کدخبر: 107179

آخرین وضعیت بازار خودرو امروز (۹۹/۰۴/۰۹)

در حالی که نمایشگاه‌داران از نبود مشتری مینالند، خریداران معدود در بازار از افزایش قابل توجه قیمت‌ها در بازار گلایه دارند.

خودرو آخرین وضعیت بازار خودرو امروز (۹۹/۰۴/۰۹)

 در حالی که طرح‌های متعددی با هدف ایجاد آرامش در بازار خودرو اجرایی شده است که از آن جمله می‌توان به رشد نرخ کارخانه‌ای خودرو ها و اجرای طرح قرعه کشی از میان متقاضیان اشاره کرد اما نرخ ا در بازار آزاد به رغم پایین بودن قابل توجه خرید و فروش با روندی رو به افزیش روبه‌رو هستند.

یکی از نمایشگاه داراندرباره وضعیت بازار خودرو می‎گوید: خریدار واقعی و مصرف‌کننده واقعی چندانی در بازار نیست و اغلب کسانی که در بازار به دنبال خرید خودرو هستند؛ غالبا سرمایه گذارانی هستند که با هدف حفظ قدرت خرید پول خود وارد میدان شده‌اند.

 بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از هشتاد درصد از خریداران حاضر در بازار را نه مصرف‌کنندگان که سرمایه‌گذاران تشکیل می‌دهند. ورود سرمایه‌های سرگردان به بازار و خرید خودرو با هدف فروش آن به نرخ بالاتر یکی زا دلایلی است که به بحران بازار خودرو دامن زده است.

سمند EF۷ دوگانه‌سوز امروز به نرخ ۱۶۲ میلیون تومان، پراید ۱۳۱به نرخ ۸۶ میلیون تومان و تیبا ۲ هم ۹۱ میلیون تومان در آگهی‌های اعلامی نرخ خورد. تیبا معمولی ۸۷ میلیون تومان و پژو پارس ۱۵۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

امروز در بازار ۲۰۶ تیپ ۲ که دو هفته پیش ۱۱۸ تا ۱۱۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد به نرخ ۱۳۸ میلیون تومان فایل شد و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز در آگهی‌های اعلامی به نرخ ۱۷۰ میلیون تومان رسید. این خودرو هفته گذشته ۱۵۵ میلیون تومان بود.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
  • n.j ارسالی در

    ریس جمهور محترم به فکر درصد افزایش اجاره مسکن که از جیب مردم هستش نباشند بلکه تدبیری بر اوضاع نابسامانی افزایش اقلام مصرفی وحیاتی مردم باشند که اساس افزایش وگرانی خود دولت بوده وهستش از جیب خود دولت ببخشند از جیب مردم در مقابل گرانی های سر سام اور وخم شدن کمر مردم وشرمساری مقابل فرزندان وخانواده خودچاره ای بیاندیشند در حالی که موجبات افزایشی تمامی اقلام خود دولت بوده وهستش

ارسال نظر