کدخبر: 101572 شروین اشیدری

اختصاصی گسترش‌نیوز:

همه چیز درباره قرعه کشی ایران خودرو و سایپا + جزئیات فروش های بعدی

مدتی است که وضعیت بازار خودرو و همچنین فروش محصولات توسط خودروسازان دستخوش تغییراتی شده است.

خودرو همه چیز درباره قرعه کشی ایران خودرو و سایپا + جزئیات فروش های بعدی

یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که گرفته شد، انجام فروش فوق العاده توسط دو خودروساز ایران خودرو و سایپا بود. این فروش فوق العاده از روز عید فطر ۹۹ کلید خودرو و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد. در همین هنگام یک سری تغییرات نیز به صورت لحظه‌ای در شیوه ثبت‌نام ایجاد شد هرچند که برخی از افراد انتقاداتی نیز به آنها داشتند. پیش از شروع ثبت‌نام‌ها قرار بر این بود که نیمی از مبلغ خودرو توسط مشتریان واریز شود و در صورت برنده شدن در قرعه‌کشی تکمیل وجه صورت گیرد. در غیر این صورت مبلغ واریز شده ظرف مدت یک هفته به‌دست مشتریان خواهد رسید البته به این مبلغ سود اختصاص داده نمی‌شد.

انتقادات قبل و بعد از تصمیم حذف واریز وجه

انتقادات زیادی به این مسئله وارد بود و برای مردم نیز این سوال مطرح می‌شد که مبالغی که واریز می‌کنند کجا می‌رود و چرا سودی به آنها تعلق نمی‌گیرد. در همین هنگام و پیش از استارت فروش فوق‌العاده سرپرست وزارت صمت شرط واریز مبلغ را برداشت. اما با این حال بعد از این نیز یک سری انتقادات مطرح شد که به دلیل تصمیم گرفته شده همه افراد سعی می‌کنند خودرو ثبت نام کنند و شاید دلالان نیز وارد این قضیه شوند.

 با تمام این تفاسیر کسانی که در قرعه‌کشی برنده خواهند شد فقط ملزم به تکمیل وجه هستند. آنطور که اعلام شده آخرین مهلت ثبت نام محصولات ایران خودرو و سایپا روز چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه است و متقاضیان تا این تاریخ فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. قرعه‌کشی نیز احتمالا بلافاصله و پس از اتمام زمان ثبت‌نام انجام خواهد شد. به نظر می‌رسد که این کار در روزهای ۱۵ یا ۱۶ خرداد صورت گیرد و نتایج نیز ظرف ۴۸ ساعت به برندگان اعلام شود. هر فردی که نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده یک کد قرعه کشی دارد و در صورت برنده شدن از طریق پیامک به آنها اطلاع داده می‌شود.

قرعه کشی خودرو فقط در ایران انجام شده است؟

اما یکی از سوالاتی که این روزها ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود کرده این است که قرعه کشی خودرو فقط در ایران انجام شده است؟ کشور دیگری در دنیا وجود دارد که چنین کاری را انجام داده باشد. برای یافتن پاسخ این پرسش گفت‌وگویی توسط گسترش‌نیوز با حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو ترتیب دادیم. سنجری در پاسخ به این پرسش گفت: تجربه‌ای از قرعه‌کشی خودرو در دهه ۷۰ در کشور لهستان وجود دارد. کشوری که شرایط تولید و عرضه خودرو در آن خوب نبود. خودروی فیات را در آن زمان از طریق قرعه‌کشی به مردم واگذار می‌کردند. واقعیت این است که بنده خیلی موافق قرعه‌کشی نیستم زیرا تقاضاهای غیر واقعی را عملا تحریک می‌کند. حتی اگر خودرویی هم نخواهم و نیازی به آن نداشته باشم تحریک می‌شوم که در قرعه‌کشی ثبت‌نام کنم و شاید به صورت شانسی برنده شوم.

