|
کدخبر: 133190

طرح بیماریابی محله‌محور آغاز می‌شود

وزیر بهداشت از آغاز طرح بیماریابی محله محور از تاریخ بیستم آبان خبر داد.

دیگر رسانه99 طرح بیماریابی محله‌محور آغاز می‌شود

سعید نمکی وزیر بهداشت در  پنجمین اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به موفقیت وزارت بهداشت و همکاری مردم در مهار موج اول کرونا در کشور اظهار داشت: در آن دوران ما نگران دو مسئه بودیم و از دو چیز رنج بردیم، یک رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و دوم مضیقه مالی دانشگاه‌های علوم پزشکی.

وی ادامه داد: از طرفی با فشار مالی و اقتصادی در شرایطی که میزان تست های تشخیصی را از ۱۲۰۰ به ۲۵۰۰۰ هزار تست رسیده بود مجموعه وزارت بهداشت با شرایط ویژه مالی مواجه شد و از طرف دیگر فقط ۳۰ درصد از منابع مورد توافق را دریافت کرده بودیم.

وزیر بهداشت گفت: این این شرایط در جلسه‌ای که با حضور ر مقام معظم رهبری و ئیس جمهور و برگزار شد ایشان برای تامین اعتبارات و تامین نیروی انسانی و موارد باقی مانده سهم صندوق توسعه ملی دستوراتی را صادر کردند و تاکید داشتند که وزارت بهداشت باید محور اقناع همگانی باشد و برای اجرای مصوبات ستاد ملی قرارگاهی را ایجاد کند، یکی دیگر از دستورات این بود که بتوانیم با حرکت جهادی محله‌محور بیماریابی زودرس و قرنطینه به موقع را اجرا کنیم.

نمیک افزود: در این راستا طرحی با کمک بسیج جامعه پزشکی، هلال احمر و سازمان‌های مردم نهاد آماده شد و از تاریخ بیستم این حرکت محله محور و خانواده محور را آغاز خواهیم کرد.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...