کدخبر: 101922

قیمت جدید ۸ محصول ایران خودرو اعلام شد + جدول

‌در راستای تعیین نرخ جدید محصولات شرکت‌های خودروساز از سوی شورای رقابت، این شورا نرخ جدید ۸ محصول ایران خودرو را ابلاغ کرد. بر این اساس نرخ دنا ۸۲ میلیون تومان و هایما S۵ معادل ۲۲۳ میلیون تومان و پژو پارس اتوماتیک ۱۰۵ میلیون تومان تعیین شده است.

خودرو قیمت جدید ۸ محصول ایران خودرو اعلام شد + جدول

در راستای تعیین نرخ جدید محصولات شرکت‌های خودروساز از سوی شورای رقابت، این شورا نرخ جدید ۸ محصول ایران خودرو را ابلاغ کرد. بر این اساس نرخ دنا ۸۲ میلیون تومان و هایما S۵ معادل ۲۲۳ میلیون تومان و پژو پارس اتوماتیک ۱۰۵ میلیون تومان تعیین شده است.

به دنبال تعیین نرخ محصولات ایران خودرو و سایپا بر اساس دستورالعمل مصوب شورای رقابت، نرخ جدید ۸ محصول ایران خودرو با افزایش ۴ تا ۴۸ درصدی از سوی شورا به این خودروساز ابلاغ شد. بر این اساس، نرخ هر دستگاه پژو پارس اتوماتیک TU۵ با رشد ۳۲ درصدی معادل ۱۰۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است. همچنین نرخ هایما توربو S۵ با بیشترین رشد نرخ (۴۸ درصد) معادل ۲۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت دنا پلاس نیز کمترین میزان رشد را داشته و با افزایش ۴ درصدی، معادل ۹۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

این محصولات تا پیش از این مشمول قیمت‌گذاری شورای رقابت نبودند و نرخ آنها مستقیماً توسط خودروساز تعیین می‌شد.

تجربه نشان داده قیمت‌های ابلاغی شورای رقابت از سوی خودروسازان مورد بازنگری قرار می‌گیرد و هزینه هایی مانند بیمه، مالیات و شماره‌گذاری به آن اضافه می‌شود.

جدول-قیمت

 

منبع: اقتصاد نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    آخر ما نفهمیدیم کی به کیه نرخ چجوری مشخص میشه با دلار با تورم با طلا محاسبه میشه با ماست با دوغه

ارسال نظر