آخرین اطلاعیه خودروسازان درباره قرعه‌کشی

ایران خودرو و سایپا روز گذشته اطلاعیه‌ای نیز در خصوص روند قرعه‌کشی منتشر کردند. یکی از مهم‌ترین نکات آن در خصوص زمان واریز وجه بعد از برنده شدن در قرعه‌کشی بود. در ادامه جزییات کامل را می‌خوانید:

۱- جهت اطمینان‌بخشی به افکار عمومی در صحت و دقت قرعه‌کشی، نهادهای نظارتی و رسانه‌ها در تمامی مراحل قرعه‌کشی، حضور خواهند داشت.

۲- بلافاصله پس از اتمام فرآیند قرعه‌کشی، اطلاع‌رسانی لازم در سایت هر یک از خودروسازان به تفکیک خودرو انجام خواهد شد.

۳- متقاضیان مکلفند ظرف ۴۸ ساعت پس از اعلام منتخبان از سوی خودروسازان، نسبت به تکمیل وجه اقدام نمایند؛ ضمن اینکه در صورت عدم واریز وجه، اسامی نفرات جایگزین از محل رزرو، توسط خودروساز و با تایید دستگاههای نظارتی اعلام می‌گردد.

۴- صرفاً سند فروش خودرو از سوی خودروساز، با درج عبارت «ترهین یکساله در فروش فوق‌العاده»، به خریداران تحویل و شناسنامه مالکیت خودرو (برگ سبز) از سوی پلیس راهور تحویل خودروساز گردیده که پس از اتمام دوران ترهین، از سوی خودروسازان، تحویل خریدار خواهد شد.

۵- با توجه به مفاد قرارداد فروش؛ امکان فروش وکالتی خودروهای ثبت‌نامی از سوی متقاضیان در دوران ترهین وجود نخواهد داشت.

۶- متقاضیانی که ظرف ۳۶ ماه گذشته از خودروسازان، خودرو خریداری کرده یا پلاک فعال داشته باشند، از فهرست قرعه‌کشی حذف خواهند شد.

پاسخ به برخی سوالات توسط ایران خودرو

در این میان سوالات گوناگونی ذهن بسیاری از متقاضیان را درگیر کرده بود و پاسخ درستی نیز نداشتند اما ایران خودرو به یک سری از آنها طی یک خبر کوتاه پاسخ داد. از جمله مهم‌ترین سوال‌ها با پاسخ آنها در ادامه این خبر آورده شده است.

 ‍- مشتری باید به طور فیزیکی به نمایندگی مراجعه کند؟

خیر، ثبت نام صرفا از طریق سایت فروش اینترنتی به نشانی esale.ikco.ir است و لزومی برای مراجعه به نمایندگی وجود ندارد.

-آیا امکان ثبت نام برای افرادی که فک پلاک کرده اما سند خودرو را منتقل نکرده باشند وجود دارد؟

ملاک کنترل در ثبت نام داشتن پلاک فعال مربوط به اطلاعاتی است که در این هفته از راهور ناجا دریافت می‌شود.

-کسانی که از فروش‌های قبلی انصراف داده باشند شرایط ثبت نام را دارند؟

اگر در ۳۶ ماه اخیر ثبت نامی انجام نداده، یا خودرویی تحویل نگرفته باشد و پلاک فعال نداشته باشد امکان ثبت نام وجود دارد.

-زمان تحویل خودرو ۹۰ روز تعیین شده است، آیا منظور ۹۰ روز کاری است؟

خیر زمان تحویل گذشت ۹۰ روز با احتساب ایام تعطیل است.

-اگر مشتری تا ۷خرداد موفق به ثبت اطلاعات و احراز هویت نشود تکلیف چیست؟

امکان ثبت اطلاعات و احراز هویت (پیش ثبت نام) تا ۱۴ خرداد وجود دارد.

-مشتریانی که دارای خودروی سنگین باری و تجاری هستند امکان ثبت نام دارند؟

ملاک فعال بودن پلاک است اگر تصمیم دیگری اتخاذ شود اطلاع رسانی خواهد شد.

