|
کدخبر: 172152

کسب شهرت با جعل هویت ستارگان معروف

سلبریتی که از عکس‌های خصوصی زنان در تهران پول درمی آورد به دام افتاد.

اغفال هموطنان با جعل هویت یک چهره هنری یا همان سلبریتی سبب شد تا پلیس فتای تهران این سلبریتی قلابی را بازداشت کند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با جعل هویت یک چهره هنری اقدام به راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی کرده بود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در خصوص این خبر اظهارکرد: یکی از افراد مطرح در زمینه هنر در کشور به پلیس فتا مراجعه کرد و عنوان کرد که یک حساب کاربری جعلی با نام و تصاویر خصوصی وی در شبکه‌های اجتماعی ساخته شده و اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از شهروندان می‌کند.

کلاهبرداری با جعل هویت یک چهره هنری در تهران

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد یک صفحه اینستاگرامی با بیش از ۸۰ هزار نفر دنبال‌کننده با سوءاستفاده از جایگاه هنری شاکی و با جعل هویت او با ترفند کمک به کودکان بی‌سرپرست از کاربران کلاهبرداری می‌کند

وی افزود: کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت با بهره گیری از روش‌های علمی مجرم را در فضای مجازی مورد شناسایی قرار دادند و با به‌دست آمدن اطلاعات هویتی و پس از تشریفات قضایی، وی در یکی از مناطق شمال غرب تهران بزرگ دستگیر شد.

سرهنگ گودرزی بیان کرد: مجرم در تحقیقات به‌عمل‌آمده به ساخت حساب کاربری جعلی با نام و مشخصات شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و بیش از ۶ مورد کلاهبرداری از زنان تهران اعتراف و ابراز پشیمانی کرد.

وی همچنین انگیزه خود را کسب مال نامشروع و افزایش دنبال‌کننده در فضای‌ مجازی عنوان کرد.

بازداشت سلبریتی دروغین در تهران

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: به طور معمول افراد سودجو با استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی و هویت‌های مجازی جعلی که با جذابیت‌های ظاهری اغواکننده آراسته شده اقدام به فریب قربانیان خود می‌کنند؛ لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...