|
کدخبر: 323891

فوری/ حمله تروریستی در زاهدان

تروریست ها به یک واحد گشت در سیستان و بلوچستان حمله کردند.

حوادث فوری/ حمله تروریستی در زاهدان

دقایقی پیش، تروریست ها به یک واحد گشت انتظامی در سیستان و بلوچستان حمله کردند.

در پی حمله تروریست ها به واحد گشت بخش انتظامی کورین شهرستان زاهدان، دو نفر به شهادت رسیدند.

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی در انتظامی  سیستان و بلوچستان، طی اطلاعیه ای اعلام کرد: ساعتی قبل، واحد گشت پاسگاه انتظامی کورین،  (در حال انجام ماموریت)در منطقه کورین، مورد حمله تروریست های کوردل قرار گرفت که منجر به شهادت دو نفراز کارکنان ( دو نفر سرباز وظیفه)و مجروحیت یک نفر کادر شد.

 در این رابطه یک نفر تیرخورده در صحنه دستگیر شده و تلاش برای دستگیری سایر افراد شرور مسلح ادامه دارد.

آخرین اخبار از حمله تروریستی در چابهار

پنج شنبه ۱۶ فروردین نیز معاون امینتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار خبر داد.

علیرضا مرحمتی اظهار کرد: وضعیت تحت کنترل است و اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

گروهک تروریستی موسوم به جیش‌العدل(جیش‌الظلم) در اطلاعیه‌ای این عملیات‌ها را بر عهده گرفت است.

شهادت ۳ نفر در حمله تروریستی در راسک و چابهار

علیرضا مرحمتی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حدود ساعت ۲۲ شامگاه چهارشنبه حمله ای توسط گروه های تروریستی به چند مقر نظامی در شهرستان چابهار انجام شد.

علیرضا مرحمتی افزود: هم اینک اوضاع تحت کنترل است و اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

وی تاکید کرد: مردم اخبار تکمیلی را از رسانه های داخلی و بخصوص صدا  و سیما دنبال کنند و به شایعات توجه نکنند.

معاون استاندار گفت: هم اینک اوضاع مقر نظامی راسک و چابهار تحت کنترل است و عملیات پاکسازی در حال انجام است.

معاون استاندار گفت: با آمادگی ای که نیروهای امنیتی و انتظامی ما داشتند با مهاجمین برخورد شده، تعدادی از آنها به هلاکت رسیدند و تعدادی هم زخمی شدند.

وی خاطرنشان کرد: گروهک جیش الظلم مسئولیت این حملات را به عهده گرفته؛ آنها عوامل صهیونیست ها هستند و در حال اجرای اوامر آنها هستند.

آخرین تحولات حمله تروریست‌ها به دو مقر نظامی در راسک و چابهار

علیرضا مرحمتی معاون امینتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از حمله تروریستی به مقر نظامی راسک و چابهار حدود ساعت ۲۲ چهارشنبه شب خبر داد و گفت: اوضاع تحت کنترل است.

گروهک تروریستی موسوم به جیش‌العدل (جیش‌الظلم) در اطلاعیه‌ای این عملیات‌ها را بر عهده گرفت است. همان ساعات اولیه معاون امنیتی وزیر کشور خبر از محاصره تروریست‌ها و شهادت ۳ تن از حافظان امنیت داد. نیروهای حافظ امنیت در استان سیستان و بلوچستان، پس از دفع حملات تروریستی و کنترل شرایط، در حال پاکسازی مناطق آلوده هستند. 

میر احمدی گفت: وضعیت در راسک و چابهار تحت کنترل است و به جز راسک و چابهار هیچ محل دیگری درگیری وجود نداشته است و عملیات پاکسازی در راسک و چابهار آغاز شده است.

«عباس میر» جانشین کلانتری ۱۱ چابهار که در درگیری با تروریستهای جیش الظلم که مجروح شده بود، به شهادت رسید.

۵ تروریست کشته شدند و ۳ نیروی مدافع امنیت در حمله تروریستی به ۲ نقطه در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدندکه یک سرباز، یک پاسدار و یک بسیجی در چابهار از شهدای شب گذشته هستند.

به گزارش ایسنا در چابهار عناصر تروریستی که قصد ورود به دریابانی را داشتند هر ۳ تروریست کشته شدند و عملیات در حوزه دریابانی تقریبا خاتمه یافته است. تروریست‌ها ۱ نفر از شهروندان چابهار را به گروگان گرفتند که عملیات نیروهای امنیتی برای حفظ جان این گروگان با احتیاط کامل انجام می شود. در راسک تروریست ها به طور صددرصد به شکست کامل رسیدند و در محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

میراحمدی، معاون امنیتی وزیر کشور درگفت‌گو با شبکه خبر گفت: همه تروریست ها در محاصره‌اند. نیروهای پشتیبان تروریست‌ها در محاصره‌اند یا فرار کرده‌اند.تعداد تروریست های کشته شده ۸ تن است و حداقل ۶ تن دیگر کشته یا دستگیر خواهند شد.