با توجه به این که هر دو خودروساز از یک سری دستورات مشخص پیروی می‌کنند به نظر می‌رسد که پاسخ سایپا نیز به سوالات ذکر شده در بالا مشابه باشد.

سه روش فروش خودرو در ۹۹

مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت هفته گذشته گفت: طبق طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو از این به بعد سه روش فروش خودرو در کشور خواهیم داشت. سه روش فروش خودرو شامل «فروش فوق العاده»، «پیش فروش خودرو و تحویل تا یک سال» و «مشارکت در تولید» است.

وی همچنین اعلام کرد: چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده تا پایان سال خواهیم داشت.

بنابراین اگر در قرعه‌کشی فعلی خودرو که در حال انجام است برنده نشدید این امکان وجود دارد که در مراحل بعدی فروش فوق‌العاده ثبت‌نام داشته باشید.

لازم به ذکر است که اخیرا طی جلسه‌ای که کمیته خودرو تشکیل داده اعلام شده است که پیش فروش یکساله خودرو نیز از همین هفته آغاز می‌شود. این جلسه با حضور سرپرست وزارت صمت، دستگاههای نظارتی از جمله دادستانی کل کشور، سازمان بازرسی کل کشور، پلیس راهور ناجا و خودروسازان برگزار شد. بر اساس مصوبات کمیته خودرو، مقرر شد تا پیش‌فروش یکساله ۷۵ هزار دستگاه خودرو از سوی خودروسازان آغاز شود. در عین حال، از هفته آینده تحویل ۲۲ هزار دستگاه خودرو نیز از سوی خودروسازان صورت خواهد گرفت.

در این جلسه همچنین تصمیمات مشخصی برای بهبود فرآیند پیش‌فروش خودرو از سوی کمیته خودرو اتخاذ گردید که جزییات، در قالب اطلاعیه رسمی خودروسازان منتشر خواهد شد.

 • سبحان ارسالی در

  سلام من دوتاش باهم امروز ثبت نام کردم مشکلی نداره؟

  • ناشناس ارسالی در

   اولویت را بزارین برا خانواده ای که تاحالا موفق به دریافت ماشین در طول سال نشدند یا اصلا ندارن

  • سیدمصطفی ارسالی در

   یکی از شرایطی که در ثبت نام پذیرفتید اینه که همزمان در هر دو شرکت نکنید
   در غیر این صورت هر دو باطل و جریمه هم خواهید شد که احتمالا محرومیت از شرکت در فروش‌های بعدیه

  • ناشناس ارسالی در

   دگه یه گروه دلال داشتیم الان اکثریت شدن دلال پول ندارن فقط ثبت نام میکنن برین دیوار نگاه کنید میفهمید فقط اون عده ای که مصرف کننده واقعی هستن باید منتظر شانس باشن کجای دنیا برای ماشین دادن قزعه کشی میکنن ؟!!!

 • مهین ش ارسالی در

  این نو فهمیدم همسرم معلم بازنشسته‌۳۰ سال خدمت‌صادقانه و خدمت به هموطنانم که اکثرن در روستاها دور افتاده که حتما با تبرو چاقو باید به آنجا میرفت چون چندتا از معلمارو گرگ حمله کرده بود الان کرایه نشینیم با حقوق اندک و شرمنده بچه‌ها فقط خدارو داریم خدایا خودت کمکمون کن

  • ناشناس ارسالی در

   شما خودتون جواب خودتون را دادید،،صادقانه،، اینجا که دیگه کسی کار صادقانه نمیکنه ، کار صادقانه ماله پیش از انقلاب بود.

  • عمار ارسالی در

   مثل اینکه شما خیلی دلبسته پیش از انقلاب هستین

 • محمد ارسالی در

  لطفا هر بار پیش فروش دارید قیمت را از قبل پایینتر بیاورید که دوباره دلالان به فکر احتکار نباشند و تمام قوم و خویش خود را ثبت نام کنند

  • Cactos ارسالی در

   قبل از سال ۸۵ همه خوب بودیم الان فقط به دنبال راههای کلاه برداری هستیم. خودروساز ماشین ۱۲ میلیونی رو میده ۱۲۰ میلیون بعد میگه دلال گران کرد
   همه هفت خط شدیم ......

