کدخبر: 49724

نوبخت خبر داد؛

اعطای اعتبار لازم برای پرداخت مطالبات معلمان

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در حال دریافت ۲۱۰۰ میلیارد تومان منابع جدید از بانک مرکزی هستیم تا آموزش و پرورش با این منابع بتواند بدهی‌ها و مطالبات فرهنگیان را بپردازد.

گسترش‌نیوز: محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به مطالبات فرهنگیان اظهارکرد: در سال گذشته اعتبارات مربوط به آموزش و پرورش بالغ بر ۱۰۷ درصد پرداخت شد، آن هم با عنایت به اینکه متأسفانه منابع بودجه در حد ۹۱ درصد تحقق پیدا کرد اما برخی از دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش به علت اهمیت موضوع و ضرورتی که داشت، ۱۰۷ درصد تحقق پیدا کرد.

وی گفت: در هفته گذشته دوباره نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان که با وجود پرداخت ۱۰۷ درصدی امکان پرداخت برخی بدهی‌ها ایجاد نشده بود به آموزش و پرورش پرداخت شد. برای امروز و فردا تا سقف ۲،۱۰۰ میلیارد تومان منابع جدیدی که ما از سال گذشته از بانک مرکزی در حال دریافت هستیم را باز به آموزش و پرورش در حد نیازش پرداخت خواهیم کرد.

نوبخت افزود: امیدوارم قبل از هفته معلم، آموزش و پرورش با منابعی که در اختیارش قرار می‌گیرد، همه بدهی‌های فرهنگیان شریف را پرداخت کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت بدون افزایش چهارصد هزار تومانی پرداخت خواهد شد، تاکید کرد: با توجه به مصوبه مجلس لازم است برای همه کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان حکم جدید صادر شود و پرداخت‌های سال جدید بر اساس احکام جدید انجام شود، اما چون برخی دستگاه‌ها موفق نشدند همه احکام را صادر کنند، ما در تخصیص بودجه و پرداخت حقوق شاغلان و کارکنان گفتیم اگر احکام هم صادر نشده است، چون این رقم ثابت است حتماً باید این ماه پرداخت شود.

وی بیان کرد: باید در ماه جاری برای همه کارکنان دولت اعم از شاغل و بازنشسته حتماً چهارصد هزار تومان افزایش حقوق محسوب شود و اگر موردی پرداخت نشده حتماً باید انجام شود چرا که آنچه ما به خزانه تخصیص دادیم با احتساب چهارصد هزار تومان بوده است.

نوبخت در پایان خاطرنشان کرد: بعد از اینکه حکم صادر شد، برای بخش قابل توجهی از کارکنان دولت که باید بیش از چهارصد هزار تومان افزایش داشته باشند، حتماً این موضوع در ماه آینده جبران می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر