱۷.۱ بود.

بر اساس برآوردهای بلومبرگ، نتایج ۲۰ شهر بسیار فراتر از پیش‌بینی تحلیلگران که افزایش سالانه ۱۸.۶ درصدی را انتظار داشتند، بوده است.

کریگ لازارا، مدیرعامل و سرپرست بخش استراتژی جهانی سرمایه‌ گذاری در مؤسسه شاخص‌های دو جونز اس‌اند پی، در یک بیانیه مطبوعاتی در این باره گفت: طی چند ماه گذشته نه تنها افزایش سطح قیمت رخ داده است بلکه تداوم افزایش در سراسر این کشور غیر معمول بوده است.

بر اساس این گزارش، در ماه ژوئن، قیمت مسکن در همه این ۲۰ شهر افزایش یافت و در ۱۲ ماهه منتهی به ماه ژوئن این شهرها بیشتر از ۱۲ ماه منتهی به ماه مه افزایش (قیمت مسکن) را شاهد بودند.

لازارا در ادامه گفت: مانند شاخص ملی کامپوزیت و هر دو شاخص ۲۰ شهر، قیمت مسکن در ۱۹ شهر از ۲۰ شهر ما (همه به جز شیکاگو) درحال‌حاضر به بالاترین حد خود رسیده است.

علیرغم این روند صعودی، اقتصاددانان انتظار دارند که رشد قیمت مسکن در این کشور کند شود چرا که پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال تعداد مسکن بیشتری برای متقاضیان خرید خانه وجود داشته باشد.

با این حال، این تغییر هنوز در داده‌های Case-Shiller منعکس نشده است چرا که داده‌ها از شرایط فعلی عقب هستند و میانگین سه ماهه را نشان می‌دهند.

هفته گذشته، انجمن ملی املاک و مستغلات امریکا (NAR) گزارش داد که متوسط قیمت برای انواع مسکن در ماه ژوئیه ۳۵۹۹۰۰ دلار بوده است که ۱۷.۸ درصد افزایش داشته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...