 • Himan ارسالی در

  سلام ببخشید از کجا باید ببینیم که تو قرعه کشی انتخاب شدیم؟

 • مجید ارسالی در

  بنظرم ایرانخودرو و سایپا تولیدو جمع کنند بیشتر به نفع مردمه بجاش گمرک رو بردارن ماشین های خارجی ارزون رو وارد کنن اکثر شرکتای توزیع کنندشون هم فروش اقساطی دارن بسه هر چی این دوتا شرکت توهین کردن به مردم تولید به چه قیمت؟

 • حسن ارسالی در

  سلام
  فرصت 48 ساعته برای واریز وجه خودرو زمان کمی است برندگانی که قشر ضعیف باشند باید طلا وسهام بفروشند با این زمان کم قبل مشخص شدن نتایج همه باید اقدام به فروش کنند لطفا زمان را به یک هفته افزایش دهید

 • واحد چکاو ارسالی در

  ثبت نام قرعه کشی

 • ناشناس ارسالی در

  بابا اینا مردمو کلا مسخره کردن شما همین الانشم موندن توش خوبه ماشینای آنچنانی درست نکردین ماشینهایی که شما درست میکنید از ده بار رده خارج ولی با چ منتی ب مردم میدین بعد ی جوری حرف می‌زنید انگار چ کارایی کردین

 • ناشناس ارسالی در

  خاک تو سره مردم ببین حقد حقیریم که چه موسولینی داریم همه دروغ و دزد

 • ناشناس ارسالی در

  لهستان دهه ۷۰ را با الانه ایران یکی حساب میکنید؟ لهستانی که آنزمان کمونیستی بود را با ایران اسلامی؟ چرا با الانه همون لهستان مقایسه نمیکنید؟ تمام کارهای منفی را در جهان کردید سرمشق کارهایتان ، از گرونی تا پارتی بازی تا به دلخواه کم کردن سرعت اینترنت.

 • منیژه ارسالی در

  با سلام لطفا بفرمایید بعد از قرعه کشی ما دقیقا چه مبلغی را بابت پژو پارس تیو فایو باید تهیه کنیم همون ۷۹ میلیون هست یا نه؟؟

  • ف جلیلوند ارسالی در

   سلام میشه چنانچه در قرعه کشی برنده شدیم مهلت پرداخت رو از دو روز حداقل یک هفته افزایش بدید،اخه کی تو حسابش مثلا هفتاد ،هشتاد ملیون نقد داره،غیر از پولدارا،تو رو خدا یه فکری بکنین تا خداقل یکی مث من ک تا کنون هیچ ماشیتی نداشتم بتوننم از رو شانسم شده یکی تهیه کنم

 • ناشناس ارسالی در

  باز کردن گمرک برای زمان محدود با سود گمرکی کم برای واردات اتومبیل های خارجی غیر لوکس و ارزان قیمت با سرمایه بخش خصوصی جهت کاستن از التهاب بازار خودرو یک راهکار مناسب بنظر میرسد

 • یانا ارسالی در

  من ی فرهنگی ام برا رفتن سر کلاسم حتی ی پراید هم ندارم تا اومدیم با وام وهزار جور بدبختی پول خرید پرابد جور کردیم پراید شد قیمت پرادو تکلیف ما جیه

 • ناشناس ارسالی در

  سلام من تو سایت ثبت نام کردم ولی کدقرعه کشی دریافت نکردم باید چیکارکنم

  • Mehdi ارسالی در

   اگه زمان انتقال وجه به یک هفته افزایش یابد خیلی خوب میشه و اینطوری قشر ضعیف که تو قرعه کشی برنده شدن حداقلش میتونن جور کنن
   ۲روز واقعا کمه.باز واسه پولدارا خوب میشه