سید مجید میراحمدی در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره حمله تروریستی شب گذشته به چند مقر نظامی در شهرستان چابهار اظهار داشت: همانطور که اعلام کردیم به فضل پروردگار این عملیات تروریستی با شکست ۱۰۰ درصدی و کامل مواجه شده است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در تکمیل اخبار حمله دیشب در گفت‌و گو با شبکه ملی گفت: تعداد شهدای ما فعلا  ۳ نفر هستند و تعدادی هم مجروح شدند که ان‌شاءالله وضعیت آنها بهبود پیدا کند.

میراحمدی در پایان گفت: بنابراین با توجه به عملیاتی که صورت گرفته تعداد کشته‌ها تروریست‌ها قاعدتا باید بیشتر از ۲۰ نفر باشد ولی آمار دقیق را فرماندهانی که در صحنه درگیر هستند اعلام می‌کنند.

وی افزود: در چابهار نیز تروریست‌ها به مقر سپاه حمله کردند و در مواجهه با نیروهای حافظ امنیت به یکی از ساختمان‌های مسکونی نفوذ کردند و تعدادی از افراد را به گروگان گرفتند.نیروهای حافظ امنیت مشغول خارج کردن افرادی هستند که به گروگان گرفته شدند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خبر از ورود یگان‌های ویژه فراجا به ساختمان‌های مسکونی در چابهار و  رهایی گروگان‌ها از دست تروریست‌ را داد.

در نتیجۀ تبادل آتش مدافعان امنیت با تروریست‌ها، یک نفر از مدافعان امنیت زخمی و ۲ نفر از جمله جانشین کلانتری ۱۱ چابهار به شهادت رسیدند.

معاون امنیتی استاندار هم گفت: در پیِ حملۀ تروریست‌ها  در چابهار ۳ نفر از تروریست‌ها کشته و تعدادی نیز زخمی و تعدادی حین فرار وارد یک مجتمع مسکونی شدند و چند نفر از اعضای خانواده‌های ساکن را به گروگان گرفتند که با ورود یگان‌های ویژۀ فراجا گروگان‌ها از دست تروریست‌ها آزاد شدند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه هم گفت: با کشته شدن ۳ نفر دیگر از تروریست های مسلح شمار تروریست‌های به هلاکت رسیده به ۱۵ نفر افزایش یافت و تردد هموطنان در چابهار به حالت عادی برگشته است.

روایت معاون امنیتی وزیر کشور از حملۀ تروریستی در چابهار و راسک

سید مجید میراحمدی در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره حمله تروریستی شب گذشته به چند مقر نظامی در شهرستان چابهار اظهار داشت: گروهک تروریستی صهیونیستی جیش الظلم همزمان به مقرهای سپاه و دریابانی در راسک و چابهار حمله کردند هدف آنها تصرف این مکان‌ها و سپس شهادت و یا اسارت کلیه نیروهای حافظ امنیت مستقر در این مکان‌ها بود، به لطف پروردگار و در سایه شجاعت و شهامت و رشادت و شهادت‌طلبی نیروهای جان برکف سپاه، انتظامی، مرزبانی و دریابانی و همه حافظان امنیت، عملیات آنها با شکست ۱۰۰ درصدی مواجه شد.

وی ادامه داد: تروریست‌ها در راسک با شکست ۱۰۰ درصدی مواجه شدند و یک تروریست در درگیری اولیه کشته شد، الان در راسک تعدادی از تروریستها در محاصره کامل هستند و هیچ راهی جز تسلیم شدن یا کشته شدن ندارند و مساله راسک تمام شده است.

میراحمدی گفت: تروریست‌ها در چابهار نیز به مقر سپاه حمله کردند که با رشادت جان برکفان سپاه مواجه شدند و بعد از این شکست به یکی از ساختمانهای مسکونی نفوذ کردند و تعدادی افراد را به گروگان گرفتند که عزیزان سپاه ابتدا افراد گروگان گرفته‌شده را آزاد کردند بعد از آن با تروریست‌ها درگیر شدند و پنج نفر تروریست کشته شدند و با جلیقه های انفجاری که به تن داشتند جلیقه‌ها منفجر شد و خودشان به درک واصل شدند.

معاون وزیر کشور گفت: در حمله به مقر دریابانی هم به لطف خداوند و با رشادت و آمادگی و مقابله موثر نیروهای حافظ امنیت مستقر در مقر دریابانی سه تروریست در این مقر کشته شدند و عملیات در آنجا هم با شکست مواجه شد.

وی گفت: در این عملیات تروریستی تا الان پنج نفر از عزیزان سپاه و فراجا به شهادت رسیدند و نزدیک ۱۰ نفر هم مجروح شدند ان‌شاءالله وضعیت آنها بهبود پیدا کند.

میراحمدی در پایان گفت: اوضاع در دو شهر راسک و چابهار عادی است و مشکل خاصی وجود ندارد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها