|
کدخبر: 148075

عجله مالکان مسکن برای فروش املاک

وضعیت بازار مسکن از نظر تعداد خریدار و فروشنده در مناطق مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

راه و مسکن عجله مالکان مسکن برای فروش املاک

نتایج بررسی‌های میدانی از وضعیت بازار مسکن از یک تغییر رفتار بین دو بازیگر اصلی این بازار حکایت دارد. بخش قابل‌توجهی از خریداران و فروشندگان دو جبهه نقل و انتقال در بازار مسکن طی ماه‌های گذشته تغییر رفتار داشتند.

نتیجه بررسی میدانی از برخی واسطه‌های ملکی نشان می‌دهد تعداد زیادی از خریداران و فروشندگان تصمیم خود را تغییر دادند و این تغییر رفتار طی دو ماه گذشته رخ داده است.

به گفته بسیاری از واسطه‌های ملکی در مناطق مختلف پایتخت، تا بیش از دو ماه گذشته بسیاری از فروشندگان عجله زیادی برای فروش ملک خود نداشتند و در مقابل بسیاری از خریداران به‌دلیل افزایش انتظارات تورمی و رشد ادامه‌دار قیمت مسکن تلاش می‌کردند تا ملکی متناسب با بودجه خود خریداری کنند.

برخی واسطه‌های ملکی در مناطق پرمعامله شهر تهران معتقدند طی دو ماه گذشته این معادله تغییر کرده است. بنا به اظهارات آنها، درحال‌حاضر به‌واسطه کاهش انتظارات تورمی و توقف روند صعودی قیمت مسکن بسیاری از فروشندگان فروشنده‌تر شدند و در مقابل بسیاری از خریدارانی که تا دو ماه گذشته برای خرید ملک تعجیل می‌کردند، به امید تداوم کاهش قیمت مسکن همچنان تمایل زیادی برای خرید ندارند.

کاهش انتظارات تورمی به واسطه تثبیت قیمت در بازارهای موازی از جمله طلا در کنار تحولات سیاسی بین‌المللی یا به عبارتی کاهش ریسک‌های غیراقتصادی، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داده تا به استناد آمارهای رسمی حتی در ماه گذشته تورم منفی را تجربه کند.

همین موضوع باعث شده تا بسیاری از خریداران همچنان برای خرید دست نگه دارند و در مقابل بسیاری از فروشندگان به‌ویژه فروشندگانی که نیاز به نقدینگی دارند، برای فروش ملک خود تخفیف بیشتری قائل شوند. البته این موضوع برای تمام خریداران و فروشندگان صادق نیست، بلکه نتیجه بررسی‌های میدانی از وضعیت کلی بازار در برخی مناطق تهران برگرفته از اظهارات برخی واسطه‌های ملکی است.

منبع: ایران جیب
 • ناشناس ارسالی در

  جوسازی ممنوع خریداری وجودنداردیعنی عملان قدینگی به سویی میرودکه دولت آن راجمع میک ندوجایگاه ریال صعودمیکندخریداری عملا وجو دنداردنه مسکن نه خودروونه سکه وارزتادلتا ن بخواهدفروشنده هست

 • ناشناس ارسالی در

  خاک برسرتون که بااین اخبارذوق میکنین خانه بایدقیمتش ریزش کنه وبه یک چهارم بر سه تامردم عادی بتونن خریدکنن

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا خیلی خانه گرون شده ای کاش کاهش پیداکنه همه مستاجرها خونه بخرن

 • ناشناس ارسالی در

  قیمت مسکن سال آینده حدود شهریور یک هشتم می شود حق دارند فروشندگان عجله کنند

 • محمد ارسالی در

  نقد ینگی به سمت بورس بعد از بهمن ماه

 • حسن ارسالی در

  سالی دیگه با بودجه ای که بستن ۴۰ درصد تورم داریم حالا این ۴۰ درصد از مصالح ساختمانی گرفته تا دستمزد کارگر و هزینه حمل و نقل حالا فکر کنید که خونه چند میشه و اجاره خونه جقدر بالا میره

  • ناشناس ارسالی در

   دلال عوضی اگه کنارم بودی بادستام خفت میک ردم

 • ناشناس ارسالی در

  با توجه به افزایش چند برابری نرخ ارز و ب ه ما ات آن مسکن و مصالح مربوط به آن بالا نرفته شما فکر میکنید سیمان یا شن و ماسه ویا آجر چند برابر شده با توجه به نرخ ار ز که از سه تومان شده الان حدود ۲۲ تومان. ما همه خواستار افت شدید خانه و سایر کالا و وسایل در ایرانین ام بعید به نظر می رس ه افت فاحشی داشته باشیم

ارسال نظر