  • s ارسالی در

   باید دوباره نام کابری و رمز عبور رو وارد کنید قسمت وضعیت فروش فوق العاده برین اگه کد قرعه کشی بود که هیچ اگه نبود دوباره انتخاب خودرو راانجام بدین

 • ناشناس ارسالی در

  مدت 48ساعت برای تکمیل موجودی واقعا کم است حداقل یک هفته فرصت بدهید لطفا

 • ناشناس ارسالی در

  لطفا زمان واریز وجه حداقل یک هفته باشه 48ساعت خیلی کمه در صورت تصویب اطلاع رسانی کنید

 • رضا ارسالی در

  سلام تو سایت سایپا ثبت نام کردم ولی کد قرعه کشی برام ارسال نشده . بایستی از کجا پی گیری کنم . هیچ کس هم پاسخگو نیست . این چه وضعی . چرا این همه سرکار بودن و دوندگی الکی .

  • ناشناس ارسالی در

   قرعه کشی هنوز نشده که کد برات بیاد خوش شانس؟ تودیگه کی هستی،مال کجایی

 • ناشناس ارسالی در

  بنده ازقشرضعیفم میخام وام بگیرم قراضه ماشینموبفروشم تاوجه نقدجورکنم اگربرنده نشم فاجعه است پس حماقت نمیکنم اینجوری یعنی ناک اوت کردن من وهزاران نفرامثال من ،پس اگر نیت شما کمک به مردمه پس چرا فرصت اینکارارابعدازقرعه کشی نمیدهین وزمان واریز وجه نقدوبیشتر نمیکنین تا مجبورنشم به دلال بفروشم ،فدای دارین

 • احمد ارسالی در

  چطوری میشه از قرعه کشی شرکت سایپا انصراف داد؟

 • برکت خدمتی ارسالی در

  برای واریز وجه۴۸ساعت فقط برای دلال وپولدار خوبه که پول در دست داره وقت واریز را بیشتر کنید

 • مینا ارسالی در

  باسلام وقت بخیرکسانی که ماشین دارن ولی الان به اسم خانوماشون ماشین ثبت نام میکنن وحق ماراکه ماشین نداریم راضایع میکنن چی میشه

 • ش ارسالی در

  فرصت پرداخت وجه را بیشتر کنید چون مردم نمیدونند که حتما برنده میشند یانه

 • ناشناس ارسالی در

  اگر واقعا نیت شما خیره بایستی به ما فرصت حداقل دو ماهه بدهید در غیر این صورت لطف کردن به دلال وافراد سودجواست ما که زیر خط فقریم همیشه لنگ می زنیم

 • نقی ارسالی در

  همه مردم رو گیر اوردین شاشیدم تو ماشیناتون، شاشیدم تو دهنتون ،انشالله وزیر صنعت سرطان خون بگیره و همگی به دردی بی درمان مبتلا بشید که کار به اینجا کشیده، من ارزوی ماشینو بگور خواهم برد خداوندا همه اینهارا در قهر جهنم جای بده

 • علی ارسالی در

  ثبت نام کردیم کد قرعه کشی نتونستیم بگیریم جواب نمیده چکارباید کنیم

 • حسین ارسالی در

  سلام‌‌لطفازمان‌48ساعت‌رابیشترکنیدکه‌بتونیم‌پول‌جورکنیم

 • چه فرقی می‌کنه ، یک ایرانی ارسالی در

  خب داداش شما که قصد دارید خودرو رو سه ماهه تحویل بدید البته اگر سه ماه نشه شش ماه ، خب یه لطف بکنید دو روز رو هم بکنید یک هفته خدا بده برکت ، واقعا واسه مردم ایران باید تاسف خورد

 • ناشناس ارسالی در

  😐😐😐😐😐✌✌✌✌

 • سلام لطفا اگه میشه پیش پرداخت روبگیرید مابقی پول روهم موقع تحویل خودرو ارسالی در

  اگه میشه پیش پرداخت روبگیرید مابقی پول روهم موقع تحویل خودرو

 • محمد ارسالی در

  سلام.ببخشید در مورد قیمت ها و چگونگی پرداخت مبلغ کسی اطلاع داره؟
  ممنون میشم جواب بدید.

 • رباب ارسالی در

  من ثبت نام کردم تا آخرش ولی کد قرعه کشی نیومد الان چیکارکنم که کدو دریافت کنم؟

  • رهبر ارسالی در

   برا منم همین الان کد قرعه کشی اومد

 • ناشناس ارسالی در

  قرعه کشی چجوری انجام میشه

 • جلیل ارسالی در

  بنظرمن اگه کل مبلغ اول میگرفتن بهتربودچون این همه ثبت نام نمیکردن الان چون بی پول بوده ازهرخانواده۵نفرثبت نام کردن میگن اگه اسممان درآمدبامبلغی سهمیه مان رامیفروشیم

 • حسن ارسالی در

  سلام لطفا مدت واریز مبلغ را به یک هفته بگذارید ممنون میشم

 • ناشناس ارسالی در

  بعد قرعه کشی مبلغ رو چگونه دریافت میکنید؟یکجا؟یا طی این ۹۰روز؟

 • ali ارسالی در

  باسلام زمان پرداخت وجه خیلی کمه قشر متوسط تو این فرست نمیتونن پول جور کنن و از قبل هم نمیشه جور کردبا فروش چون نمیدونیم اسممون در میاد یا نه

 • ماریا ارسالی در

  سلام میشه تاریخ واریز رو به یک هفته افزایش بدید ۲ روز واقعا کمه؛این شیوه باز هم به نفع قشر غنی میشه نه ضعیف🙏🏽

 • ناشناس ارسالی در

  سلام
  اگر فردی در قرعه کشی برنده بشه بعد نتونه پول رو بده و به فرد جایگزین میرسه که شرکت انتخاب میکنه.
  آیا اون فرد میتونه باز توی قرعه کشی بعدی شرکت کنه یا باید سه سال صبر کنه؟

 • احمد ارسالی در

  بنظرم بعداز انجام قرعه کشی کسی که اسمش دراومد نصف مبلغ رو بده نصف دیگه مبلغ موقع تحویل بده این طوری خیلی خیلی بهتره؛

 • ستاره ارسالی در

  سلام میشه بگیدقرعه کشی کی انجام میشه

 • مهدی ارسالی در

  به خدا ما چند سال ماشین نداریم خدا رو خوش نمی آید برنده نشیم

 • امید ارسالی در

  واقعا اینگونه فروش جای تاسف داره😔

 • پیمان ارسالی در

  مبلغ رو باید نصفش بعد قرعه کشی داد نصفش بعد تحویل؟

 • سلام معصومه واو ارسالی در

  خواهشا پراید رو هم جزءلیست فروش بزارید خیلیهاپولشون به این وضع نمیرسه من خودم اندازه خرید یک پراید هزینه دارم بااین موقعیت بد اقتصادی از کجابیاریم 50به بالا واریز کنیم

 • معصومه ارسالی در

  پراید روهم جزءلیست خوروها قراربدید اکثر مردم مثل خودمن قشر ضعیف هستن بیشتر از هزینه پراید جور کردنش واقعا مشکل نداریم

 • ناشناس ارسالی در

  پراید رو جزءلیست قرار بدید مردم ندارن مدل بالا بخرن ماکارگریم ومستاجر از کجابیاریم

 • شاپور ارسالی در

  سلام لطفا پول واریزی را یکجا نگیرید لااقل در دو قسط بگیرین که مصرف کننده واقعی بتونه ماشین بگیره والا بازم دلال ها میگیرن

 • میلاد ارسالی در

  من تا آخر ثبت نام رفتم نمیدونم درست شد یا تهنه ولی یه کد اعتبار سنجی اومده برام آیا تکمیل شده ثبت نام اگر‌کسی میدونه میشه جواب بدین

 • ناشناس ارسالی در

  من ثبت نام کردم آیا میتونم خودم انتخاب کنم رنگ خودرو و این که خودرو دو گانه سوز باشه لطفاً هر کی می‌دونه جواب بده

 • ناشناس ارسالی در

  آیا خودروها دوگانه‌سوز هست

 • فاطمه ارسالی در

  سلام من ثبت نام کردم ولی حواسم نبود کد پیگیری رو پاک کردم الان چ جوری میتونم از نتیجه قرعه کشی با خبر بشم...لطفا راهنمایی کنید

  • علی ارسالی در

   سلام من ثبت نام کردم ولی حواسم نبود کد پیگیری رو پاک کردم الان چ جوری میتونم از نتیجه قرعه کشی با خبر بشم...لطفا راهنمایی کنید

 • محمد ارسالی در

  واقعا که یعنی یه خودرو رو نمیتونن اینا کنترل کنن جای تاشف داره واقعا خدا بدادمون برسه اینا همش کلاه بردارن. و دزد

 • ناشناس ارسالی در

  کد اعتبار سنجی که اس ام اس شد.همان کد رهگیری هستش؟

  • ناشناس ارسالی در

   سلام من توقرعه کشی مرحله اول سایپا اسمم نیومد، حالا برامرحله دوم باید دوباره اطلاعات بفرست ثبت نام کنم یادیگه نمیخواد

 • M.H.H ارسالی در

  من در مرحله قبلی در شرکت ایران خودرو ثبت نام کردم ولی برنده نشدم،آیا میتونم در مرحله بعدی که از امروز شروع میشه در شرکت سایپا ثبت نام کنم؟

 • ناشناس ارسالی در

  سلام اینا همش سرکاری.

 • ناشناس ارسالی در

  خداییش بااین قرعه کشی یکاری کردین هیچکی صاحب ماشین نشه جزدلال هاماکه بابدبختی پول جمع میکنیم صاحب ماشین بشیم نمیشیم بردارین قرعه کشی روخواهشا

 • ناشناس ارسالی در

  خداییش بااین قرعه کشی کاری کردین هیچکی به ماشین دست پیدانکنه جزدلال هاماکه بابدبختی پول جمع میکنیم به ماشین برسیم نمیرسیمبردارین این قرعه کشی روخواهشا نزارین ماشین آرزوبشه برامون

 • ناشناس ارسالی در

  سلام آیااسامی ماکه توقرعه درنیومده دوباره واردقرعه بعدی خواهدشدیامجددابایدثبت نام کنیم

 • ناشناس ارسالی در

  وجه واریز کجا باید ریخته بشه نمایندگیها

 • کاظم ارسالی در

  سلام کسانی که پلاک انتظامی فعال دارندولی خودروفرسوده دارندحق ثبت نام ندارنداین دورازعدالت است

 • زینب ارسالی در

  تورو خدا زمان پرداخت وجه را تمدید کنید ما امروز 50 میلیون پرداخت کردیم ولی بقیه اش هر کاری میکنیم نمیشه. حالا باید چیکار کنیم

  • نسیم ارسالی در

   ماهم مشکل شمارو داریم 50میلیون ریختم بقیه اش رو نمیتونیم حالا چیکار کنیم؟

 • معراج ارسالی در

  سلام .قرعه کشی به ناممون دراومده ولی از شانس بد کارت عابرمون گم شده بود وحالا رفتیم کارت جدید گرفتیم وسایت شماره کارت جدید رو قبول نمیکه ایا راهی هست برای واریز پول

 • فرزاد ارسالی در

  واقعا قرعه کشی شد برا کیا قرعه در امد از شهر ما که من تا جایی اطلاع دارم
  مه امید وار بودن که در بیاد خخخخ
  اقای سایپا و ایران خودرو دمتون گرم

 • نیلوفر نهالی تازه شهری ارسالی در

  سلام اسامی رزوریا رو چطوری اعلام میکنن؟

ارسال نظر